A lyga: "Žalgiris" triuškinančiai grįžo į pergalių kelią, "Sūduva" žygiuoja išvien

Lietuvos futbolo A lygos atidėtose 19-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo užtikrintą pergalę. Vicečempionai išvykoje rezultatu 5:1 (3:1) sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“.

Nugalėtojams po du įvarčius pelnė Tomašas Šimkovičius (19 ir 35 min.) bei Marko Tomičius (45+1 ir 57), vieną – Tomašas Malecas (48).

Uostamiesčio ekipoje pasižymėjo Tadas Labukas (23).

„Žalgiris“ čempionate rikiuojasi antras, o „Atlantas“ – šeštas.

Šį sezoną A lygos čempionate Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai Kauno „Stumbrą“ nugalėjo visus keturis kartus. Sekmadienį Nacionalinės futbolo akademijos stadione vykusiame mače šalies čempionai triumfavo rezultatu 2:1.

Rungtynių pradžioje marijampoliečiams sunkiai sekėsi priartėti prie kauniečių vartų, o šie nevengė varžovų atakų užuomazgas stabdyti smulkiomis pražangomis.

Pirmieji įvartį įmušė „Stumbro“ futbolininkai. 19 minutę greitos atakos metu po Antonio Belo perdavimo kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė Nasro Boucharebas.

„Stumbras“ persvara džiaugėsi neilgai. 23 minutę Guilherme Finkleris galva numetė kamuolį Rigino Ciciliai ir „Sūduvos“ puolėjas netrukus išlygino rezultatą.

Po abipusių abiejų ekipų dūrių vaizdas aikštėje nesikeitė. Iniciatyva labiau priklausė „Sūduvai“, tačiau čempionams sunkiai sekėsi pralaužti sutankintą „Stumbro“ žaidėjų gynybą.

Antro kėlinio pradžioje „Stumbro“ saugas Dominykas Galkevičius galėjo nubausti atsainiai sužaidusius „Sūduvos“ gynėjus, bet atsilaisvinęs smūgiavo netiksliai ir nepataikė į vartus.

Vėliau pasiteisino „Sūduvos“ trenerio Vladimiro Čeburino sprendimas į aikštę mesti Sandro Gotalą. Vieną austro smūgį kauniečių vartininkas Rodrigo Josviakis atrėmė, bet 66 minutę jis buvo bejėgis. S. Gotalas įmušė galva po Andro Švrljugos perdavimo iš krašto.

Rungtynių pabaigoje „Stumbro“ trenerių štabas stiprino puolimą ir didesnį dėmesį skyrė atakoms. Vis tik „Sūduva“ apsigynė ir išsaugojo pergalingą rezultatą.

Po šios pergalės „Sūduva“ išsaugojo 6 taškų persvarą prieš Vilniaus „Žalgirį“. Tiesa, žalgiriečiai yra sužaidę rungtynėmis mažiau.