Azijos taurės finale žais Kinija ir Japonija © Eurofootball.lt
2004 metų Azijos taurės turnyro šeimininkė Kinija pusfinalyje po baudinių įveikė Iraną ir šeštadienį finale susitiks su Japonijos ekipa. Tuo tarpu dieną prieš tai mažajame finale Bahreinas kausis su Iranu.

Japonija - Bahreinas 4 - 3 po pratęsimo (pagrindinis laikas 2 - 2)

Žemyno čempionų titulą ginanti Japonijos ekipa dramatiškose ir permainingose rungtynėse nugalėjo turnyro siurprizu tapusį Bahreiną.

Jau šeštą minutę A’Ala Hubailas išvedė savo komandą į priekį. Japonai dominavo rungtynėse ir pirmajame kėlinyje neišnaudojo daugybės progų, o 40 minutę jų padėtis susikomplikavo, nes Endo ginčytiname epizode gavo raudoną kortelę.

Vis dėlto po pertraukos per dešimt pirmųjų minučių K.Nakata ir Tamada pasižymėjo du kartus bei apvertė viską aukštyn kojomis. Ši persvara truko iki 71 minutės, kai Hubailas įmušė antrą savo įvartį.

Likus penkioms minutėms Bahreinas pasiuntė kamuolį į tinklą dar kartą, ir atrodė, kad jie jau finale. Tačiau japonai vėl pademonstravo charakterį - paskutinę minutę Nakazawa išlygino rezultatą.

Sužaidus tris pratęsimo minutes po Nakatos perdavimo Tamada įmušė ketvirtąjį savo komandos įvartį. Antrame kėlinuke Hubailas neišnaudojo puikios progos, ir antra geltona kortelė Jalalui leido japonams išlaikyti pranašumą.

Kinija - Iranas 1 - 1
(11 metrų baudinių serija 4 - 3)

Turnyro šeimininkai į priekį išsiveržė 19 minutę - Shao Jiayi pasiuntė kamuolį į vartus. Iranas rezultatą išlygino po dvidešimties minučių, kai Sayyedas Alavi nuginklavo varžovų vartininką.

Trečiąją antro kėlinio minutę iraniečiai liko dešimtyje, nes Sattaras Zare už Shao Jiayi nustūmimą buvo pašalintas iš aikštės. Nepaisant kiekybinio pranašumo, Kinijos komanda nesugebėjo įmušti ir per pagrindinį laiką, ir per pratęsimą, taigi buvo mušami 11 metrų baudiniai.

Abi komandos įmušė pirmu bandymu, o antruoju Zhao Junzhe smūgiavo netiksliai. Tada Mehdi Mahdavikia išvedė Iraną į priekį 2-1, sekantys keturi žaidėjai taip pat smūgiavo tiksliai, ir nepavyko tik Emanui Mobali.

Po kiniečio Shao bandymo rezultatas tapo 4-3. Yahya Golmohammadis bandė išlyginti rezultatą, tačiau vartininkas Liu atspėjo kryptį ir atmušė smūgį - Kinija laimėjo seriją.