Bulgarų policijos rankose – šeši rasizmo skandalą rungtynėse su anglais sukėlę sirgaliai

lrytas.lt 2019-10-16 19:31:47 Europos čempionato atranka Anglija Bulgarija

Bulgarijoje buvo sulaikyti šeši asmenys, galimai prisidėję prie rasistinio įžeidinėjimo per 2020 metų Europos čempionato atrankos rungtynes su Anglija, išprovokavusį protesto bangą ir paskatinusį atsistatydinti šalies futbolo federacijos vadovą, rašo lrytas.lt.

Pirmadienį Sofijoje įvykusias rungtynes, kurias rezultatu 6:0 laimėjo anglai, aptemdė beždžionių garsų imitavimas ir įtariami nacistiniai pasveikinimai, o pačią akistatą teko dukart stabdyti.

„Buvo sulaikyti šeši žmonės, dar trijų aktyviai ieškoma“, – žurnalistams pareiškė Sofijos policijos komisaras Georgijus Hadžijevas.

Anot jo, išnagrinėjus Vasilio Levskio nacionaliniame stadione stebėjimo kamerų nufilmuotą medžiagą buvo atpažinti 15 asmenų, kaip įtariama, įžeidinėję Anglijos juodaodžius žaidėjus.

Įtariamiesiems gresia neilgas areštas, baudos ir draudimas dalyvauti sporto renginiuose.

Rungtynes stadione, kuris jau buvo iš dalies uždarytas po rasistinių incidentų per birželį vykusias varžybas su Kosovo ir Čekijos komandomis, pirmadienį iš viso stebėjo 15 tūkst žmonių.

Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate'as po rungtynių pareiškė, kad jo komanda buvo pasiruošusi palikti aikštę, jei tęstųsi užgaulus elgesys, bet žaidėjai nusprendė žaisti iki galo.

Incidentas išprovokavo abiejose šalyse virtinę piktų sirgalių, žiniasklaidos ir valdininkų reakcijų.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pasmerkė „šlykštų“ rasizmą, o jo kolega bulgaras Boiko Borisovas antradienį paragino savo šalies futbolo federacijos vadovą Borislavą Michailovą įteikti atsistatydinimo raštą.

Vėlai antradienį išplatintame pareiškime Bulgarijos rinktinės treneris Krasimiras Balakovas atsiprašė Anglijos žaidėjų.

Šis skandalas suskaldė bulgarus: nors daugelis jų socialiniuose tinkluose atsiprašė už tai, ką jie pavadino plačiai paplitusia problema jų šalyje, nemažai jų tėvynainių atsisakė būti tapatinami su įžeidėjais, ir pasmerkė britų žiniasklaidą, savo straipsnių antraštėse pavadinusią visus bulgarus „rasistais“ ir „gyvuliais“.

UEFA paskelbė pradėjusi tirti tiek bulgarų, tiek anglų sirgalių elgesį.

Įvertinimas: 0 1

Norėdami komentuoti prisijunkite.