22 turas: "CSKA" pakilo į antrą vietą © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį buvo sužaistos eilinės Rusijos "Premier" lygos turo rungtynės. Vienerios taikiai pasibaigusios rungtynės tarp "Lokomotiv" ir Sankt Peterburgo "Zenit" jau buvo sužaistos birželio 15 dieną Maskvoje.

Pagrindinis turo mačas vyko Jaroslavlyje. Susitiko vietos "Shinnik" bei Maskvos "CSKA". Reikia paminėti, jog "CSKA" nebuvo negalėjęs "Shinnik" nuo 2002 metų birželio 1-osios dienos ir pergalė armiečiams buvo būtina norint pratęsti kovą dėl čempionų titulo. Pastaruoju metu praradęs pagrindinius puolėjus "CSKA" susitikimą pradėjo nuo 2 minutę pelnyto įvarčio.

Po įvarčio "CSKA" nusiramino ir iniciatyvą perėmė "Shinnik", tačiau per du mačo kėlinius ne tik nesugebėjo pelnyti įvarčio, bet ir nuo antrojo kėlinio pradžios turėjo žaisti dešimtyje, o paskutinę rungtynių minutę buvo nubausti "CSKA" brazilo Aleksandro Dudu, kuris pelnė antrąjį savo įvartį Rusijos čempionate.

Ištiktas krizės Samaros "Krylja Sovetov" siekė savo aikštėje iškovoti taškų, tačiau šį kartą to jiems padaryti neleido Maskvos "Torpedo". Nuobodžios rungtynės, kurių pabaigoje įvyko muštynės tarp komandų žaidėjų, baigėsi rezultatu 0-1 "Torpedo", pirmojo kėlinio pabaigoje pelniusiam vienintelį mačo įvartį, naudai, kuri.

Kovojantis dėl išlikimo "Premier" lygoje autsaideris "Rostov" namuose susitiko su Permės "Amkar" klubu, kuris jau beveik užsitikrino vietą čempionate kitiems metams. Šiose rungtynėse du kartus pasižymėjo iš "Lokomotiv" pasiskolintas puolėjas Maksimas Buzinikinas, padėjęs "Rostov" komandai nugalėti rezultatu 2-0.

Vladikaukaze susitiko vietos "Alania" ir "Moskva". Šeimininkai pirmas dvidešimt mačą pradėjo aktyviai, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė "Moskva" ir 32 minutę įvartį pelnė Aleksejus Meliošinas. "Alania" po praleisto įvarčio nenuleido rankų ir ieškojo kelių link "Moskva" vartų. Atrodė, jog antrajame kėlinyje įvyks lūžis ir "Alania" sugebės pakreipti rungtynių eigą kita linkme, bet 60 minutę po standartinės padėties pelnytas įvartis sužlugdė visas "Alania" viltis.

Tomsko "Tom" namuose pralaimėjo R.Džiaukšto Ramenskojės "Saturn". Pirmas kėlinys pasibaigė be įvarčių, tačiau antrajame kėlinyje prasidėjo "Saturn" futbolininkų šou. Jau 57 minutę buvo įmuštas pirmas įvartis, o po dešimties minučių rezultatas padvigubintas. Paskutinis rungtynių taškas buvo padėtas 90 minutę trečiuoju svečių įvarčiu. Rezultatu 0-3 nugalėjo "Saturn", kartais vadinama "ateivių" komanda.

Atrodo, kad atidirbinėti savo milijoninius kontraktus pagaliau pradėjo "Dinamo" portugalai. Puikūs Maniche'o ir Derlei įvarčiai į "Rubin" vartus padėjo Maskvos klubui nugalėti Kazanės "Rubin" rezultatu 3-1.

Paskutinės turo rungtynės tarp Grozno "Terek" ir Maskvos "Spartak" pasižymėjo dramatiška mačo pabaiga, nes 90 minutę "Terek" išlygino rezultatą, o jau per pridėtą laiką "Spartak" pelnė antrąjį įvartį ir išplėšė pergalę rezultatu 1-2.

22 turo statistika

"%c00075" 0 – 0 "%c00073"

E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00076" 0 – 2 "%c00072"
2' [0 - 1] Rolan Gusev
90' [0 - 2] Aleksandro Dudu

53' Serzh Branco ("Shinnik") pašalintas iš aikštės

D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes ir 59 minutę gavo geltoną kortelę.

"%c00113" 0 – 1 "%c00112"
45' [0 - 1] Igor Semshov

90' O.Temile ("Krylja Sovetov") ir D. Borodin ("Torpedo") pašalinti iš aikštės

E.Raziulis, N.Barasa (abu - "Krylja Sovetov") ir M.Samusiovas ("Torpedo") rungtynėms registruoti nebuvo.

"%c00115" 2 – 0 "%c00120"
10' [1 - 0] Maksim Buznikin
41' [2 - 0] Maksim Buznikin

A.Jankauskas ("Amkar") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00117" 0 – 2 "%c00118"
32' [0 - 1] Aleksej Melioshin
60' [0 – 2] Dmitriy Godunok

D.Žutautas ("Alania") žaidė visas rungtynes.

"%c00221" 0 – 3 "%c00111"
55' [0 - 1] Fredi Bareiro
68' [0 - 2] Karlos Jean
90' [0 - 3] Valeryi Jesipov

A.Skerla ("Tom") ir R.Džiaukštas ("Saturn") žaidė visas rungtynes, o A.Gedgaudas ("Tom") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00110" 3 – 1 "%c00074"
40' [1 - 0] Maniche
45' [1 - 1] Orlando Kalisto
72' [2 - 1] Derlei
76' [3 - 1] Derlei

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruotas nebuvo, o O.Buitkus ("Rubin") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00152" 1 – 2 "%c00114"
8' [0 - 1] Vladymir Bystrov
90' [1 - 1] Narvik Sirkhajev
90' [1 - 2] Adrian Ienchi

I.Dedura ("Spartak") žaidė visas rungtynes.