Italijos taurės finalo pirmųjų rungtynių apžvalga

2004-03-16 17:29:00
Rytoj Italijos taurės (itališkai vadinamos Coppa Italia) finalo pirmosiose rungtynėse susigrums Romos "Lazio" ir Turino "Juventus". Ši intriguojanti ir svarbi dvikova vyks Romoje, Olimpiniame stadione. Šis talpina apie 82 tūkstančius žiūrovų, ir turėtų būti pilnutėlis.

"Juventus" klubui Italijos taurė dabar tapo pagrindinis tikslas. Tikslų pasikeitimo priežastys slypi labai nesėkminguose rezultatuose: komanda neseniai buvo eliminuota iš Čempionų lygos po pralaimėjimo "Deportivo", o Italijos čempionate 1-3 pralaimėjus lyderiui "Milan", pastarasis klubas padidino persvarą prieš "Juve" iki 9 taškų.

Turino klubas jau beveik nebeturi šansų ir kovoti dėl "Serie-A" nugalėtojų titulo, tą pripažino netgi vieni komandos lyderių vartininkas Gianluigi Buffonas ir saugas Pavelas Nedvedas, taip pat treneris Marcelo Lippi.

Romos "Lazio" šį sezoną turi tris tikslus: iškovoti vietą Čempionų lygoje (tam reikia likti bent jau 4-iems savo čempionate), laimėti Italijos taurę, ir nugalėti ateinantį sekmadienį vyksiančiame Romos derbyje.

Lygoje "Lazio" kol kas vykdo savo užduotį - yra ketvirti, tačiau paskutinės dvi rungtynės sužaistos lygiosiomis neleido atitrūkti nuo persekiotojų.

Abiejų komandų treneriai turės tikrų problemų pasirinkdami sudėtį. Dėl traumų "Juvei" negalės padėti puolėjai D. Trezeguet ir A. Del Piero, taip pat traumuoti ir G. Zambrotta, P. Montero, M. Iuliano, A. Birindelli, suspenduotas C. Ferrara. Tuo tarpu "Lazio" trūks C. Lopezo, išvykusio į gimtają Argentiną dėl savo senelio mirties, traumuotų R. Muzzi, P. Negro, G. Gottardi. Neaišku ar galės žaisti susirgęs F. Liverani.

Paskutiniai šių ekipų susitikimai buvo sėkmingesni "Lazio": šį sezoną lygoje jie namie nugalėjo "Juve" 2-0, o praeitame sezone sužaidė lygiosiomis 0-0 Romoje, ir įveikė būsimus čempionus 1-2 Turine.

Žiurint dar toliau į praeitį, "Juve" paskutinį kartą tarpusavio susitikimuose nugalėjo tik prieš daugiau nei keturis metus. Tai įvyko 2000 metų sausio 13-ąją Italijos taurės varžybose Turine, kai šeimininkai šventė pergalę rezultatu 3-2 (tada vieną ivartį svečiams pelnė dabar tapęs "Lazio" treneriu Roberto Mancini).

Rungtynėms teisėjaus geriausiu pasaulio teisėju vadinamas Pierluigi Collina.
Įvertinimas: 0 0
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.