Lietuva pagaliau turės aukšto lygio futbolo stadioną?

kaunas.lt 2017-08-18 13:49:07 LFF I Lyga LFF taurė Lietuva

Statybos leidimas gautas – šią naujieną kalbėdamas apie S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją šį penktadienį paskelbė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Kitą savaitę prasidės darbų rangovo paieškos, o realius statybos darbus ketinama pradėti šių metų pabaigoje.

„Turėti padorų stadioną yra ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos garbės reikalas. Šiandien turime statybos leidimą, parengtą techninį projektą ir pradedame viešųjų pirkimų konkursą. Tai bus geriausias Lietuvos stadionas, atitiksiantis aukščiausios ketvirtos kategorijos stadionas“, – sakė Kauno meras.

Pasak miesto vadovo, po rekonstrukcijos stadionas bus tinkamas didžiausiems pasaulio sporto renginiams bei koncertams, į kuriuos galės tilpti 30 tūkstančių žiūrovų. Atgimusiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst. Absoliučiai visos tribūnos bus uždengtos stogu. Išskirtinis projektuotojų sprendimas – medinė fasadinė stadiono dalis, paslėpsianti betonines tribūnų konstrukcijas ir padėsianti stadionui įsilieti į Žaliakalnio kraštovaizdį.

„Kaunas turi nuostabią galimybę daug metų apleistą unikalų stadioną Žaliakalnyje prikelti naujam gyvenimui. Tai bus dovana ne tik kauniečiams, bet ir visai Lietuvai“, –  tikino architektas Jonas Audėjaitis.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Petrausko teigimu, šiuo metu miestas užsitikrinęs pirminį 5 milijonų eurų finansavimą. Skaičiuojama, jog pastatyti stadioną iš viso gali atsieiti 25 milijonus eurų. Tikslesnė suma paaiškės užbaigus viešųjų pirkimų procedūroms.

„Šįmet didžiųjų pinigų nereikės. Pradėsime nuo griovimų darbų. Finansinę naštą tikimės pasidalinti su valstybe. Kitą savaitę skelbsime konkursą statybininkams, iš kurių paprašysime gerų kainų ir kokybės. Dalyvauti konkurse kviesime ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kompanijas“, – teigė G. Petrauskas.

Artimiausius du mėnesius visi norintys pamatyti, kaip S. Dariaus ir S. Girėno stadionas atrodys po rekonstrukcijos, prekybos centro „Akropolis“ pirmajame aukšte galės apžiūrėti kelias dešimtis kartų sumažintą stadiono kopiją, sukurtą naudojant 3D technologiją.

Įvertinimas: 44 3
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.


Ozil.as (A.C. Milan, Brazilija) 08-18 14:40
14 0
Joo man ir šis sakinys visą pozityvą numuša. Žinant kokie durniai sėdi Vyriausybėje ypač.
Cituoti
Marčius33
Marčius33 (Real Madrid C.F.) 08-18 14:32
6 1
Labai smagu kad pagaliau susiprotėjo
Cituoti
robiszi 08-18 17:04
3 0
tikiousiu poto daugiau ju lt atsiras
Cituoti
Gaucho
Gaucho (Arsenal FC) 08-18 14:37
7 7
Nieko čia dar nesapaliokit. Ką neisiskaitėt iki galo? Tiesa, Vyriausybė šįmet tam lėšų neskyrė, savivaldybė tikisi, kad finansavimas bus skirtas kitąmet, tačiau patvirtinimo nėra gauta.
Cituoti
Rube
Rube (ACF Fiorentina) 08-18 17:35
2 5
Nieks cia dar neaisku,gali prireikti nuo 3 iki 5 metu.paskui vistiek bus su begimu takeliu ir tribunos ziauriai nutolusios tai vaizdas bus ne koks.
Cituoti