Antrą kartą „Malmo“ įveikęs „Žalgiris“ perrašė Lietuvos futbolo istoriją © E. Žaldario nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ taps pirmąja Lietuvos futbolo komanda istorijoje, kuri žais vieno iš UEFA tarptautinių turnyrų grupių etape.

Trečiadienį Lietuvos čempionai UEFA Čempionų lygos antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse išvykoje rezultatu 2:0 susitvarkė su „Malmo“ ir seriją laimėjo bendru rezultatu 3:0.

Šeimininkai aktyviau pradėjo rungtynes, tačiau vilniečiai neklydo gynyboje, o kelis kartus komandą puikiai gelbėjo vartininkas Edvinas Gertmonas.

Galiausiai savosios progos sulaukęs „Žalgiris“ varžovų nepasigailėjo ir 34-ąją minutę kontratakoje pasižymėjo Mathiasas Oyewusi.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai sudavė dar vieną smūgį Švedijos čempionams ir 52-ąją minutę svečių pranašumą padvigubino Renanas Oliveira.

„Malmo“ rungtynes turėjo užbaigti mažumoje, kadangi 77-ąją minutę antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Andersas Christiansenas.

Ši pergalė ne tik atvėrė „Žalgiriui“ kelią į kitą Čempionų lygos etapą, bet ir garantavo mažų mažiausiai vietą Konferencijų lygos grupių etape.

Kitame Čempionų lygos atrankos etape vilniečių laukia Norvegijos klubas „Bodo Glimt“.