A.Liubinskas: savivaldybės turėtų sukrapštyti po 1 mln. eurų futbolo klubams

V.Remeika, "Lietuvos žinios" 2014-12-02 20:05:07 A lyga

Praėjusį savaitgalį baigėsi ilgiausiai po nepriklausomybės atkūrimo trukęs Lietuvos futbolo čempionatas. A lygos komandos sezoną pradėjo kovo 8-ąją, o baigė lapkričio 29 dieną.

"Žalgirio" sukauptas 18 taškų pranašumas prieš artimiausius persekiotojus rodo realų vilniečių pajėgumą A lygoje. Iki vasaros "Žalgiriui" konkurenciją mėgino sudaryti "Trakų" komanda. Bet trečiame rate žalgiriečiai pabėgo nuo persekiotojų, o titulą užsitikrino likus mėnesiui iki sezono pabaigos.

"Aiškus vienos komandos dominavimas nieko gero neduoda. "Žalgiriui" tai yra blogai, nes daugumą rungtynių vilniečiai nežaidė visa jėga, nebuvo maksimaliai susikaupę. Taip sunku tobulėti, - įsitikinęs buvęs rinktinės treneris Algimantas Liubinskas. - Dar viena problema - žaidimo stilius. Lietuvoje dauguma komandų, žaisdamos su "Žalgiriu", naudoja gynybinę taktiką. O tarptautinėse varžybose jau ir žalgiriečiai priversti žaisti tokiu stiliumi."

Treneris tikino, kad dauguma A lygos klubų bijo duoti šansą jaunimui ir pabrėžė, kad tik bronzą iškovojęs "Atlanto" klubas drąsiai rėmėsi jaunais futbolininkais.

"Kitų komandų treneriai į jaunimą žvelgė su baime. Tikriausiai vengė rizikuoti, bijodami prarasti savo darbą. Pamenu, kaip "Žalgiryje" sovietmečiu debiutavo 18-mečiai Arminas Narbekovas ir Valdas Ivanauskas. Jie puikiai pritapo. Talentingų jaunuolių turime ir dabar, reikia padėti jiems atsiskleisti, - kalbėjo A. Liubinskas. - Tam reikia plėsti akademijų tinklą visoje Lietuvoje, o ne koncentruotis į vieną akademiją Kaune. Viską norima išlaikyti vienose rankose."

A. Liubinskas tvirtino, kad šalies klubai neišsivers be valstybės paramos: "Žalgirį" remia Vilniaus savivaldybė. Be jos komanda sunkiai verstųsi. Galbūt derėtų eiti rusų, kazachų pramintu keliu, kur sričių gubernatoriai remia regionų komandas valstybės pinigais. Gal ir mūsų rajono savivaldybės sukrapštytų po 1 mln. eurų futbolo klubams."

Įvertinimas: 0 0
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.


AFC Ajax
AFC Ajax (AFC Ajax) 12-03 15:43
3 0
Tai, kad FC Zalgiris finisavo su + 18 bagazu tai joks stebuklas ar blogas zenklas. Galbut reiketu vieno kito klubo kuris sugebetu labiau pakonkuruoti ir patampyti nervus. Mano nuomone siais metais turejome tikrai nebloga cempionata, vien pazvelgus i turnyrine lentele ir atomazga sezono gale galime sakyti, kad klubai yra panasaus pajegumo. Prisiminkime praeita sezona, intriga del cempionu titulo isliko iki pat sezono pabaigos. Zinomo po labai sekmingo euro, Zalgirieciai sezona pradejo su rekordiniu biudzetu. Viskas paprasta yra rezultatai, yra ir pinigu.
Cituoti
Actas 12-03 13:28
2 1
Nu chebra, Liubinskas kalba apie ypatingai žemą a lygos lygį, kuris nesudomina žiūrovų. Reikia kelt lygį. Nėra pinigų - nėra lygio. Reikia iš kažkur imti pinigus. Savivaldybės pinigų neduos nes godžios, verslininkams neapsimoka, lieka laužti federaciją. Tegu atseikėja keletą milijonų iš savo plačių kišenių.
Cituoti
DarkEye
DarkEye (Juventus FC, Italija) 12-03 13:17
1 0
Šiaip su viskuo sutinku, bet bėda yra ta, kad čia uždaras ratas. Sakai, kad kai stadionų lankomumui padidėjus atsiras ir geresni rezultatai. Deja, be normalių rezultatų tas lankomumas taip ir nepadidės.
Cituoti
Actas 12-03 09:19
2 1
Ne savivaldybės turėtų remti savo klubus, nors paremti bent simboliškai ir galėtų, o federacija turėtų remti ir finansiškai ir ieškant rėmėjų. Juk federacijos biudžetas didelis, tegu dalinasi su klubais.
Cituoti
Bata goal 12-03 08:44
1 0
Na nesakyciau kad jau taip blogai del jaunimo. Va Dainava pirma sezono puse zaide jaunimas, nesvarbu kad rezai buvo apverktini. o ekranas ir Siauliai apskritai visa sezona pagrinde jaunesniais zaidejais remesi.
Cituoti