15 turas: "Sevilla" vėl pirma © Eurofootball.lt
Šiemet į aukščiausias vietas pretenduojanti "Sevilla" nelėtina apsukų ir vėl sugrįžo į Ispanijos čempionato turnyrinės lentelės viršunę. Sekmadienį jie 15-o "La Ligos" turo rungtynėse Huelvoje 3-1 įveikė ašuntą vietą užimantį vietos "Recreativo" ir tašku lenkia vienomis rungtynėmis mažiau sužaidusią "Barcelona".

Atsilikimą iki vos vieno taško nuo Europos čempionų sumažino Madrido "Real", svečiuose sunkiai palaužęs pastaruoju metu puikiai prieš lyderius žaidusią Barselonos "Espanyol" ekipą.

Nors "Real" visas rungtynes neatrodė daug pranašesnis klubas už savo varžovus, jiems pavyko iškovoti pirmą pergalę "Montjuic" stadione per pastaruosius trejus metus vienintelio Ruudo van Nistelrooy`aus įvarčio dėka.

Olandas pergudravo gynėją ir pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą. Nors po keturių minučių labai abejotinoje situacijoje teisėjas nusprendė, kad Fabio Cannavaro kamuolį lietė ranka ir už tai jį išvarė iš aikštės, Madrido "Real" pavyko atsilaikyti ir išsivežti iš Barselonos tris taškus.

Pirmą pergalę šiame sezone pagaliau iškovojo San Sebastiano "Real Sociedad". Nors Baskijos klubas didžiąją rungtynių dalį buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje, jie pademonstravo charakterį ir iškovojo tris taškus.

"Barcelona" išvyka į Japoniją, kur jie šiandien Klubų Pasaulio čempionato finale 0-1 pralaimėjo Brazilijos "Internacional", į pirmą vietą pakilo "Sevilla", svečiuose užtikrintai įveikusi Huelvos "Recreativo".

Nors svečiai į priekį išsiveržė po abejotino vienuolikos metrų baudinio, kurį "nerdamas" uždirbo Antonio Puerta, o realizavo brazilas puolėjas Luisas Fabiano, "Sevilla" buvo pranašesni. "Recreativo" pavyko išlyginti rezultatą po saugo Jesuso Vazquezo smūgio galva, tačiau tai buvo viskas, ką pavyko padaryti šeimininkams.

Dar pirmajame kėlinyje savo 12 įvartį šiame sezone įmušė puikią formą demonstruojantis Malio rinktinės puolėjas Fredericas Kanoute, o antrojo kėlinio pradžioje trečią įvartį įmušė saugas Jesus Navas. Nors antrojo kėlinio viduryje iš aikštės buvo išvarytas centro gynėjas Aitoras Ocio, "Sevilla" sugebėjo išsaugoti jiems palankų rezultatą.

Ir toliau varžovus nuo kelio "šluoja" gerą formą įgijusi Pamplonos "Osasuna", šįkart svečiuose 4-1 įveikusi krizę išgyvenantį "Villarreal" klubą ir iškovojusi ketvirtą pergalę iš eilės.

Svečiai į priekį išsiveržė po Kamerūno rinktinės puolėjo Pierre`o Webo įvarčio galva, vėliau įvartį įmušė Irano rinktinės saugas Javadas Nekounamas, o rezultatą triuškinančiu pavertė saugas Davidas Lopezas, sėkmingai realizavęs vienuolikos metrų baudinį.

Nors antrojo kėlinio viduryje Cani kiek sušvelnino rezultatą, tačiau trijų įvarčių persvarą netrukus atstatė saugas Juanfranas.

Paskutinėse savaitgalio rungtynėse pergalę šventė Madrido "Atletico", laimėjusi mažąjį Madrido derbį prieš "Getafe". Vienintelį įvartį pirmojo kėlinio viduryje įmušė Portugalijos rinktinės saugas Maniche, galva į vartus nukreipęs Fernando Torreso skersuotą kamuolį. Ši pergalė leido "Atletico" pakilti į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą.

Statistika

Valensijos "Levante" 1 - 1 Vigo "Celta"
1` [0 - 1] Fernando Baiano
51` [1 - 1] Alvaro

Barselonos "Espanyol" 0 - 1 Madrido "Real"
50` [0 - 1] Ruud van Nistelrooy

54` iš aikštės pašalintas Fabio Cannavaro ("Real")

San Sebastiano "Real Sociedad" 3 - 2 Taragonos "Gimnastic"
18` [0 - 1] Miguel Angel Llera
48` [1 - 1] Mingo (į savus vartus)
50` [1 - 2] Ruben Castro
54` [2 - 2] Juanito
60` [3 - 2] Diego Rivas

Huelvos "Recreativo" 1 - 3 "Sevilla"
11` [0 - 1] Luis Fabiano
19` [1 - 1] Jesus Vazquez
35` [1 - 2] Frederic Kanoute
53` [1 - 3] Jesus Navas

66` iš aikštės pašalintas Aitor Ocio ("Sevilla")

"Villarreal" 1 - 4 Pamplonos "Osasuna"
13` [0 - 1] Pierre Webo
43` [0 - 2] Javad Nekounam
56` [0 - 3] David Lopez (11 m.)
61` [1 - 3] Cani
80` [1 - 4] Juanfran

Madrido "Atletico" 1 - 0 Madrido "Getafe"
24` [1 - 0] Maniche