Europos čempionato reitingas (16-18 vietos)

2024-ųjų Europos futbolo čempionate Vokietijoje dėl trofėjaus susirungs 24 stipriausios senojo žemyno rinktinės.

Vienoms nacionalinėms komandoms dėl vietos turnyro finaliniame etape teko gerokai paprakaituoti, tuo tarpu kitoms tai padaryti sekėsi išties įspūdingai: Prancūzija atrodė kaip neįveikiama varžovė, Anglija įrodė, kad savo dispozicijoje turi pakankamai talento nutraukti nuo 1966 metų besitęsiantį trofėjų badą, tuo tarpu Roberto Martinezo treniruojama Portugalija demonstravo uraganiniu puolimu paremtą žaidimą.

Žinoma, negalima nurašyti ir tokių Europos futbolo gigantų, kaip Ispanija ir Belgija, o šeimininkė Vokietija, diriguojama Juliano Nagelsmanno, taip pat yra nusiteikusi apginti namų tvirtovę.

Lankomiausias Lietuvos futbolo naujienų portalas „Eurofootball.lt“ pristato 2024-ųjų Europos futbolo čempionato, startuosiančio birželio 14-ąją, reitingą.

24–22 reitingo vietos

19–21 reitingo vietos

18 vieta – Slovėnija

Slovėnijai teko laukti iki pat paskutiniųjų atrankos H grupės rungtynių ir jų pergalė 2:1 prieš Kazachstaną galutinai įtvirtino antrąją poziciją. Tiesa, slovėnai surinko tiek pat taškų, kiek ir pirmoje pozicijoje finišavę danai, tačiau dėl neigiamo tarpusavio rungtynių santykio privalėjo vietą užleisti skandinavams.

Šių metų Europos čempionatas Slovėnijos rinktinei bus antrasis istorijoje - ji pirmąjį kartą dalyvavo prieš 24-erius metus.

Balkanų šalių atstovų fanai dideles viltis deda į „RB Leipzig“ puolėją Benjaminą Šeško, kuris atrankoje tapo lyderiu, pelnęs penkis įvarčius. Žinoma, Madrido „Atletico“ ir vienas geriausių pasaulio vartininkų Janas Oblakas bus ne ką mažiau svarbi figūra.

Europos čempionato C grupėje slovėnai susigrums su Serbija, Danija bei Anglija, o kontrolinėse rungtynėse pasiekta pergalė prieš Portugaliją įrodė, kad Slovėnijos negalima nuvertinti.

17 vieta – Čekija

Atranką čekai užbaigė 3:0 sutriuškindami dešimtyje likusią Moldovą, tačiau komandos užkulisiuose netrūko nesutarimų. Likus 24 valandoms iki mačo pradžios Olomouce, vyriausiasis treneris Jaroslavas Silhavy dėl nuolatinių lankymųsi naktiniuose klubuose nuo komandos nušalino tris žaidėjus.

Dar didesnis netikėtumas įvyko iškart po mačo – strategas paskelbė paliekantis savo postą kartu su visu trenerių štabu, teigdamas, jog tai buvo nusprendęs dar prieš mačą: „Mes dar prieš rungtynes apsisprendėme, kad toliau darbų netęsime. Spaudimas buvo milžiniškas, kartais aš to net nesuprasdavau. Visa tai neabejotinai prisidėjo prie mūsų sprendimo.“

Nepaisant to, kad komanda demonstravo neblogą žaidimą, Čekijos futbolo federacijai teko ieškoti naujo vyriausiojo trenerio, kuriuo šių metų sausio ketvirtąją tapo jau prieš dešimtmetį šio darbo ėmęsis Ivanas Hašekas.

Buvęs rinktinės saugas darbo neturėjo nuo 2022-ųjų, kai jo paslaugų atsisakė Libano futbolo federacija. Visgi naujojo komandos vairininko pradžia nuteikia optimistiškai – buvo laimėti abu kontroliniai susitikimai su Norvegija bei Armėnija.

Nepaisant buvusių neramumų komandos viduje, čekams pasitikėjimo savimi trūkti neturėtų, kadangi pagrindinio turnyro grupėje susigrums su nugalimais varžovais – Sakartvelu ir Turkija, o tuo tarpu Portugalija turėtų okupuoti pirmąją poziciją, nesukeldama daug klausimų.

Istoriniai čekų įvarčiai:

16 vieta – Šveicarija

Šveicarijos rinktinę galima vadinti atrankų eksperte. Per paskutinį dvidešimtmetį jiems nepavyko patekti tik į vieną didįjį futbolo turnyrą – 2012-ųjų Europos čempionatą.

Vis dėlto, šveicarų žaidimas atrankos metu toli gražu nebuvo užtikrintas. Silpnoje I grupėje jiems pavyko iškovoti vos keturias pergales, penkis kartus buvo sužaista lygiosiomis ir kartą buvo nusileista Rumunijai, bet to užteko finišuoti antroje pozicijoje.

Visgi negalima pamiršti, jog šveicarų rinktinės vartus gins Milano „Inter“ veteranas Yannas Sommeris, gynybą cementuos Anglijos „Premier“ lygos tandemas Fabianas Scharas ir Manuelis Akanji, atitinkamai atstovaujantys „Newcastle United“ ir „Manchester City“.

Kaip puikus vynas bręstantis Lėverkuzeno „Bayer“ vidurio saugas Granitas Xhaka kontroliuos įvykius vidurio aikštėje, o įvarčius muš „Burnley“ atstovaujantis Zeki Amdouni.

Žinoma, Šveicarija greičiausiai čempionato nelaimės, tačiau bus tikras galvos skausmas A grupėje rungtyniausiančioms Vokietijos, Vengrijos ir Škotijos ekipoms.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė

 • galvoju

  sveicarai bus juodoju arkliuku, nes pilna pas juos daug geru zaideju

  • 5
 • Neck'as

  sveicaru rinktine tai nebloga turi geru zaideju gali patriuksmaut kaip ir serbai cekai irgi geri.slovenija bus outsider

  • 1
 • Neck'as

  sveicaru rinktine tai nebloga turi geru zaideju gali patriuksmaut kaip ir serbai cekai irgi geri.slovenija bus outsider

  • 1
 • galvoju

  sveicarai bus juodoju arkliuku, nes pilna pas juos daug geru zaideju

  • 5
 • galvoju

  sveicarai bus juodoju arkliuku, nes pilna pas juos daug geru zaideju

  • 5
 • Neck'as

  sveicaru rinktine tai nebloga turi geru zaideju gali patriuksmaut kaip ir serbai cekai irgi geri.slovenija bus outsider

  • 1

Komentuoti

Prisijungti su FB