FBK "Kaunas" pateko į UEFA Čempionų lygos antrąjį kvalifikacinį etapą © Eurofootball.lt
Šiandien Dariaus ir Girėno stadione buvo sužaistos atsakomosios UEFA Čempionų lygos pirmojo kvalifikacinio turo rungtynės, kuriose susitiko Kauno FBK "Kaunas" ir "Sliema" klubai.
Pergalę rezultatu 4-1 iškovojo Kauno futbolininkai. Pirmąjį susitikimą tarp šių vienuolikių Silemoje taip pat laimėjo lietuvaičiai (2-0).

"%c00030" 4 – 1 "%c00193"

28' %p02633 (1-0)
44' %p02629 (2-0)
63' %p02632 (3-0)
74' M.Micheal (3-1)
89' %p02731 (4-1)

Prieš susitikimą tylos minute buvo pagerbtas vakar Slovėnijoje žuvęs, buvęs žymus futbolininkas Valdemaras Martinkėnas.

Rungtynės prasidėjo kauniečių atakomis, o svečiai retai apsilankydavo mūsiškių aikštės pusėje. Lietuvos klubo pranašumas buvo akivaizdus ir netrukus į maltiečių vartus krito pirmasis įvartis. Po įsiveržimo į baudos aikštelę iš kairės, Andrius Gedgaudas smūgiavo tiksliai ir išvedė kauniečius į priekį. Verta paminėti, kad lietuviai laimėdavo visas oro dvikovas galva ir tik laimės dėka, po kampinių, "Wanderers" futbolininkai netraukdavo kamuolio iš savo vartų tinklo. Besibaigiant pirmajam kėliniui, FBK "Kaunas" visgi išnaudojo šį savo kozirį ir po pakelto kampinio galingu smūgiu galva rezultatą padvigubino Darius Sanajevas.

Antrasis kėlinys prasidėjo blankokai ir tik jam įpusėjus kauniečiai vėl užgulė Maltos futbolininkų vartus. Vienos iš atakų metu Saulius Mikoliūnas iššoko vienas prieš vartininką ir nesunkiai jį nuginklavo. Po šio įvarčio aikštėje pasirodė Rimantas Žvingilas, kuris netrukus turėjo šimtaprocentinę galimybę pasižymėti. Po komandos draugo perdavimo, puolėjas išbėgo vienas prieš vartininką tačiau smūgiavo tiesiai į jį ir visų FBK "Kauno" fanų nusivylimui rezultatas netapo 4-0. Visgi "Wanderers" savo įvartį čempionų Lygoje įmušė. Po baudos smūgio maždaug iš trisdešimties metrų Micheal'o smūgiuotas kamuolys rikošetu įskriejo į Eduardo Kurskio ginamus vartus. Tačiau Rimantas Žvingilas nesutriko ir vienoje iš paskutiniųjų rungtynių atakų tiksliai atidavė kamuolį Mariui Žaliūkui, kuris mušdamas iš dešimties metrų nepaliko vilčių maltiečių vartininkui.

Rungtynės baigėsi rezultatu 4-1, o bendras dviejų mačų rezultatas (6-1) leidžia "Kaunui" toliau tęsti kovas Čempionų Lygos atrankoje. Kitas FBK "Kauno" varžovas bus Švedijos "%c00179" klubas, kuris praėjusį sezoną antrus metus iš eilės tapo Švedijos čempionais. Verta pastebėti, kad skirtingai nei vakarų šalyse, Švedijoje, kaip ir Lietuvoje, čempionatas vyksta šiuo metu, todėl "Djurgardens" turėtų būti puikios formos ir gali būti labai sunkus varžovas Lietuvos čempionams.