16 turas: Devintoji "Inter" pergalė iš eilės © Eurofootball.lt
Devintą pergalę iš eilės Italijos čempionate iškovojo lyderis Milano "Inter" klubas, kuris namuose 16-ojo turo mače palaužė "Messina" vienuolikę ir padidino persvarą prieš persekiotojus iki dešimties taškų. Trys rungtynės baigėsi lygiosiomis, "Sampdoria" ir "Torino" iškovojo po tris taškus išvykose, o mačas Sicilijoje buvo atidėtas dėl užklupusios liūties.

"Inter" praėjusią savaitę nugalėjęs aštuntą kartą iš eilės susilygino su klubo rekordu ir rungtynės prieš "Messina" siekė ne tik pagerinti jį, bet ir dar labiau atitolti nuo persekiotojų "Roma" ir "Palermo" klubų, kurie tarpusavio dvikovoje susikaus sekmadienio vakare.

"Messina" prieš šį mačą buvo patyrusi neigiamą keturių nesėkmių seriją ir pirmą pusvalandį turėjo gintis nuo namuose rungtyniavusio favorito "Inter" išpuolių. Arčiausiai įvarčio 27 minutę buvo Zlatanas Ibrahimovičius, tačiau puolėjas iš Švedijos galva pataikė į skersinį.

33 minutę puikią galimybę turėjo ir svečiai, bet suklydus Maxwellui Sergio Floccari smūgiavo šiek tiek šalia vartų. Įtampa mače augo ir neatidavęs kamuolio Marco Materazzi bei susistumdęs su žaidėju į tribūnas buvo pašalintas "Messina" treneris Bruno Giordano, o Patrickas Vieira įspyrė varžovui ir išvengė bausmės tik incidento nepastebėjus teisėjui.

Visgi po pertraukos komandoms pavyko nusiraminti ir 49 minutę "Inter" į priekį puikiu smūgiu per save išvedė M.Materazzi, o dar po dešimties minučių pergalę Milano ekipai užtvirtino Z.Ibrahimovičius. Vėliau svečių iš Sicilijos gretose po keitimo aikštėje pasirodęs Luigi Lavecchia pataikė į virpstą, bet "Inter" nesunkiai išlaikė persvarą ir iškovojo rekordinį devintą laimėjimą iš eilės.

Įnirtingos rungtynėse vyko Livorne, kur vietos ekipa rungtyniavo prieš Romos "Lazio". Pirmąjį įvartį 25 minutę pelnė svečiai iš sostinės - gražiu smūgiu apsisukdamas 100-osiose savo rungtynėse komandoje įmušė makedonietis Goranas Pandevas.

Po praleisto įvarčio neišlaikė šeimininkų kapitono Cristiano Lucarelli nervai, ir jis pečiu smogė varžovui į nosį, tačiau teisėjas pagailėjo "Livorno" puolėjo ir apsiribojo geltona kortele. Nervingoje kėlinio pabaigoje pats C.Lucarelli ir gynėjas Dario Passoni turėjo pora galimybių išlyginti rezultatą, bet įmušti jiems nepavyko.

Antrajame kėlinyje aikštėje tęsėsi įnirtinga kova, o fortūna atsuko "Lazio" nugarą - sužaidus apie valandą "Livorno" įgijo kiekybinę persvarą, nes už grubią pražangą prieš Antonio Filippini raudoną kortelę gavo Tommaso Rocchi, ir po penkių minučių panašios lemties pirmoje rungtynių pusėje išvengęs C.Lucarelli po perdavimo iš krašto galva rezultatą išlygino.

"Livorno" perėmus iniciatyvą svečių vartininkui Angelo Peruzzi teko atremti D.Passoni smūgį iš toli, vėliau pora kartų pro šalį galva mušė C.Lucarelli, o rungtynių pabaigoje "Lazio" galimybe išplėšti pergale taip pat nepasinaudojo. Lygiosiomis pasibaigusiame mače lietuvis Tomas Danilevičius nerungtyniavo.

Dramatiškai susiklostė rungtynės tarp autsaiderio "Ascoli" ir "Torino". Svečiuose žaidusi Turino ekipa 60 minutę išsiveržė į priekį po Alessandro Rosina realizuoto 11 metrų baudinio, ir tam pačiam žaidėjui vėliau pataikius į skersinį šeimininkai priešpaskutinę minutę gavo galimybę išplėšti lygiąsias - Marco Di Loreto prasižengus prieš Andrea Paolucci teisėjas parodė raudoną kortelę taisykles pažeidusiam žaidėjui ir skyrė 11 metrų baudinį.

Tačiau Sašos Bjelanovičiaus smūgį nuo žymos atrėmė vartininkas Christianas Abbiati, o žaidimui tęsiantis "Torino" surengė kontrataką ir A.Rossina antruoju savo įvarčių užtikrino savo komandai pergal bei padėjo turnyrinėje lentelėje pakilti į pirmąjį dešimtuką.

Vienodai taškų turi ir 6-8 vietas su "Torino" bei "Livorno" dalinasi Bergamo "Atalanta", ekipa kuri išleido pergalę iš rankų mače su "Siena" ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Tašku nuo šių trijų komandų atsilieka prieš "Reggina" svečiuose po vienintelio Fabio Quagliarella įvarčio antrojo kėlinio viduryje laimėjusi Genujos "Sampdoria", o "Parma" ir "Chievo" permainingą mačą baigė lygiosiomis 2-2.

Rungtynės tarp "Catania" ir "Empoli" dėl gausios liūties buvo atidėtos. Centrinėse turo rungtynėse dėl antrosios sekmadienio vakare Romoje žais vietos klubas ir "Palermo".

Sekmadienio 16 turo rungtynių rezultatai

"%c00081" 0 - 1 "%c00070"
68' [0 - 1] Fabio Quagliarella

"%c00080" 1 - 1 "%c00215"
36' [0 - 1] Giulio Migliaccio
85' [1 - 1] Mario Frick

90' Daniele Portanova ("Siena") pašalintas iš aikštės

"%c00037" 2 - 0 "%c00214"
49' [1 - 0] Marco Materazzi
59' [2 - 0] Zlatan Ibrahimovic

"%c00213" 1 - 1 "%c00019"
25' [0 - 1] Goran Pandev
65' [1 - 1] Cristiano Lucarelli

60' Tommaso Rocchi ("Lazio") pašalintas iš aikštės

"%c00029" 2 - 2 "%c00068"
23' [0 - 1] Andrea Zanchetta (11m.)
26' [1 - 1] Igor Budan
58' [2 - 1] Daniele Dessena
60' [2 - 2] Lorenzo D'Anna

"%c00262" 0 - 2 "%c00251"
59' [0 - 1] Alessandro Rosina (11m.)
90' [0 - 2] Alessandro Rosina

90' Sasa Bjelanovic ("Ascoli") nerealizavo 11 metrų baudinio

65' Michelangelo Minieri ("Ascoli"), 89' Marco Di Loreto ("Torino") pašalinti iš aikštės