Neregėtas sutartų rungtynių skandalas Lietuvoje: "Atlantas" ir "Palanga" pašalinti iš A lygos, klubams skirtos milžiniškos baudos

Lietuvos futbolą supurtė šalyje dar neregėtas sutartų rungtynių skandalas.

Ketvirtadienį surengtoje Lietuvos futbolo federacijos spaudos konferencijoje buvo pranešta, kad du A lygos klubai – Klaipėdos "Atlantas" ir "Palanga" – už dalyvavimą sutartose rungtynėse yra šalinami iš aukščiausios lygos.

Abu klubai kitą sezoną negalės žaisti nei A lygoje, nei Pirmoje lygoje.

Kaip spaudos konferencijoje teigė LFF generalinis direktorius Edgaras Stankevičius, abu klubai buvo įsivėlę į daugybę sutartų rungtynių atvejų.

"Kalbame apie du klubus. Šiame sezone vien iš šių klubų gavome 17 raportų apie galimai sutartas rungtynes. Jie buvo supažindinti su situacija. "Atlantas" buvo nubaustas 30 tūkst. eurų bauda. Penkiems šio klubo žaidėjams buvo skirtos sankcijos – diskvalifikacija nuo 6 iki 12 mėnesių bei piniginės baudos. "Atlantas" kitą sezoną negalės dalyvauti nei aukštesniame, nei antros lygos čempionate.

"Palangos" vardas buvo minimas aštuoniuose raportuose. Buvo pradėti tyrimai po LFF taurės pusfinalio rungtynių su Gargždų "Banga", po kurių ir gavome signalų. "Palangos" atveju klubui buvo skirta 42 tūkst. eurų bauda, o į tyrimą buvo įtraukti 10 asmenų – klubo direktorius, septyni užsieniečiai ir du lietuviai", – situaciją aiškino E. Stankevičius.

Savo ruožtu LFF prezidentas Tomas Danilevičius pridūrė, kad ant likusių penkių A lygos klubų įtarimų šešėlis nekrenta. Kiti įtariamieji yra Pirmoje lygoje dalyvaujantys klubai, tačiau jų LFF dar nenori atskleisti.

"LFF kartu su UEFA yra pasiruošusi kovoti su manipuliacijomis siekiant paveikti rungtynių rezultatą. Mes laikomės nulinės tolerancijos ribos ir esame pasiruošę užkirstį kelią sutartoms varžyboms. Mūsų tikslas yra išsaugoti sąžiningo žaidimo esmę bei užtikrinti futbolo gerbėjų bei suinteresuotų šalių pasitikėjimą“, – pridėjo T. Danilevičius.

Spaudos konferencijoje kartu su LFF prezidentu T. Danilevičiumi bei generaliniu direktoriumi E. Stankevičiumi dalyvavo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris ir UEFA kovos su sutartomis rungtynėmis skyriaus pareigūnas Massimiliano Michenzi.

Įvertinimas: 17 1

Norėdami komentuoti prisijunkite.


Gaucho
Gaucho (Arsenal FC) 12-05 16:13
45 11
nu ir ka ne *** ? Kas ta Palanga, kas tas Atlantas. Abi medines komandos kad jų nebus nieko čia tokio kam čia įdomu. Stiprūs klubai į skandalus nelis, lai lavoninės komandos išnyksta ir lieka tik pajegios komandos
Cituoti
BeyBlade
BeyBlade (Liverpool FC) 12-05 16:56
35 6
Tokia jau ta Lietuvos A lyga, šiuo metu praktiškai yra tik dvi padorios komandos nuolat kovojančios dėl aukštesnių vietų. Kitos tai tokios pusiau mėgėjų. Atlantas paskutiniais metais iš vis ne į klubą panašus, o sunday lygos komandą, kuri dar prie bando šaibu prasukt. Čia net negaila Klaipėdos, jog A lygos neteks, nes ši A lyga irgi absurdo lyga. Kasmet skelbia nu kas gal norės prasimest kitais metais A lygoj? Ir vos ne vos susirenka komandas, taip ir patenka visokių neaiškių komandų (su visa pagarba Atlantui, seniau jis toks nebuvo). Tai gal jau geriau tegu sėda prie stalo su latviais ir estais ir bando daryti kažką bendro. Daugiau normalių komandų, mažiau mėgėjų.
Cituoti
Benderis
Benderis (Manchester United FC) 12-05 19:15
19 8
perskaiciau sita straipsni kad suzinociau kas tai yra milziniska bauda a lygoj.. 30 000.. kazkoks neadekvatus straipsnio pavadinimas..
Cituoti
Anbo
Anbo (Brazilija) 12-05 17:57
17 6
Atlanto tai gaila, faktiškai žlugo klubas (jei ir atsikurs kažkada, tai labai negreit). O kad Palangos neliko, tai tik pliusas, neturėjo šita komanda nei istorijos nei perspektyvos.
Cituoti
 Mindaugas Mindaugas1 12-05 19:13
8 0
Cia jau vyksta daug metu tie cirkai, ypac 1 lygoi vakaru Lietuvoi viename mieste , gerai , kad pradejo valytis nuo.brudu
Cituoti