"Sūduva" nepasigailėjo uostamiesčio ekipos

Du mėnesius trukusi pergalių sausra Marijampolėje baigėsi. Įsibėgėjusi praėjusio turo rungtynėse, „Sūduvos“ puolimo mašina be gailesčio rezultatu 5:1 (2:1) sutraiškė vienas prasčiausių rungtynių sezone sužaidusį „Klaipėdos granitą“ ir nutraukė uostamiesčio komandos penkių iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygoje“. Tris įvarčius nugalėtojų gretose įmušė Karolis Chvedukas.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo labai galingai ir per pirmas 10 minučių galėjo pelnyti bent porą įvarčių. Geriausią progą sukūrė vartininkas Džiugas Bartkus idealiu perdavimu kone per visą aikštę vieną prieš vartus išvedęs Tomą Radzinevičių, bet puikiai sužaidęs klaipėdietis Rokas Simanavičius paskutiniu momentu sugebėjo perimti kamuolį.

Daugumą atakų kairiu flangu, kuriame nesulaikomai žaidė Mindaugas Grigaravičius, rengusi „Sūduva“ apsukų nemažino. 20-ąją minutę vienas prieš vartus buvo išvestas Marius Činikas. Futbolininkas galėjo perduoti kamuolį netoliese buvusiam K.Chvedukui, tačiau nusprendė ataką baigti pats, bet, į gynybą spėjus sugrįžti varžovų gynėjui, tiksliai smūgiuoti nesugebėjo.

Kėlinio viduryje puikią progą įmušti turėjo K.Chvedukas, tačiau saugas nesitikėjo, kad jį pasieks M.Grigaravičiaus perdavimas pažeme. Suklydus varžovų gynėjui, marijampolietis nesugebėjo sustabdyti kamuolio, jį atleido per toli nuo savęs ir smūgiavo šalia virpsto.

Zigmantas Jesipovas surengė gražiausią „Klaipėdos granito“ ataką 33-ąją minutę. Saugas puikiu reidu už nugaros paliko iškart du varžovus ir atliko gerą perdavimą Robertui Poškui, bet žaidžiančiojo komandos trenerio smūgį blokavo gynėjas.

36-ąją minutę krito ilgai brendęs įvartis į svečių vartus. Atsitraukęs link saugų linijos T.Radzinevičius puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė K.Chveduką, kurio smūgį E.Kurskis lietė, bet išgelbėti komandos nesugebėjo.

Persvara Marijampolės komanda džiaugėsi labai trumpai. Jau po dviejų minučių Jevgenijus Morozas labai tolimu ir stipriu smūgiu užtiko nepasiruošusį D.Bartkų. Atrodė, kad vartininkas kamuolį atmuš, tačiau šis vis tiek įriedėjo į vartus.

Netikėtas svečių įvartis suvalkiečius supykdė ir jau atsakomosios atakos metu „Sūduva“ darsyk išsiveržė į priekį. T.Radzinevičiaus perdavimo nesugebėjo „uždaryti“ kamuolio nepasiekęs K.Chvedukas, bet tuo aikštės šeimininkų ataka nesibaigė. Perdavimą baudos aikštelėje gavęs A.Vaskela gražiu smūgiu į tolimą kampą.

Pačioje kėlinio pabaigoje A.Vaskela į savo sąskaitą galėjo įsirašyti dublį, bet, T.Radzinevičiui po kampinio techniškai krūtine numetus kamuolį, jis gražiu apvedančiu smūgiu pabandė pataikyti į tolimą viršutinį kampą, bet į vartus nepataikė.

Pertrauka pokyčių į komandų žaidimą neatnešė. Jau antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva“ pelnė trečiąjį įvartį. Tolimą M.Grigaravičiaus smūgį prieš save atmušė E.Kurskis, šalia buvusiam T.Radzinevičiui beliko iš kelių metrų pasiųsti kamuolį vartų tinklą.

54-ąją minutę Marijampolės komanda surengė pavyzdinę greitą ataką. A.Vaskela krisdamas vieną prieš vartus išvedė K.Chveduką. Šio smūgį atrėmė jį pasitikęs E.Kurskis. Pakartotiniu bandymu į tuščius vartus galėjęs įmušti M.Grigaravičius smūgiavo netaikliai.

Kėlinio viduryje puikų progų neišnaudojo T.Radzinevičius bei M.Grigaravičius. Pastarasis futbolininkas įsigudrino iš poros metrų pasiųsti kamuolį virš vartų po to, kai K.Chveduko perdavimo nepasiekė E.Kurskis.

Eilinė žaibiška „Sūduvos“ ataka 62-ąją minutę baigėsi ketvirtuoju įvarčiu. Po A.Vaskelos reido kairiuoju kraštu antrą kartą pasižymėjo K.Chvedukas.

Po 10-ies minučių saugas į savo sąskaitą įsirašė trečiąjį įvartį, pasinaudojęs tuo, kad varžovų gynėjai tiesiog stovėjo ir stebėjo į baudos aikštelę po rikošeto besileidžiantį kamuolį. Atsidūręs prie jo pirmas, K.Chvedukas nepaliko E.Kurskiui jokių vilčių.

Per likusį laiką aikštės šeimininkai ir toliau šeimininkavo varžovų aikštės pusėje bei rengė vieną ataką po kitos. Gerų progų neišnaudojo A.Vaskela, M.Kdouh ir Maximiliano Ugge, kurių smūgiams pritrūko šiek tiek tikslumo. „Klaipėdos granitas“ keletą kartų pabandė savo laimę tolimais smūgiais, kurie D.Bartkui darbo nesuteikė.

Marijampolės „Sūduva“ – „Klaipėdos granitas“ 5:1 (2:1)

“Sūduva”: D.Bartkus, M.Činikas, M.Kovačevičius, M.Ugge, V.Bagdanavičius (68 min. V.Baranovskis), T.Snapauskas, M.Grigaravičius (83 min. G.Russo), K.Chvedukas, M.Šoblinskas, A.Vaskela, T.Radzinevičius (73 min. M.Kdouh).

“Klaipėdos granitas”: E.Kurskis, R.Simanavičius, A.Lukošius (66 min. V.Grigaitis), O.Tarasenko, O.Dmytrenko, Z.Jesipovas, A.Kurbangalijevas (46 min. M.Zizelevas), T.Čargeišvilis, J.Morozas, E.Veliulis, R.Poškus (57 min. B.Ignatjevas).

Įvarčiai: K.Chvedukas (36, 62, 72), A.Vaskela (39), T.Radzinevičius (49); J.Morozas (38).

Geltonos kortelės: O.Dmytrenko (9), R.Simanavičius (75).

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T.Radzinevičius („Sūduva“) – 9, R.Beniušis („Kruoja“), , L.Kochanauskas („Ekranas“) ir N.Tokičius („Šiauliai“) – po 8, Elivelto („Ekranas“) ir J.Wilkas („Žalgiris“) –  po 7 įvarčius.