Devyniese rungtynes užbaigę lietuviai išplėšė tašką prieš Liuksemburgą

Penktadienį vakare Vilniuje įvyko 2020 metų Europos čempionato atrankos trečiojo etapo rungtynės.

Dar kartą ginklus tarpusavyje surėmė Lietuvos ir Liusemburgo rinktinių futbolininkai. Net dvi raudonas korteles užsidirbę Valdo Urbono auklėtiniai po kovingos kovos pasiekė pirmąjį tašką šiame atrankos cikle.

Lietuviai aktyviai pradėjo rungtynes ir siekė įmušti greitą įvartį. 3 minutę Fedoras Černychas buvo nugriautas pavojingoje pozicijoje šalia baudos aikštelės, bet Arvydo Novikovo smūgį atrėmė vartininkas.

Aikštėje  komandos daugiau atakavo nei gynėsi. Lietuvos rinktinė kelis kartus pavojingai atliko perdavimus į baudos aikštelę, o atakos smaigalyje buvo F. Černychas ir Paulius Golubickas, kuriems mažai pritrūko, jog pasiektų perdavimus.

15 minutę A. Novikovas, suklaidinęs varžovą, paleido klastingą smūgį iš 25 metrų distancijos, bet vartininkas numušė kamuolį už vartų.

Visiškai prieš rungtynių eigą Liuksemburgo komanda įmušė įvartį. 20 minutę baudos aikštelėje Gersonas Rodriguesas techniškai apsisuko ir stipriu smūgiu nuginklavo vartininką.

Lietuvos rinktinė siekė atsitiesti ir 25 minutę sukūrė dar vieną pavojingą galimybę. Po P. Golubicko perdavimo iš kairiojo krašto, Vykintas Slivka galva smūgiavo į dešinį vartų kampą, tačiau vartų sargas blokavo smūgį.

Liuksemburgo rinktinei teko gintis ir atlaikyti lietuvių spaudimą iki pirmojo kėlinio pabaigos, tačiau rezultatas liko toks pat.

42 minutę Lietuvos rinktinė liko žaisti dešimtiese. Saulius Mikoliūnas viduryje aikštės grubiai sustabdė varžovą ir už tai užsidirbo antra geltoną kortelę.

Po pertraukos lietuviai toliau aktyviai atakavo, nepaisant žaidimo mažumoje. F. Černychas du kartus per pirmas penkias minutės pavojingai smūgiavo į vartus.

Lietuva nenuilstamai spaudė oponentus ir tai pagaliau davė vaisių 74 minutę. Po keitimo į aikštę išėjęs Karolis Laukžemis puikiai atsikirto dešiniajame baudos aikštelės krašte, o A. Novikovas kamuolį galingai smūgiavo į kairįjį vartų kampą.

Netrukus dar vieną šansą turėjo pats K. Laukžemis. Kampinio situacijoje jis smeigė stiprų smūgį į kairįjį vartų kampą, bet kamuolys skriejo kiek šalia virpsto. Po šio epizodo A. Novikovas baudos smūgį atliko virš skersinio.

Lietuvos komanda toliau intensyviai siekė įmušti ir kovoti dėl pergalės, bet paskutinis teisėjo švilpukas paskelbė apie lygiąsias 1:1 ir pirmąjį lietuvių tašką atrankos B grupėje. Prieš švilpuką iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas Modestas Vorobjovas.

Kitas Europos čempionato atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais birželio 10 d. (pirmadienį). Lietuviai Belgrade pirmą kartą šiame atrankos cikle susitiks su Serbijos rinktine.

Rezultatas:

Lietuva 1 - 1 Liusemburgas
20' [0 - 1] G. Rodrigues
74' [1 - 1] A. Novikovas
42' S. Mikoliūnas (Lietuva) pašalintas iš aikštės
90+4' M. Vorobjovas (Lietuva) pašalintas iš aikštės


Turnyrinė lentelė:

Vieta Komanda Sužaista Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įv.santykis Tšk
1 Ukraina 3 2 1 0 7:1 7
2 Liuksemburgas 3 1 1 1 4:4 4
3 Portugalija 2 0 2 0 1:1 2
4 Lietuva 2 0 1 1 2:3 1
5 Serbija 2 0 1 1 1:6 1

Startinės sudėtys:

Lietuva: (4-2-3-1) Bartkus; Mikoliūnas, Klimavičius, Palionis, Andriuškevičius; Slivka, Vorobjovas; Novikovas, Golubickas, Černychas; Valskis.

Liuksemburgas: (4-4-2) Moris; Jans, Selimovič, Gerson, Carlosn; O. Thill, Martins, Barreiro Martins, V. Thill; Rodrigues, Turpel.

Įvertinimas: 2 7
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.


Marčius33
Marčius33 (Real Madrid C.F.) 06-07 23:03
44 5
Sakykit ką norit , bet Novikovo pasai tai auksčiausio lygio, tik kad medžiam kiek uždaryt nepaeina..
Cituoti
GedBuz
 GedBuz (Bayern Munich FC, Italija) 06-07 22:24
52 22
Ar žinojote, kad žmogus yra vienintelis žmogus, kuris tyčia sau sukelia skausmą ir tuo mėgaujasi, pvz. Valgo įvairius čili pipirus. O ar žinojote, kad dar yra lietuvių, kurie žiūri Lietuvos rinktinės rungtynes taip prieš save psichologiškai smurtaudami? Na, yra stiprių žmonių
Cituoti
TomasHalaMadrid
 TomasHalaMadrid (Real Madrid C.F.) 06-07 21:29
33 11
kova del tasku hahaha del tasko gal greiciausiai.... Antifutbolo valstybe b l su ka su pisto stadiko griobano negali pastatyt normalaus
Cituoti
Azza
Azza (Club Atletico de Madrid S.A.D. , Prancūzija) 06-07 22:44
21 2
Vyrai palaukit, gi zadejo Cernychas ivarti imusti...
Cituoti
Payet8
 Payet8 (Bayern Munich FC) 06-07 23:21
23 7
Nu šaunu,žodį ištėsėjo! Įvartį įmušė! Net ir žaisdami 10-tyje.
Cituoti