2024 metų sezoną „Žalgiris“ pasitinka su pilna struktūra, atsinaujinusiu logotipu ir aprangomis bei nepasikeitusiais tikslais.
Pirmadienį vykusiame sezono pristatyme „Žalgirio“ aistruoliai užpildė „Apollo Kino“ salę, kurioje iš arti galėjo susipažinti su komandos nariais, pirmieji sužinoti apie naujoves. Tarp jų – naujasis logotipas su žvaigžde, kuri oficialiai skirta už 10 iškovotų čempionų titulų.
Taip pat pristatytos po kelerių metų pertraukos atnaujintos žaidybinės komandos aprangos, planuojamos laisvalaikio atributikos pavyzdžiai.
Tradiciškai vienu renginio akcentų tapo pokalbis su klubo vadovė Vilma Venslovaitiene, treneriu Vladimiru Čeburinu, kurie pasidalino savo mintimis prieš sezoną, atsakė į aistruolių auditorijoje, tiesioginės transliacijos žiūrovų klausimus.
Renginio dalyviai, tarp kurių buvo nemažai jaunųjų akademijos auklėtinių, taip pat turėjo galimybe išvysti „Žalgirio“ žaidėjus, su kuriais po renginio žaidė ir neformaliai bendravo „O‘Learys“ pramogų centre.
15 metų nuo atgimimo
Prieš penkiolika metų, 2009 metų vasarį, „Žalgirio“ aistruoliai nebematydami vilčių klubui išlikti su tuometiniais savininkais, įsteigė naują įstaigą. Sezoną pažaidęs antrajame šalies divizione, 2010 metais „Žalgiris“ grįžo į aukščiausiąjį divizioną su nauja klubo valdžia, tarp kurių buvo ir dabartinė direktorė Vilma Venslovaitienė.
„Legendinis klubo vardas įpareigojo mus svajoti, dirbti Vilniui ir Lietuvai. Nuo to laiko klubas laimėjo septynis čempionų titulus. Tai yra visų čia buvusių žaidėjų, trenerių, darbuotojų nuopelnas. Todėl, kad klubas tai nėra vien tik treneris, direktorius ar komanda. Mes esame visi kartu, taip pat ir jūs, čia esantys. Tai įrodo, kad šitas klubas brangus Vilniui. Tai ką dirbame tuos 15 metų nenuėjo veltui – plečiamės, didėjame, esame labiausiai sekami“, – kalbėjo V. Venslovaitienė.
Akademija
Ilgą laiką „Žalgiris“ buvo susijęs su „Žalgiriečio“ akademija kaip dalininkas, tačiau pilnu jos savininku pavyko tapti praėjusių metų rudenį. Akademija tapo klubo struktūros dalimi ir vadinsis Futbolo klubo „Žalgiris“ akademija.
„Labai džiaugiamės, kad turime akademiją. Turime kryptį, poziciją ir strategiją – auginsime ir integruosime į vyru futbolą vaikus iš akademijos. Todėl, kad jiems šitas miestas svarbus, jie užaugo šito akademiją. Jie myli „Žalgirio“ klubą, jiems svarbios šitos palvos. Ir aš neabejoju, kad jie jį gerbs, mylės ir puoselės savo vaikams, nes jis yra vilniečių“, – teigė V. Venslovaitienė.
Pasak jos, pastaruosius kelis mėnesius buvo skirta daug laiko iš arčiau susipažinti su akademijos tėvų ir vaikų bendruomene prisistatyti.
„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas teigė, kad pasiruošimas naujam sezonui prasidėjo jau lapkričio pabaigoje ir būtent nuo akademijos.
„Stebėjome vyresnių amžiaus grupes, su treneriais vertinome ir atrinkome žaidėjus papildyti pirmos komandos treniruočių procesą. Su jais jų praleidome šiek tiek laiko, galbūt ne tiek daug kiek norėtųsi, bet padirbėjome. Mums svarbu, kad žaidėjai nepamirštų mokslų ir lavintųsi, nes žinios ir intelektas taip pat lemia labai daug. Kai kurie jau rodo gerą lygį, yra su mumis. Žinoma, „Žalgiris“ turi aukščiausius tikslus, tad prasimušti pirmąją komandą yra labai sudėtinga, tačiau tai yra tikras žaidėjo kelias. Buvo žaidėjų kurie sužibėdavo, bet vėliau pasimesdavo, visko pasitaiko. Bet svarbiausia kad turime akademiją savo struktūroje“, – sakė treneris.
Tikslai ir komplektacija
Paklausta apie komandos tikslus, klubo vadovė atsakė, jog tikslai nesikeičia – siekiama būti geriausiais. Kalbėdama apie komandos komplektaciją, V. Venslovaitienė pažymėjo, jog šį tarpsezonį renkantis žaidėjus didelį dėmesį kreipė į motyvaciją ir rekomendacijas.
