La Ligos 36-o turo apžvalga

2004-05-08 12:18:00
Šį savaitgalį bus žaidžiamos Ispanijos čempionato ("La Liga") 36-o turo rungtynės. Iki čempionato pabaigos beliko tik trys turai, tad dabar kiekvienas iškovotas taškas yra ypatingos reikšmės beveik kiekvienai ekipai. Eurofootbal.lt pateikia šio turo rungtynių apžvalgas.

Šeštadienis

%c00020 - %c00006
Pradžia: 21:00 Lietuvos laiku

Šių dviejų ekipų situacijos skirtingos kaip diena ir naktis - "Celta" teoriškai dar bando kovoti dėl išlikimo lygoje, tačiau atrodo, kad juos išgelbėti gali tik stebuklas, o "Barcelona" tikisi aplenkti savo aršiausius priešininkus - "Real" futbolininkus - ir finišuoti antroje lentelės vietoje. Blogiausią rungtynių namie rezultatą turinčiai "Celta" vienuolikei padėti negalės Eduardas Berizzo ir Angelis, o katalonai turės verstis be gynėjo Carleso Puyolio.

%c00003 - %c00021
Pradžia: 23:00 Lietuvos laiku

Po dviejų pralaimėjimų iš eilės, "Real" supranta, kad pralaimėjusi šias rungtynes, ji dar nesibaigus čempionatui leistų "Valencia" užsitikrinti čempionų titulą. Tačiau šiose rungtynėse su Balearų salų komanda jie bus aiškūs favoritai, juolab, kad "Mallorca" savaitės viduryje buvo sukrėsta žinios, kad Fernando Correa`os dopingo testas yra teigiamas.

"Real" gretose nematysime saugo Zinedino Zidano, kuris praėjusio turo rungtynėse su "Deportivo" gavo dvi geltonas korteles ir buvo priverstas palikti aikštę. Po šių rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje prancūzas teigė, kad šiemet jis žaidžia prasčiausiai per pastaruosius penkis metus.

Sekmadienis

%c00039 - %c00095
Pradžia: 18:30 Lietuvos laiku

Praėjusiame ture įspūdingai nugalėjusi "Zaragozą", "Albacete" beveik užsitikrino išlikimą aukščiausioje lygoje, tačiau jiems reiktų vieno ar kelių taškų tam, kad galėtų būti visiškai ramūs. Tuo tarpu "Athletic" turi labai geras pozicijas iškovoti vietą kitų metų UEFA taurėje, nepaisant to, kad praėjusią savaitę jie 2-0 pralaimėjo Sevilijai.

%c00102 - %c00089
Pradžia: 18:30 Lietuvos laiku

Po pralaimėjimo "Porto" klubui Čempionų lygos pusfinalyje, "Deportivo" nebelabai yra dėl ko stengtis. Jie jau yra užsitikrinę vietą kitų metų Čempionų lygos kvalifikaciniame etape, o atstumas iki trečios vietos likus trims turams atrodo per didelis. "Espanyol" situacija yra visiškai kitokia - jie dar tikrai turi dėl ko stengtis. Jiems būtinas kiekvienas taškas, jei nori išlikti aukščiausioje lygoje ir kitamet. Jie šiuo metu su 37-iais taškais užima 18-ą vietą, tačiau tiek pat taškų turi 17-oje esantys "Valladolid" futbolininkai.

%c00106 - %c00087
Pradžia: 18:30 Lietuvos laiku

Abi ekipos nebeturi dėl ko kovoti. "Murcia" jau sezono viduryje atrodė susitaikiusi su iškritimu iš lygos, o "Malaga" viltis iškovoti vietą UEFA taurėje prarado praėjusiame ture, kai 2-1 nusileido Maljorkos ekipai.

%c00108 - %c00018
Pradžia: 18:30 Lietuvos laiku

"Osasuna" nukrito į aštuntą vietą po trijų iš eilės nesėkmių, tačiau kontrakto pratęsimas su ekipos treneriu Aguirre gali suteikti tam tikrą stimulą pasirodyti geriau.

Karaliaus taurės savininkė "Zaragoza", praėjusiame ture pralaimėjusi "Albacete" vienuolikei, nukrito į 16-ą vietą ir negali būti tikra dėl išlikimo lygoje ir kitamet.

%c00077 - %c00091
Pradžia: 18:30 Lietuvos laiku

"Valladolid" ekipa, kuri atleido ekipos trenerį prieš kelias savaites, turi kovoti kaip tik gali, jei nenori iškristi į žemesnį divizioną. Jų situaciją labai pablogino pralaimėjimas Murcios ekipai praėjusiame ture. Žiūrint iš kitos pusės, "Sociedad" pralaimėjimas šiame mače taip pat sukomplikuotų situaciją.

%c00086 - %c00097
Pradžia: 18:30 Lietuvos laiku

"Villareal" stovykloje tvyro liūdnos nuotaikos, kadangi ekipa nesugebėjo patekti į UEFA taurės finalą, tačiau jie vis dar turi vilčių iškovoti vietą šiame turnyre kitiems metams. "Betis", praėjusiame ture 2-0 nusileidęs čempionato lyderei "Valencia", nebeturi dėl ko kovoti.

%c00107 - %c00004
Pradžia: 20:30 Lietuvos laiku

Į UEFA taurės finalą patekusi "Valencia" laimėjusi šiame ture žengtų didelį žingsnį link galimybės šiemet iškovoti net du trofėjus. Jei šeštadienio rungtynėse pralaimėtų ir "Barcelona", ir "Real", čempionato lyderė į Seviliją vyktų žinodama, kad gali užsitikrinti čempionų titulą likus dviem turams iki čempionato pabaigos. "Valencia" nuo antroje vietoje žengiančio "Real" yra atitrūkusi keturiais, o nuo penktoje žengiančios "Barcelona" - penkiais taškais.

Tačiau ekipos treneris Rafaelis Benitezas teigia, kad po tokio įtempto sezono sunku tikėtis čempionų titulo taip anksti ir įspėjo savo žaidėjus nepradėti švęsti per anksti.

Dėl vietos kitų metų UEFA taurėje kovojanti "Sevilla" greičiausiai yra sunkiausias varžovas iš likusių trijų. Per pastarasias trejas rungtynes "Sevilla" įmušė net 11-a įvarčių ir "Valencia" gynėjams teks nemažai paplušėti norint sustabdyti andalūziečių puolimo lyderį Julijų Baptistą, kuris šiame sezone įmušė jau 18-ą įvarčių, o du iš jų - praėjusio turo dvikovoje su "Athletic".

"Valencia" turės verstis be rezultatyviausio ekipos žaidėjo Mistos, kuris gavo automatinę vieno mačo diskvalifikaciją už surinktas geltonas korteles. Tačiau atrodo, kad į sudėtį grįš ekipos įkvėpėjas argentinietis Pablas Aimaras, kuris po šešių savaičių pertraukos jau žaidė UEFA taurės pusfinalio rungtynėse su "Villareal", tiesa, jis į aikštę išbėgo tik antrajame kėlinyje.

%c00005 - %c00017
Pradžia: 22:30 Lietuvos laiku

Vedami jaunojo Fernando Torreso, "Atletico" kovoja dėl vietos UEFA taurėje. Praėjusią savaitę jie 3-2 nugalėjo "Celta" vienuolikę ir tai labai padidino jų šansus po petraukos vėl žaisti Europos turnyre.

"Santander" nebelabai turi dėl ko kovoti, nors taškai jiems tikrai užtikrintų išlikimą lygoje.
Įvertinimas: 0 0
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.