"Pietų IV" tribūna surengė tylų protestą prieš R.Šimašiaus veiksmus

sportas.info 2019-08-05 19:21:26

Vilniečiai per rungtynes Klaipėdoje iškabino audeklą su Jono Noreikos atvaizdu, rašo sportas.info

Audeklą su Jono Noreikos - Generolo Vėtros atvaizdu Klaipėdoje išsikabino į A lygos rungtynes "Atlantu" atvykę Vilniaus "Žalgirio" fanai.

J. Noreika - tarpukario Lietuvos karininkas, antinacistinio ir antisovietinio pogrindžio dalyvis, 1941-ųjų sukilimo dalyvis.

Nors "Žalgirio" fanų "Pietų IV" bendruomenės Facebook svetainė daug nekomentavo J. Noreikos atvaizdo atsiradimo šalia bendruomenės vėliavų, galima buvo suprasti, kad šio audeklo iškabinimas susijęs su pastarųjų dienų įvykiais, kai nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato Vilniuje sostinės mero Remigijaus Šimašiaus paliepimu buvo nuimta J. Noreikos atminimo lenta.

Lentos pašalinimas sukėlė didelius ginčus visuomenėje, dalis kurios J. Noreiką laiko didvyriu, kita dalis kaltina prisidėjus prie holokausto.

Savo laiku nevengusi politinių pareiškimų "Pietų IV" prieš gerą dešimtmetį nusprendė laikytis atokiau nuo jų ir politiniai motyvai fanų veikloje pasireikšdavo labai retai. Pastarąjį kartą tai buvo 2014-aisiais, kai "Žalgirio" ultros reiškė palaikymą ukrainiečiams, kovojantiems prieš Rusijos invaziją į rytų Ukrainą.

"Žalgiris" laimėjo rungtynes Klaipėdoje 3:1.

Įvertinimas: 19 2
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.


Anbo
Anbo (Brazilija) 08-05 23:32
21 2
teisinga pozicija, užskaitau
Cituoti
 Blue blood 08-06 08:12
16 6
Kazkokie rusu vergai ir zydu verkslenimai pazemino lietuvos didvyrius ((
Cituoti
Ribokas
Ribokas (Manchester United FC, Anglija) 08-06 10:32
11 2
Šaunuoliai.
Cituoti