"Lokomotiv" eliminuotas iš Čempionų lygos © Eurofootball.lt
Antradienį buvo sužaisti staigmenų nestokoję aštuoni atsakomieji trečiojo UEFA Čempionų lygos kvalifikacinio etapo susitikimai, po kurių paaiškėjo dar aštuonios ekipos, grupės varžybose kovosiančios dėl stipriausio Europos klubo titulo.

Gana netikėtą nesėkmę patyrė, tačiau į pagrindinį turnyrą pateko titulą ginantis "Liverpool" klubas. Anglai namuose 0-1 nusileido Sofijos "CSKA" ekipai. Svečiai į priekį išsiveržė jau varžybų pradžioje, po tikslaus V.Ilievo smūgio. Vėliau "Liverpool" turėjo nemažai gerų progų įmušti, tačiau taip ir nesugebėjo išlyginti rezultato.

Nemažą staigmeną pateikė Vienos "Rapid" klubas - Vienos ekipa svečiuose 1-0 palaužė Rusijos čempioną Maskvos "Lokomotiv" ir to užteko, kad "Rapid" klubas patektų į Čempionų lygą, kadangi pirmasis šių klubų susitikimas Austrijoje baigėsi lygiosiomis. Pergalingą įvartį antradienio mače "Rapid" ekipa įmušė iki varžybų pabaigos likus žaisti penkias minutes.

Vietą Čempionų lygoje taip pat iškovojo ir praėjusį sezoną ketvirtą vietą Italijos čempionate užėmęs "Udinese" klubas. Italai namuose 3-2 sužaidė su "Sporting" ir iškovojo pergalę bendru rezultatu 4-3. "Udinese" klubas išsiveržė į priekį po to, kai vienuolikos metrų baudinį realizavo Italijos klubo puolėjas V.Iaquinta. 35-ąją minutę rezultatą padvigubino šeimininkų gynėjas C.Natali, taikliai galva pasiuntęs kamuolį į vartus. Netrukus "Sporting" žaidėjas Douala sušvelnino rezultatą, tačiau šeimininkai sėkmingai žaidė ir 90-ąją minutę P.Barreto pelnytas įvartis "paskandino" visas "Sporting" viltis. Per pridėtinį laiką Portugalijos klubo žaidėjas Pinilla dar sušvelnino skirtumą, tačiau tai jau nebeturėjo įtakos bendram rezultatui.

Sevilijos "Betis" svečiuose 2-2 sužaidė su "Monaco" ir dėka pergalės namuose 1-0 iškovojo teisę žaisti Čempionų lygoje. Šiame mače puikiai pasirodė vienas rezultatyviausių praėjusio sezono Ispanijos čempionato žaidėjų R.Oliveira. Jis svečius į priekį savo taikliu smūgiu išvedė 16 minutę. Vėliau "Monaco" buvo pavykę įmušti du įvarčius ir netgi persverti rezultatą, tačiau rezultatą išlygino dar kartą pasižymėjęs R.Oliveira.

Ir toliau sėkmingai žaidžia "Thun" klubas. Šveicarai antrą kartą nugalėjo savo varžovus iš Švedijos "Malmo". Šeimininkai išsiveržė į priekį 26-ąją minutę po tikslaus T.Bernardini smūgio. Vėliau "Thun" žaidėjas M.Lustrinelli pelnė dar du įvarčius ir galutinai "palaidojo" savo varžovų viltis patekti į Čempionų lygą.

Dar vieną sensaciją sukūrė ir į Čempionų lygą pateko "Artmedia". Slovakijos sostinės ekipa po vienuolikos metrų baudinių 4-3 įveikė "Partizan" komandą. Kadangi pagrindinis varžybų laikas, kaip ir pirmasis susitikimas baigėsi rezultatu 0-0, futbolininkams teko žaisti pratęsimą, tačiau ir tai nepadėjo išaiškinti poros laimėtojo. Žaidėjams teko mušti vienuolikos metrų baudinius, po kurių triumfavo "Artmedia"

Į prestižiškiausią Europos futbolo klubų turnyrą taip pat pateko ir "Rosenborg". Norvegijos klubas namuose 3-2 nugalėjo "Steaua" ekipą ir iškovojo pergalę bendru rezultatu 4-3. Sužaidus apie 60 minučių "Rosenborg" jau pirmavo 3-0, tačiau Rumunijos klubas nepasidavė ir įmušė du įvarčius, vis dėlto pasiekti pergalingo rezultato "Steaua" futbolininkai nesugebėjo.

Kitame mače "Panathinaikos" privertė kaip reikiant pasinervinti savo gerbėjus ir tik po pratęsimo sugebėjo palaužti "Wisla" klubo pasipriešinimą. Kaip ir pirmajame susitikime, pagrindinis varžybų laikas baigėsi rezultatu 3-1, taigi futbolininkams teko žaisti pratęsimą. Rungtynių didvyriu tapo "Panathinaikos" gynėjas I.Kotsiosas - graikas iki antrojo pratęsimo kėlinio pabaigos likus žaisti apie penkias minutes įmušė įvartį ir taip padėjo savo klubui iškovoti bilietą į Čempionų lygą.

Antradienio varžybų statistika

"Panathinaikos" 4 - 1 Krokuvos "Wisla"
(Bendras rezultatas 5-4, pirmos rungtynės 1-3)
62' [1 - 0] Nasief Morris
65' [2 - 0] Emmanuel Olisadebe
78' [2 - 1] Radoslaw Sobolewski
87' [3 - 1] Dimitrios Papadopoulos
114' [4 - 1] Ilias Kotsios

"Monaco" 2 - 2 "Betis"
(2-3, 0-1)
17' [0 - 1] Ricardo Oliveira
33' [1 - 1] Gerard Lopez
63' [2 - 1] Toifilou Maoulida
75' [2 - 2] Ricardo Oliveira

"Udinese" 3 - 2 "Sporting"
(4-2, 1-0)
23' [1 - 0] Vincenzo Iaquinta (iš 11m. baudinio)
35' [2 - 0] Cesare Natali
38' [2 - 1] Roudolphe Douala
90'+1 [3 - 1] Paulo Barreto
90'+2 [3 - 2] Mauricio Pinilla

"Liverpool" 0 - 1 Sofijos "CSKA"
(3-2, 3-1)
14' [0 - 1] Valentin Iliev

"Rosenborg" 3 - 2 Bukarešto "Steaua"
(4-3, 1-1)
38' [1 - 0] Jan Gunnar Solli
57' [2 - 0] Alexander Odegaard
60' [3 - 0] Mirel Radoi (į savo vartus)
74' [3 - 1] Mirel Radoi
76' [3 - 2] Constantin Iacob

Maskvos "Lokomotiv" 0 - 1 Vienos "Rapid"
(1-2, 1-1)
84' [0 - 1] Jozef Valachovic

"Partizan" 0 - 0 "Artmedia"
(0-0, 0-0, 11 m. baudiniai 3-4)

"Thun" 3 - 0 "Malmo"
(4-0, 1-0)
26' [1 - 0] Tiago Bernardi
40' [2 - 0] Mauro Lustrinelli
66' [3 - 0] Mauro Lustrinelli