"Žalgiriui" pergalę prieš "Atlantą" ir vėl atnešė gynėjo įvartis

Vilniaus „Žalgiriui“ pavyko pasiekti revanšą  „SMScredit.lt A lygos“ II rate. Čempionas savo aikštėje minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) įveikė Klaipėdos „Atlantą“ ir aplenkė jį turnyro lentelėje, pakildamas į antrąją vietą. Pergalę vilniečiams padovanojo taiklus Mamadou Mbodjio smūgis. Gynėjų įvarčiai išplėšė antrąją iš eilės „Žalgirio“ pergalę čempionate bei trofėjų LFF taurės finale.

Be žvalgybos prasidėjusiose rungtynėse į priekį skubėjo abi komandos. Svečiai daugumą atakų rengė dešiniu flangu, kur aktyviai žaidė Marko Benetos ir Donatos Kazlausko duetas. Žalgiriečiai stengėsi surengi greitus išpuolius, kurių smaigalyje kelis kartus atsidūręs Linas Pilibaitis pateko į nuošalės spąstus.

Aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį standartinės situacijos metu. Prasižengus Maksimui Maksimovui, M.Kuklys atliko eilinį rezultatyvų perdavimą pakeldamas kamuolį link vartų, kur jį galva į tinklą nukreipė M.Mbodjis, sužaidus kiek mažiau nei 20 minučių.

Kėlinio viduryje pagaliau nuošalės išvengęs L.Pilibaitis privertė Povilą Valinčių pademonstruoti reakciją ir atmušti pavojingą smūgį. Jau kitos atakos metu puikios progos neišnaudojo ir Simonas Stankevičius. Likęs laisvas ties baudos aikštelės prieigomis po perdavimo iš gilumos puolėjas mušė stipriai, bet į vartus nepataikė.

Pirmajame kėlinyje „Atlantas“ vilniečiams žaidimu nenusileido, tačiau ypač gerų progų nesukūrė. Iš toli į Armantą Vitkauską šovė Rolandas Baravykas, galva virš vartų kamuolį pasiuntė Maksimas Maksimovas. Vėliau rusas blykstelėjo individualiu meistriškumu ir gražiu reidu pro kelis varžovus įsiveržė į baudos aikštelę, kur jo smūgį „Žalgirio“ vartininkas sugavo.

Iškart po pertraukos svečiai sukūrė pavojingą išpuolį, o stadione susirinkę žiūrovai galėjo lengviau atsikvėpti, kai jo smaigalyje atsidūrusiam D.Kazlauskui pritrūko taiklumo.

Geltoną kortelę pirmajame kėlinyje gavusiam M.Maksimovui pasisekė, kad arbitras jo pasigailėjo ir paliko aikštėje po grubios pražangos prieš Egidijų Vaitkūną. „Žalgirio“ atsarginių suolelis buvo įsitikinęs, kad uostamiesčio komandos legionieriui rungtynės turėjo baigtis.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Saulius Mikoliūnas ėmė kelti gaisrus prie svečių vartų. Vieno jų metu sostinės komanda apeliavo arbitrui sakydama, kad Kazimieras Gnedojus pažeisdamas taisykles nuvertė L.Pilibaitį, bet baudinys skirtas nebuvo. Netrukus, į puolimą pastumto Elivelto techniškai kulnu atmestą kamuolį vos į savo vartus nenukreipė tas pats K.Gnedojus. P.Valinčius pavojų likvidavo ne be vargo.

M.Beneta buvo priverstas nugriauti bepabėgantį S.Mikoliūną šalia baudos aikštelės, o M.Kuklio pavojingam baudos smūgiui pavirsti įvarčiu neleido patikimai sužaidęs vartininkas. Tuo tarpu vos 19 minučių sužaidęs S.Mikoliūnas patyrė traumą ir dvikovos tęsti nebegalėjo.

Artėjant rungtynių pabaigai, „Atlantas“ į aikštė metė antrąjį puolėją ir pabandė surengti lemiamą šturmą, kėlė keletą kampinių, tačiau rezultato neišlygino.

Per arbitro pridėtą laiką progą padvigubinti persvarą galėjo L.Pilibaitis, bet prieš vartus iššokusį saugą spėjo pavyti Vytas Gašpuitis, sutrukdęs varžovui smūgiuoti tiksliai.