„Visų pirma pildėme pozicijas, kurių kontraktai pasibaigė arba su kuriais atsisveikinome. Antras dalykas – ieškojome žaidėjų su gera mokykla ir asmenybių, su vertybių sistema. Labai svarbus aspektas buvo motyvacija, – kalbėjo V. Venslovaitienė – Peržiūrėta virš dviejų tūkstančių, kalbėta su daugiau nei šimtu. Daug atsisakėme, nes nebuvo rekomendacijų. Tai ilgai užtruko. Rekomendacijų ieškojau tarp pažįstamų buvusių žaidėjų, trenerių, klubų savininkų. Nepaisant to, darėme klaidas. Bet normalu yra daryti klaidas, blogiau jų netaisyti.
Po praėjusio sezono komandoje nebeliko nemažos dalies žaidėjų. Pasak trenerio, komandos planai dė to nesikeičia, o renkantis naujokus svarbiausia buvo kokybė.
„Turime naują kapitoną, naujus vicekapitonus. Atėjo naujų žaidėjų, dar bus kitų naujų. Pasikeitimų komandoje daug, bet klubo vizija nesikeičia – turime siekti pergalės kiekvienose rungtynėse. Turime esamus žaidėjus suburti su naujais ir eiti į priekį. Tie kurie yra komandoje, verti čia būti. Taip pat ir kalbant apie tuos, kurie vėliau atvyks. Galbūt tai rizikinga vėlai pildytis žaidėjais, bet atsižvelgiame į praeities klaidas, mes norime kokybės.“
Biudžetas
„Žalgirio“ vadovė V. Venslovaitienė taip pat apžvelgė klubo finansus – praėjusių metų pajamas ir išlaidas bei numatomą klubo biudžetą.
Numatomos klubo biudžetas šiems metams – apie 3,3 mln. eurų. Jis galėtų didėti komandai sėkmingai pasirodžius UEFA turnyruose.
Savivaldybės indėlis, kaip jau įprasta, sudaro 1 mln. eurų, t.y. apie 31 proc. viso biudžeto. Tačiau iš jų dalis grįžta į valstybės biudžetą – 2023 metais „Žalgiris“ sumokėjo 320 tūkst. eurų socialinio draudimo įmokų ir GPM už žaidėjų kontraktus.
„Pirmiausia reikia pasidžiaugti tuo, kad nepaisant to, kad netapome čempionais. Pavyko biudžetą subalansuoti, praėjusių metų finansinis rezultatas nėra minusas. Dabar yra likusi tik viena vienintelė skola dalininkui, bet su jo turime susitarimą. Todėl galime plėtotis, vystytis toliau. Praėjusiais metais su burtais Europoje nepasisekė, tačiau uždirbome iš televizijos transliacijų. Dėl to buvome pajėgus įsigyti akademiją, kurie išties labai brangi, – kalbėjo V. Venslovaitienė – Kita vertus, išlaidų taip pat buvo nemažai, nes kiekviena kelionė Europoje tikrai brangi. Dėkojame rėmėjams, miesto savivaldybei už ilgalaiką paramą, kuri gyvybiškai būtina.“
Finansinės informacijos apžvalga
Stadionas
Paklausta apie daugiafunkcio komplekso projektą, klubo vadovė vylėsi, jog jis bus įgyvendintas, nes komplekse yra ne tik futbolui pritaikytas stadionas, kuris galėtų tapti „Žalgirio“ namais, bet ir numatyta papildoma infrastruktūra – trys aikštės treniruotėms.
„Stadionas, mano požiūriu, galėtų būti dar didesnis, bet gerai, kad jis bus padidintas bent nuo 15 tūkstančių vietų iki 18 tūkstančių. Tiek vietų yra minimumas, kuris yra reikalingas, nes stadionas yra nacionalinis, o Vilnius yra sostinė, aplink kurią gyvena netoli milijono žmonių. Todėl toks stadionas yra reikalingas, o vieta yra gera. Kalbant apie kitą infrastruktūrą, turėti bent dvi papildomas treniruočių aikštes prie stadiono yra kritinis minimumas. Dėl papildomos infrastruktūros – normali praktika šalia sporto statinio statyti ir kitus dalykus, nes tada tas objektas atgyja, gyvena ir generuoja pinigus.“
Renginio metu klubo vadovė ir treneris taip pat atsakė į kitus žiūrovų ir renginio dalyvių klausimus.
„Žalgiris“ sezoną pradės sekmadienį rungtynėmis prieš „Dainavą“ svečiuose, o pirmosios namų rungtynės numatytos kovo 10 dieną prieš „Sūduvą“.