EČ atranka: penkių įvarčių dvikovoje vokiečiai palaužė olandus

Sekmadienį vakare Europos čempionato atrankos grupių etape buvo sužaista dešimt antrojo rato susitikimų.

Daugiausiai susidomėjimo sulaukusi dvikova įvyko Amsterdame, kur savo žiūrovų palaikoma Nyderlandų rinktinė susigrūmė su Vokietija. Puikiai pirmąjį kėlinį pradėjusi Joachimo Lowo kariauna antroje mačo pusėje pajuto olandų jėgą, tačiau vis tiek sugebėjo atsitiesti ir pasiekti pergalę rezultatu 3:2.

Vokiečiams pirmasis kėlinys klostėsi fantastiškai – 15-ąją minutę Leroy'us Sane išvedė svečius į priekį, o dar po 14 minučių fantastišku smūgiu pranašumą padidino Serge'as Gnabry.

Visgi išvadas rūbinėje padariusi Nyderlandų komanda antrajame kėlinyje pradėjo gerokai intensyviau spausti varžovus ir savo pirmąjį įvartį pasiekė jau 48-ąją minutę – pirmą kartą vilkėdamas rinktinės marškinėlius pasižymėjo Matthjisas de Ligtas.

63-ąją minutę vokiečiams buvo suduotas dar vienas smūgis – Memphisas Depay'us klastingu smūgiu išlygino rezultatą.

Rungtynių pabaigoje komandos žaidė gana apylygiai, tačiau puikią ataką 90-ąją minutę surengusi Vokietijos rinktinė visą Johano Cruyffo areną pritildė pergalingu įvarčiu – po Marco Reuso perdavimo pasižymėjo Nico Schulzas.

Kitose rungtynėse netikėtą nesėkmę Vengrijoje patyrė pasaulio vicečempionė Kroatija. Vengrai pirmi praleido įvartį, tačiau nepalūžo ir persvėrė rezultatą savo naudai – 2:1.

Dar kiti susitikimai baigėsi belgų, rusų, valų, izraeliečių, škotų, šiaurės airių ir lenkų pergalėmis.