25-ame "A lygos" ture pergales iškovojo favoritai (Papildyta) © Eurofootball.lt
Antradienį "A lygos" pirmenybėse sužaistos penkerios 25-ojo turo rungtynės, kurios, kaip ir praėjusiame ture, visos vyko vienu metu. Po jų padėtis turnyrinėje lentelėje praktiškai beveik nepasikeitė - vėl nugalėjo lyderiai "Kaunas" ir "Ekranas", keturios dėl 3-6 vietų kovojančios ekipos sužaidė lygiosiomis, o "Žalgiris" sutriuškino "Šiaulius".

Įdomiausioje turo dvikovoje "Kaunas" susitiko su Klaipėdos "Atlantu". Šeimininkus į priekį 13 minutę išvedė A.Klimekas, ir "Atlanto" kapitonui D.Žerniui neišnaudojus progos išlyginti rezultato netrukus legionierius iš Lenkijos padvigubino persvarą, tad krizės neišbrendanti uostamiesčio ekipa turėjo pripažinti dar vieną nesėkmę. Beje Klimekui tai buvo jau trečios rungtynės iš eilės, per kurias jis pelnė po du įvarčius.

Čempionate ir toliau užtikrintai pirmaujantis Panevėžio "Ekranas" rezultatu 4-1 sutriuškino lygos autsaiderį Kėdainių "Nevėžį". Pirmąjį įvartį žaisdamas "Ekrano" gretose įmušė T.Kavolis, vieną pridėjo A.Klimavičius, po kartą pasižymėjo ir dėl rezultatyviausio "A lygos" žaidėjo titulo besivaržantys V.Kavaliauskas ir M.Savėnas, o paguodos įvartį svečiams mačui einant į pabaigą pelnė A.Popovas.

Lygiosios užfiksuotos sostinės ekipų derbyje, kuriame "Vilnius" namuose rungtyniavo prieš "Vėtrą". Pastarosios ekipos gretose debiutavo gruzinas M.Merlani, tačiau jis jau 16 minutę turėjo išsimti kamuolį iš vartų tinklo pasižymėjus V.Lukšai. Įpusėjus antrajam kėliniui N.Vasiliauskas rezulatą išlygino, ir komandoms teko pasidalinti po tašką.

Atitinkamai šeštą ir ketvirtą vietas užimantys "Šilutės", kurioje vėl žaidė po beveik metų pertraukos iš Škotijos grįžęs M.Kižys, ir Marijampolės "Sūduvos", pasipildžiusios legioneriumi iš Brazilijos J.Cordeiro, klubai susitiko tarpusavyje ir sužaidė nulinėmis lygiosiomis. Tiesa mačas galėjo baigtis kiek kitaip, bet pirmojo kėlinio viduryje svečių ekipos puolėjas T.Radzinevičius neišnaudojo 11 metrų baudinio.

Antrą kartą iš eilės sutriuškinimą keturių įvarčių persvara namuose patyrė "Šiauliai", šį kartą nusileidę Vilniaus "Žalgiriui". Žalgiriečių gretose pasižymėjo J.Dovkša, T.Gražiūnas ir I.Morinas, o vieną įvartį į savo vartus įsimušė Šiaulių komandos žaidėjas A.Oriolas.

Papildyta

Šiauliuose vykusias rungtynes neseniai prie klubo vairo stojusio V.Sukristovo vadovaujamas "Žalgiris" pradėjo žaisdamas taktine schema 3-2-3-2 (trim gynėjais ir dviem atraminiais saugais), o tuo tarpu "Šiauliai" žaidė taktine schema 4-1-3-2, o ekipos sudėtyje vėl žaidė E.Tučinskij, paskutines rungtynes su "Šilute" praleidęs dėl automatinės diskvalifikacijos.

Pirmieji pavojingą išpuolį surengė aikštės šeimininkai, kuomet vienos iš atakų metu E.Tučinskij "skersuotą" kamuolį virš vartų smūgiavo puolėjas Gintaras Siciūnas. Netrukus taip pat smūgiu virš vartų atsakė "Žalgirio" puolėjas Igoris Morinas.

Įpusėjus pirmajam kėliniui "Žalgirio" vartininko M.Malinausko įgudžius ir reakciją išbandė "Šiaulių" legionierius iš Kamerūno Amaro Atigbiolaye, stipriu kairės kojos smūgiu į viršutinį vartų kampą iš maždaug 20 metrų pareikalavęs jaunojo vartininko įspūdingo atsaugojimo.

