"Trakus" papildęs V.Urbonas: mūsų vizijoje - čempionų titulas

fkt.lt 2014-11-28 16:49:27 A lyga
Nors dar nesibaigė 2014 – ųjų metų A lygos sezonas, „Trakų“ klubas pradėjo selekcinį darbą kitiems metams. Pirmasis senosios sostinės riterių gretas papildė buvęs Lietuvos nacionalinės rinktinės futbolininkas, o vėliau ir Panevėžio „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.  „Trakų“ klube jam patikėtos plėtros vadovo pareigos.
 
„Pradedant „Talentų futbolo akademija“, jaunimo ekipa ir baigiant pagrindine komanda, būsiu atsakingas už jų priežiūrą ir vystymą. Mano funkcijos bus padaryti taip, kad kiekvienas struktūros segmentas žinotų, ką daro ir kaip daro. Teliks viską susisteminti.
 
Ši sritis man nebus visiškai nauja, nes yra tekę ir administracinį darbą dirbti, ir trenerio darbą. Ta patirtis man leidžia į futbolą pasižiūrėti šiek tiek plačiau. Trenerio patirtis, kurią įgijau Panevėžyje, yra neįkainuojamas dalykas, kurios už jokius pinigus nenupirksi.
 
Dabar mano funkcijos yra platesnės nei vyriausiojo trenerio“, - savo naują veiklą pristatė naujasis „Trakų“ plėtros vadovas.
 
Ar galima sakyti, kad esate išsiilgęs darbo? – paklausėme V.Urbono.
 
Visas gyvenimas betarpiškai buvo susijęs su futbolu, tad sudėtinga nuo jo pabėgti. Tas laikotarpis, kai buvau be futbolo, leido man perkrauti energiją, kuri, galbūt, buvo šiek tiek nublėsus. Su nauja energija ir nauju klubu, tikiuosi, vėl lipti į viršų, kur takeliai jau pravaikščioti.
 
Kodėl „Trakai“? Kas paskatino priimti būtent šio klubo vadovų pasiūlymą?
 
Žvelgiant plačiau į Lietuvos futbolą, mes labai stipriai matome stagnacijos požymius, o žmonių filantropų nėra daug. Todėl žmonėms, kurie nori pakeisti Lietuvos futbolą į gera, reikia padėti. Man labai patinka, kad „Trakų“ klubo prezidentas turi viziją, turi tikslus ir žino, ką daro. Aš, savo ruožtu, manau, kad šis klubas – tai terpė, kurioje galiu save surasti ir padėti jam kilti aukštyn.
 
Kaip pagal tą viziją „Trakai“ turėtų atrodyti po metų? Po dviejų?
 
Vienaip ar kitaip, klubas turės siekti dalyvavimo Europos taurės turnyruose, kurį užtikrina prizinės vietos A lygoje. Stipresnis finansinis pagrindas leistų didinti žinomumą bei siekti rezultatų ne tik Lietuvoje, tačiau ir Europoje.
 
Ar vizijoje yra A lygos čempiono titulas?
 
Jeigu mes kalbame apie stabilumą, tai tokia vizija privaloma. Tikrai nemanau, kad tai būtų kažkokia idėja fix. Žiūrint net į šių metų čempionatą, nepasakyčiau, kad „Žalgiris“ buvo labai stiprus. Man atrodo, kad jo atotrūkį lėmė kitų komandų susilpnėjimas.
 
Ar būsit atsakingas už kito sezono pagrindinės komandos komplektaciją?
 
Taip, tai bus mano darbo dalis. Juk piramidė be pagrindinės komandos ir jos rezultatų nebūtų išbaigta. Tai kaip namas be stogo.
 
Matėte, kaip žaidžia šio sezono komanda. Kur matote didžiausius trūkumus? Kurią poziciją reiktų labiausiai stiprinti?
 
Visada galima stiprinti ir visada reikia galvoti apie tai, kaip padaryti, kad komandai būtų dar geriau, kaip išnaudoti turimas galimybes. Kol kas aš dar esu pirminiame vertinimo etape, tad kol kas daugiau pasakyti negaliu. Kai susidarysiu tvirtą nuomonę, tada galėsiu patarinėti, ko reikia, kad būtų geriau.
 
Paminėjote žodį „nuomonė“. Kokia ji kalbant apie paskutines „Trakų“ rungtynes su „Kruoja“?
 
Šiose rungtynėse labai stipriai „sužaidė“ sėkmės veiksnys. „Trakai“ iš savo pusės padarė tikrai didelį darbą, kad laimėtų rungtynes ir manau, kad jie jos nusipelnė. Kitas dalykas, lėmęs lygiąsias, patirties trūkumas. Kalbu ne apie atskirus žaidėjus, o apie komandą. Dabar medalių miražas yra nutolęs ir nežinau, ar jis dar gali sugrįžti. O gaila.. „Trakai“ šį sezoną prizinės vietos nusipelnė.
 
2015 – ieji. Tik vasario 6 dieną paaiškės A lygos dalyvių skaičius ir patys dalyviai, o pagal pirminį planą po 22 dienų startuos čempionatas. Neapsunkins pasiruošimo sezonui tokia ilga nežinia ir po to pakankamai trumpas laikas?
 
Tai kad čia nieko naujo. Tokia situacija kartojasi metai iš metų, tad nemanau, kad tokį dalyką labai reiktų akcentuoti. Aišku, būtų geriau, jei sužinotumėm anksčiau bent jau dalyvių skaičių, tačiau mes to kontroliuoti negalime. Bet kokiu atveju, savo pasiruošimą išdėliosime taip, kad būtumėm pasiruošę čempionato startui.
 
Kita vertus, galime ir pasidžiaugti. Juk dar ne taip seniai, dalyviai paaiškėdavo paskutinę savaitę.
 
Kol kas dar nesibaigė šis čempionatas. Sakykite atvirai, ar tikite, kad jame įmanoma iškovoti bronzą?
 
Tikėti reikia visą laiką, bet susiklosčius dabartinei situacijai, „Trakų“ padėtis yra labai nepalanki. Nežiūrint į tai, mes privalome garbingai užbaigti čempionatą, būti susikaupę ir metus pabaigti pergalingu akordu.
 
„Trakų“ klubas nėra nei pirmas, nei paskutinis, kuris atsiduria už prizininkų nugarų. Tai yra pamoka, kurią vertėtų išmokti ir pritaikyti ateity. Čempionatas ilgas ir sunkus, todėl norėdamas iškovoti medalius, privalai atiduoti maksimaliai pastangų.
Įvertinimas: 0 0
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.


Anbo
Anbo (Brazilija) 11-28 20:58
2 0
jeigu Trakai sustiprės - Žalgiriui bus tik geriau. norint realiai kapotis dėl aukso reikia didesnio biudžeto, gero trenerio ir geresnių atsarginių žaidėjų. pažiūrėsim
Cituoti