18 turas: Lyderių dvikovoje triuškinanti "Lyon" pergalė © Eurofootball.lt
Savaitgalį kaip įprasta Prancūzijos stadionuose virė "Ligue 1" pirmenybių kovos - buvo žaidžiami 18-ojo čempionato turo susitikimai.

Centrinė turo dvikova vyko sekmadienį, kur Lano mieste susitiko pirmenybių lyderis "Lyon" ir antrąją vietą užimantis vietos "Lens". Nepaisant daugėlio lūkesčių išvysti gražią ir atkaklią kovą, "Lyon" nuo pat rungtynių pradžios pradėjo demonstruoti savo pranašumą ir įveikė varžovus rezultatu 4-0. Pirmąjį įvartį nugalėtojams 23-ąją minutę pelnė brazilas Juninho. Dar po dešimties minučių rungtynių rezultatą padvigubino Florentas Malouda, o antrajame kėlinyje įvarčius pelnė Crisas bei dar vieną tikslų smūgį į savo sąskaitą įsirašęs Juninho.

Nepaisant šios nesėkmės "Lens" ir toliau išlieka antroje turnyrinės lentelės vietoje. Tuo tarpu į trečiąją poziciją po šio turo pakilo "Saint-Etienne" klubas, šeštadienį namuose 3-0 sutriuškinęs naujoką "Valenciennes". Įvarčius nugalėtojams pelnė ekipos atakų lyderiai Ilanas bei Pascalis Feindouno, o dar vieną pridėjo Christophe`as Landrinas.

Net į antrąją poziciją sėkmės atveju po šio turo galėjo pakilti "Lille" klubas, tačiau į UEFA Čempionų Lygos atkrintamasias varžybas patekęs klubas išvykoje netikėtai net 0-2 nusileido absoliučiam turnyro autsaideriui "Sedan". Į priekį aikštės šeimininkus 28-ąją minutę išvedė Gregory Pujolis, o dar po trijų minučių "Sedan" persvarą įtvirtino Nicolas Marinas.

Tokiu pačiu rezultatu šeštadienį savo varžovams "Nancy" ekipai nusileido ir "Marseille" klubas, dėl prastų rezultatų pastaruoju metu siejamas su pasikeitimais trenerio poste. Prancūzijos spauda paskelbė, kad vienas iš galimų pretendentų vyriausiojo "Marseille" trenerio poste pakeisti Jeaną Fernandezą yra buvęs Anglijos nacionalinės rinktinės treneris švedas Svenas Goranas Erikssonas. Šiuo metu Marselio ekipa su 27 taškais užima vos 7-ąją vietą ir nuo pirmaujančio "Lyon" atsilieka jau 22 taškais.

Po labai prasto sezono starto po truputi rodos atsigauna "Monaco" klubas. Šį savaitgalį kunigaikštystės ekipa namuose priėmė pakiliai pastaruoju metu žaidusį "Sochaux" klubą ir be didesnio vargo įveikė jį rezultatu 3-0. Šeimininkai į priekį išsiveržė jau 6-ąją minutę, kuomet įvartį pelnė Kroatijos rinktinės saugas Jerko Leko. Antrajame kėlinyje sužaidus apie 15 minučių "Monaco" pranašumą padvigubino jaunasis Jeremy Menezas, o pačioje rungtynių pabaigoje dar vieną įvartį šį sezoną į savo sąskaitą įsirašė Yaya Toure.

Toliau taškus barsto Paryžiaus "P.S.G" klubas. Šį kartą sostinės ekipa namuose priėmė vieną pirmenybių autsaiderių "Nice" klubą, tačiau nesugebėjo pralaužti jo ginybos - mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Po šių varžybų abi ekipos išlaikė iki šio turo turėtas pozicijas - "P.S.G" pasiliko 15-oje, o "Nice" 17-oje turnyrinės lentelės vietoje.

18-ojo turo rezultatai:

"%c00254" 2 - 0 "%c00071"
44` [1 - 0] Benjamin Gavanon
71` [2 - 0] Diaz Kim

"%c00307" 2 - 0 "%c00094"
28` [1 - 0] Gregory Pujol
31` [2 - 0] Nicolas Marin

"%c00146" 3 - 0 "%c00306"
36` [1 - 0] Ilan
80` [2 - 0] Pascal Feindouno
84` [3 - 0] Christophe Landrin

"%c00067" 1 - 1 "%c00255"
6` [0 - 1] David Gigliotti
72` [1 - 1] Jimmy Briand

"%c00036" 3 - 0 "%c00065"
6` [1 - 0] Jerko Leko
59` [2 - 0] Jeremy Menez
88` [3 - 0] Yaya Toure

"%c00066" 0 - 0 "%c00064"

"%c00098" 2 - 0 "%c00092"
31` [1 - 0] Marco Basa
76` [2 - 0] Koffi Romaric N`dri

"%c00023" 0 - 0 "%c00090"

"%c00025" 2 - 1 "%c00293"
14` [0 - 1] Pierre-Andre Gignac
22` [1 - 1] Kanga Akale
54` [2 - 1] Ireneusz Jelen

"%c00093" 0 - 4 "%c00055"
23` [0 - 1] Juninho
34` [0 - 2] Florent Malouda
51` [0 - 3] Cris
62` [0 - 4] Juninho