36 minutę į priekį išsiveržė svečiai - "žalgirietis" A.Jokšo įsiveržimo į kairįjį baudos aikštelės kraštą perdavimą "uždarė" ir kamuolį iš poros metrų atstumo į vartus nukreipė J.Dovkša.

Jau po kelių minučių šiauliečiai kontraatakos metu galėjo išlyginti rezultatą, tačiau G.Siciūnas galva netiksliai nukreipė A.Šidlaukso perdavimą iš dešiniojo krašto.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai nusprendė išlaikyti esamą rezultatą ir pakeitė taktinę schemą į 4-4-2. Tai, kaip pasirodė, pasiteisino. Jau 50 minutę pavojingai iš toli smūgiavo A.Šilo, tačiau kamuolys praskriejo greta vartų. Jau kitą minutę progą pasižymėti turėjo E.Tučinskij, tačiau jis iš kairiojo baudos aikštelės krašto būdamas laisvas smūgiavo tiesiai į vartininką M.Malinauską. Dar kitos atakos metu susiklostė identiška situacija ir šįkart E.Tučinskis bandė smūgiuoti į vartų kampą, tačiau M.Malinauskas pademonstravo puikią reakciją ir griūdamas išsaugojo savo vartus "sausus".

Po šių epizodų šeimininkai buvo perėmę iniciatyvą ir 53-ią minutę G.Siciūnas vos "neuždarė" K.Smilgino perdavimo iš kairiojo krašto, o kitos atakos metu išbėgęs iš vartų M.Malinauskas nepagavo aukšto kamuolio, tačiau G.Siciūnas iš kelių metrų galva smūgiavo greta virpsto.

Jau sekančios kontraatakos metu "Žalgiris" padvigubino rezultatą - spurtavęs kairiajame krašte A.Jokšas perdavė kamuolį baudos aikštelėje bėgančiam I.Morinui, kuris griūdamas pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau šiame epizode susižeidė ir jam prireikė komandos medikų pagalbos.

Po penkių minučių dar vieną įvartį įmušti galėjo I.Morinas, tačiau jis iš maždaug 10-ies metrų smūgiavo per silpnai. 67-ą minutę trečiąjį "žaliai-baltų" įvartį įmušė T.Gražiūnas: po kampinio atsiduręs laisvas jis iš maždaug dešimties metrų smūgiavo į vartus ir kamuolys atsitrenkęs į virpstą kirto vartų liniją.

"Šiauliai" po šio įvarčio visiškai palūžo ir nors 80-ą minutę baudos smūgiu įvartį įmušti galėjo E.Tučinskis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų skersinio.

Pačioje rungtynių pabaigoje ketvirtą įvartį į savo vartus įsimušė patys šiauliečiai. Būdamas apie 20 metrų nuo vartų "Šiaulių" gynėjas A.Oriol bandė perduoti kamuolį atgal vartininkui V.Žutautui, tačiau smūgis buvo netaiklus bei per stiprus ir įlėkė į vartus.

Po rungtynių patenkinti žalgiriečiai padėkojo aktyviai juos palaikiusiai komandos sirgalių grupelei.

Kalbėdamas po rungtynių "Žalgirio" trenerio asistentas M.Čepas teigė: "Pradžioje buvo sunku, mums psichologiškai buvo labai svarbu laimėti šias rungtynes, kadangi, kaip patvirtino ir V.Liubšys ("Ekrano" treneris - aut.past.), praėjusiose rungtynėse ("Žalgiris" pralaimėjo 4-0 - aut. past.) mes žaidėme gerai. Kiek lengviau pasidarė įmušus pirmą įvartį, tuomet mes pradėjome žaisti keturiais gynėjais, siekėme išlaikyti rezultatą."

Paklaustas, ar naujasis treneris V.Sukristovas labai keičia komandos žaidimą, M.Čepas kalbėjo: "Ne, mes tiesiog susėdome, pasitarėme ir nusprendėme: "Žalgiris" yra legendinė komanda, tad "sėdėti" aštuntoje vietoje yra ne jai".

Po rungtynių kalbintas "Šiaulių" treneris V.Jančiauskas teigė, kad komandai dabar nesiseka dėl daugybės kartu susidėjusių faktorių: traumų, ligų, diskvalifikacijų. "Gal ketvirtam ratui vėl surinksime pilną sudėtį," - juokavo V.Jančiauskas.

