Intertoto taurė: Ispanijos klubų nesėkmės © Eurofootball.lt
Baigėsi Intertoto taurės finalai, po kurių paaiškėjo kurie klubai pateko į UEFA taurę. Netikėtai savo varžovo įveikti nepavyko favorite laikytai "Valencia" ekipai. Kitame finale "Marseille" net 5-1 sutrypė kitą ekipą iš Ispanijos "Deportivo", o trečiąjį finalą, kaip ir buvo tikėtąsi, laimėjo "Lens".

"%c00004" 0 - 0 "%c00024"
(Bendras rezultatas 0-1, pirmos rungtynės 0-1)

"Valencia" žvaigždėms nepavyko palaužti puikiai organizuotos vokiečių ginybos. Ispanijos klubo žaidėjai per visas rungtynes vos kelis kartus sugebėjo sukurti pavojingas situacijas įvarčiui įmušti. Visas rungtynes ginybinio stiliaus futbolą žaidusiems svečiams kelis kartus per kontratakas netgi buvo beveik pavykę patiems įmušti įvartį, tačiau paskutinę akimirką jiems sutrukdydavo "Valencia" gynėjai.

Pavojingiausi rungtynių epizodai įvyko pirmojo kėlinio pradžioje. Pačioje rungtynių pradžioje "Valencia" saugas Pablo Aimaras puikiai perdavė kamuolį Francisco Rufetei, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką. Tačiau ispanas nesugebėjo nuginkluoti vartininko, kuris smūgį atmušė koja. Po kelių minučių šeimininkų puolėjo Patricko Kluiverto galva smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį.

Per likusią rungtynių dalį "Valencia" žaidėjai nesugebėjo sukurti pavojingesnių atakų ir "Hamburg" žaidėjai, puikiai gindamiesi, užsitikrino sau vietą UEFA taurėje.

"%c00071" 5 - 1 "%c00089"
(5-3, 0-2)
4' [1 - 0] Franck Ribery
8' [1 - 1] Jorge Andrade
65' [2 - 1] Steve Marlet
73' [3 - 1] Mamadou Niang
88' [4 - 1] Mamadou Niang
90' [5 - 1] Wilson Oruma

"Marseille" sugebėjo panaikinti dviejų įvarčių deficitą, kurį turėjo po pirmų rungtynių La Korunijoje. Jau ketvirtą minutę šeimininkai išsiveržė į priekį po puikaus F.Ribery smūgio. Tačiau prancūzų padėtis itin komplikavosi po keturių minučių, kuomet "Deportivo" gynėjas J.Andrade išlygino rezultatą. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu.

Tačiau antrame kėlinyje pabiro šeimininkų įvarčiai. Pirmiausia rezultatą persvėrė "Marseille" puolėjas S.Marlet. Po 8 minučių dar vieną įvartį Prancūzijos klubui pelnė M.Niang. Tačiau tokio rezultato šeimininkams dar būtų neužtekę, kad patektų į UEFA taurę.

Tad "Marseille" aktyviai atakavo vartus ir 88 minutę jų pastangos buvo įvertintos - M.Niang pelnė antrajį savo įvartį šiose rungtynėse ir šeimininkai buvo priekyje 4-1. "Deportivo" triuškinimą 90 minutę užbaigė W.Oruma, pelnydamas penktajį savo komandos įvartį.

"%c00093" 3 - 1 "Cluj"
(4-2, 1-1)
38' [1 - 0] Nicolas Gillet
76' [2 - 0] Adama Coulibaly
78' [3 - 0] Daniel Cousin (11m.)
89' [3 - 1] Alin Minteuan

Įveikęs tokius varžovus kaip Bilbao "Athletic" ir "Saint-Etienne" bei nuskriaudęs du Lietuvos klubus "Vėtrą" ir "Žalgirį", "Cluj" suklupo paskutiniame Intertoto taurės etape. Šiuo metu penktą vietą Rumunijos lygoje užimantis klubas nusileido buvusiems Prancūzijos čempionams "Lens".

Rungtynes geriau pradėjo "Lens", tačiau svečiams vis pavykdavo apsiginti. Tik pirmajam kėliniui einant į pabaigą, šeimininkus į priekį išvedė taiklus N.Gillet smūgis. Antrajame kėlinyje iniciatyva vėl priklausė Prancūzijos klubui. "Lens" žaidėjai pelnė dar du įvarčius ir užsitikrino pergalę. Rungtynių pabaigoje "Cluj" puolėjas dar sugebėjo įmušti paguodos įvartį, tačiau tai rungtynių baigčiai didelės įtakos neturėjo.