N. Kesminas: "Šįkart yra tikėjimas, kad "Sūduva" gali"

2019-08-09 17:34:00 Europos lyga FK Sūduva

Marijampolės "Sūduvos" ekipa surengė puikų pasirodymą prieš Izraelio čempionus.

Trečiajame UEFA Europos lygos atrankos etape marijampoliečiai rezultatu 2:1 nugalėjo Tel Avivo "Maccabi". Po rungtynių gerų žodžių "Sūduvos" vienuolikei negailėjo TV komentatorius Nerijus Kesminas.


"Va taip. Marijampolės „Sūduva“ vakar atsakė skeptikams, - o tokių, patikėkite, buvo ir, aišku, yra, - teigusiems ir galbūt vis dar teigiantiems, kad dabartiniai Lietuvos futbolo čempionai niekuo ne stipresni už praėjusio ar užpraėjusio sezono savo modelį bei, turint galvoje dar ir negailestingus burtus, Europoje negali sužaisti geriau nei pernai ar 2017-aisiais.

Rungtynės Netanijoje dar kartą patvirtino – gali. „Sūduva“ laimėjo prieš Izraelio čempioną Tel Avivo „Maccabi“ 2:1 ir atsakomojoje dvikovoje namie galės sau leisti net prabangą praleisti vieną įvartį.

Niekas nesiginčija – kol kas nieko nelaimėta, skeptikai šią vasarą gal dar turės progą sušokti ant kritusio čempiono kapo. Bet net jei jie pralaimės, šiemet jie yra geresni.

Kuo? Ir pernai, ir užpernai „Sūduvai“ žaidžiant su stipriais varžovais buvo toks pojūtis: Marijampolės komanda – tarsi akmuo, gulintis ant tako. Jei tik panorės, varžovas nepersistengdamas ir nepersimąstydamas nuspirs jį į pakelės šabakštyną. Bet kuris jų – Razgrado „Ludogorets“, Glazgo „Celtic“ ar, kaip prieš metus, Belgrado „Crvena zvezda“, kuri šiemet žaisdama su „Sūduva“ jau nebesiautėjo, o išnešė sveiką kailį, prieš tai dar ir nedidelę išgąsčio dozę gavusi.

Šios vasaros „Sūduvą“ irgi galima lyginti su akmeniu. Bet tas akmuo guli upelio dugne. Aplink kažkas čiurlena, tačiau išjudinti akmenį nelengva. „Sūduva“ nebelinguoja svetimos diskotekos ritmu – ji žaidžia savo futbolą. Neįmantrų, ne „wow“, bet savo.

„Maccabi“ žinojo, ko tikėtis iš Marijampolės komandos. O kam tai įdomu? Norint įveikti „Sūduvą“ žinoti, kad popieriuje ji yra silpnesnė, - šią formuluotę, beje, šiandien Izraelio žiniasklaida kartojo tarsi užkeikimą, - nebeužtenka. Norint laimėti, reikia žaisti. Gerai žaisti.

Izraelio čempionai nesužaidė ir, tikėtina, kitą savaitę Lietuvoje brangiai už tai sumokės. Bet „Sūduva“ duobės dar neperšoko. Net jei kitas ketvirtadienis Marijampolėje bus šventiškas, atrankoje lauks naujas varžovas. Norėtųsi, kad futbolo dievai į sūduvių žemę atsiųstų vengrą, o ne kroatą – Budapešto „Ferencvaros“ objektyviai yra silpnesnė komanda už Zagrebo „Dinamo“.

Kol kas vanduo srūva, akmuo guli. Jei srovė jo nepajudins per tris artimiausias savaites, mūsų lauks Europos lygos grupė. Trys milijonai eurų, vaikeli. Čia – tuo atveju, jei bus pralaimėtos visos šešerios rungtynės. Bet kurios lygiosios ten yra vertos 190 tūkstančių, o pergalė – 0,57 milijono eurų. Skaičiai, į kuriuos žiūrėdamas seilę pavydžiai turėtų varvinti net Lietuvos klubų krepšinio flagmanas.

Gerai, neįsisvajokime. Darbas dar toli gražu nepadarytas. Bet, trauk jį devynios, – kalbos komisijai turėtų patikti tai, kad autorius keikiasi lietuviškai, – tikėjimas, jog „Sūduva“ šįkart gali, yra. Jei atvirai – pirmą kartą per visą Lietuvos klubų futbolo istoriją nuo Nepriklausomybės atkūrimo."

Įvertinimas: 32 0
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.


 Hash (Liverpool FC) 08-09 23:04
21 2
Kesminas futbole tikrai nusimano ir sias izvalgas laikau paciom teisingiausiom. Jei sekme bent siek tiek tures sazines ir visiskai nenusisuks mes turim sansa pamatyti istorija kuri gali duoti daug lietuvos futbolui. Tiesa istorija kaip toj pelenes pasakoj : rinktine paciam didziausiam mesle koks imanomas, o kuklutis klubas zaidzia europos lygoj. Deja kamuolys apvalus ir visko gali buti nors po preitu varzybu as sakau kad makabis sioms dviems savaitems tikrai silpnesne komanda ir formos jie per savaite tikrai nepagaus.
Cituoti
ChelseaFC FcukLoserpool
 ChelseaFC FcukLoserpool (Chelsea FC) 08-09 23:57
0 20
Kontorose dalina Kaledines dovanas... Kad zydai praeis suvalku barjera kofas 3.00 kas gali but geriau !!! Aciu suvalkam uz pirma maca ir aciu zydam, kad kaledas padare anksciau
Cituoti