"Rezultatas - tragiškas, rungtynės buvo gražios, o žaidimas geresnis nei praėjusiose rungtynėse (namuose 1-4 pralaimėta "Šilutei" - aut.past.), - kalbėjo strategas. - Atsigauna žmonės, kurie praėjusiose rungtynėse atrodė nekaip."

Paklaustas, kas kaltas dėl itin prastos komandos formos (bendru rezultatu 2-14 pralaimėtos pastarosios penkios rungtynės), V.Jančiauskas teigė, jog kalta yra visa komanda. "Gal nebent standartinėse situacijoje kalti būna konkretūs žaidėjai," - sakė "Šiaulių" strategas.

"Tikrai nemanau, kad reikia viską mesti ir ruoštis kitam sezonui, - paklaustas, ar komanda neketina šiemet pasitenkinti 9 vieta ir pradėti ruoštis ateinančiam sezonui, teigė V.Jančiauskas. - Tiesiog komandos rezultatams įtakos turi daugybė blogų faktorių."

Papildymo pabaiga

Turnyrinė lentelė

25 turo rezultatai

Šilutės miesto centrinis stadionas, 550 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00141" 0 - 0 "%c00125"

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas, Mockus (55' Kižys), Khubutia, Kijanskas; Miklinevičius, Butkus, Vičius, Ivaškevičius; Grigalevičius (70' Grigalevičius), Juška

"Sūduva": Padimanskas; Gvildys, Aleksa, Veikutis, Grigas; D.Čigladze, Adomaitis, Butkus (59' Braga), Urbšys (45' Afanasenka (82' Cordeiro)); Maciulevičius, Radzinevičius

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 341 žiūrovas
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00140" 1 - 1 "%c00123"
16' [1 - 0] Vytautas Lukša
64' [1 - 1] Nerijus Vasiliauskas

86' Rolandas Vaineikis ("Vėtra") pašalintas iš aikštės

"Vilnius": Kijewski; Artiomovas, Sokolovas, Kazlauskas, Jagminas; Katsitadze, Radavičius, Panka, Lukša; Astrauskas (62' Bakalag), Brazauskas (78' Jeršovas)

"Vėtra": Merlani; Sasnauskas, Raliukonis, I.Steško, Žudys; Butrimavičius, Preikšaitis, Šernas (84' Rinkus), Vaineikis; Litvinas (78' Vėževičius), Vasiliauskas

Šiaulių miesto centrinis stadionas, 1050 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00222" 0 - 4 "%c00032"
36' [0 - 1] Jevgenijus Dovkša
55' [0 - 2] Igoris Morinas
67' [0 - 3] Tadas Gražiūnas
89' [0 - 4] Andrejus Oriol (i savo vartus)

"Šiauliai": Žutautas; Juodeikis, Lunskis, Oriol, Buividavičius; Tučinskij, Krukovski, Atigbiolaye (63' Balčiūnas), Šidlauskas; Siciūnas, Varnas (24' Smilginas (63' Biečius))

"Žalgiris": Malinauskas; Žekonis, Gražiūnas (69' Miliškevičius), Sorokinas (46' Tereškinas), Jokšas; Maksimovič, Šilo, Jasaitis, Lemežis; Dovkša (46' Stonkus), Morinas

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 520 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00030" 2 - 0 "%c00124"
13' [1 - 0] Arkadiusz Klimek
41' [2 - 0] Arkadiusz Klimek

"Kaunas": Kurskis; Zelmikas, Pacevičius, Manchkava, Žaliūkas; Petrenko, Barevičius, Papečkys, Pehlič (64' Pilibaitis); Rimkevičius (77' Mačiulis), Klimek (46' Klimek)

"Atlantas": Valius; Užkuraitis, Šarūnas, Gnedojus, Ramonas; Petreikis (66' Žigutis), Vasiljev, Tautvydas, Navikas, Žernys (46' Pancerovas); Laurišas (46' Mirauskas)

"%c00033" 4 - 1 "%c00231"
4' [1 - 0] Tomas Kavolis
8' [2 - 0] Arūnas Klimavičius
10' [3 - 0] Vitalijus Kavaliauskas
51' [4 - 0] Mantas Savėnas (11m.)
80' [4 - 1] Aleksandras Popovas