Lietuvos jaunimas nenusileido ispanams © Eurofootball.lt
Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė Europos čempionato atrankos turnyro 7 grupės rungtynėse, vykusiose S.Dariaus ir S.Girėno stadione, sužaidė lygiosiomis su Ispanijos bendraamžių ekipa.

Vis dėlto lietuvių padėtis grupėje nelabai pagerėjo, nes surinkę 4 taškus jie susilygino su belgais, tiesa pastarieji yra sužaidę rungtynėmis mažiau. Tuo tarpu ispanai savo kraityje turi 5 taškus, o bosniai ir san mariniečiai taškų dar neturi.

Kitose rungtynėse grupės lyderė Serbijos ir Juodkalnijos rinktinė iškovojo trečiają pergalę iš eilės, šį kartą nepasigailėjusi San Marino bei įmušusi net devynis įvarčius be atsako.

Šiemet likusiose dvejose grupės varžybose Belgija namuose žais prieš Serbija ir Juodkalniją, o Lietuva išvykoje susitiks su San Marinu.

U21 Lietuva 1 - 1 Ispanija U21
25' [0 - 1] %p00229 (11m.)
50' [1 - 1] %p02736

Lietuvos rinktinės sudėtis: Malinauskas; Skroblas, Mikuckis, Majus, Žaliūkas; Šernas, Panka, Navikas (77' Tomkevicius), Lukša (82' Kavaliauskas); Mačiulis; Rimkevičius (87' Paknys)

Rungtynių chronologija (nuo apačios į viršų):

Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą. Aikštės šeimininkai rungtyniavo pagirtinai ir pelnytai iškovojo lygiąsias prieš mačo favorite laikytą Ispanijos komandą. Nepamirškite - rytoj 21:15 nacionalinių rinktinių varžybos "Žalgirio" stadione.

93' Kamuolys atšoka Kavaliauskui, šis išbėga vienas prieš vartininką, tačiau lemiamu momentu šiek tiek per toli atleidžia kamuolį ir ispanai apsigina. Neišnaudota šimtaprocentinė proga išplėšti pergalę.

90' Pridedamos keturios minutės

84' Skroblas užsidirba antrą geltoną kortelę ir yra šalinamas iš aikštės. Po ispanų baudos smūgio bandyta smūgiuoti galva, tačiau didesnio pavojaus vartams tai nesukėlė.

78' Ramosas prasiveržia dešiniu kraštu, perduoda kamuolį į baudos aikštelės vidurį, ten atbėga Jimenezas, ir laimei jo smūgis skrieja aukštai virš vartų.

74' Lukša uždirba kampinį ir jį pats pakelia, Majus smūgiuoja galva, ir ispanų vartininkas nukreipia jį virš vartų.

59' Svečių atsakas - Cazorlo gauna kamuolį baudos aikštelėje, atlieka kelis klaidinamus judesius ir smūgiuoja iš po Žaliūko kojų, tačiau smūgis nestiprus ir Malinauskas jį sugauna.

50' Įvartis!!! Puikus lietuvių žaidimas, keli tikslūs perdavimai, pakėlimas iš krašto, Rimkevičius bando nukreipti kamuolį į vartus galva, vartininkas apsigina nuo Naviko smūgio, tačiau tas pats Rimkevičius pirmas prišoka prie atšokusio kamuolio ir pasiunčia jį į vartus.

46' Pirmoji ispanų ataka, perdavimas iš dešiniojo krašto, Garcia laisvas smūgiuoja galva, bet nesėkmingai.

Pertrauka. Lietuviai žaidė geriau ir turėjo bent keturias progas pasižymėti, tačiau pritrūko tikslumo. Tuo tarpu ispanai daugiau kontroliavo kamuolį, bet jiems sunkiai pavykdavo sukurti pavojingesnių momentų.

44' Klaida gynyboje, Mačiulis gauna kamuolį atmeta Rimkevičiui, tačiau šio bandymas iš 13 metrų skrieja pro šalį.

42' Ispanų kampinis, prasiveržimas kairiu kraštu, labai pavojingas perdavimas į baudos aikštelę, tačiau niekas kamuolio neliečia.

33' Skiriamas baudos smūgis. Atstumas maždaug 35 metrai nuo ispanų vartų. Mikuckis atsistoja prie kamuolio, smūgiuoja... Galingas šūvis praskrieja šalia vartų kampo.

27' Aukštas perdavimas iš kairio krašto, Mačiulis susistabdo kamuolį, apsisuka ant baudos aikštelės linijos, ispanas stumia jį iš galo, lietuvis griūna, tačiau teisėjo švilpukas tyli.

25' Įvartis! Kamuolys prarastas aikštės viduryje, Sergio Garcia gauna perdavimą baudos aikštelės prieigose, apžaidžia Mikuckį, ir šis sustabdo oponentą neleistinai. Skiriamas 11 metrų baudinys, kurį realizuoja A.Iniesta - svečiai gana nepelnytai išsiveržia į priekį.

15' Lietuviai tęsia varžovų vartų šturmą, ataka dešine, perdavimas pažeme, Šernas iššoka vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoja tiesiai į vartininką.

14' Dar vienas pavojingas lietuvių išpuolis, situacija smūgiui... vėl šalia vartų.

8' Graži ispanų kombinacija, perdavimas į kraštą 11 numeriui, šis turi daug erdvės ir bando mušti į artimąjį vartų kampą, tačiau ten patikimai apsigina Malinauskas. Po kampinio ispanų smūgį galvą nesunkiai sugauna vartininkas.

4' Navikas gavo puikų perdavimą vienas prieš vartus, sėkmingai susitabdė kamuolį, tačiau smūgis skriejo šalia virpsto. Puiki proga lietuviams, deja neišnaudota.

Susitikimas prasideda. Stadiono tribūnos apytuštės, tik 500 žiūrovų, matyt juos atbaidė šaltas oras.