"Žalgiris" sužaidė taikiai su čekais (VIDEO)

Ypač prastų oro sąlygų iš Aja Napos išginti žalgiriečiai Larnakoje sužaidė lygiosiomis su Prahos „Dukla“ vienuolike – 1:1 (1:1).

Po kelių pavojingų „Duklos“ futbolininkų smūgių virš vartų, 19-ą minutę Saulius Klevinskas buvo privertas traukti kamuolį iš savo ginamų vartų.

Po to žalgiriečiai kiek atkuto, pradėjo patikimiau žaisti gynyboje ir organizuoti vieną ataką po kitos.

41-ą minutę Jakubas Wilkas iš aikštės krašto pakėlė kamuolį Kristis Andreou, kuris baudos aikštelėje buvo pargriautas varžovų gynėjo. Arbitro skirtą 11 metrų baudos smūgį realizavo Linas Pilibaitis.

Antrajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, o rungtynių pabaigoje Lietuvos čempionai suorganizavo priešininkų vartų šturmą, kuriam šviežumo pridėjo aikštėje pasirodę Paulius Janušauskas, Algis Jankauskas ir Edvinas Baniulis.

Nors ir turėjo ne vieną gerą progą, tačiau pasižymėti nepavyko ir antrosios rungtynės Kipre baigėsi dar vieneriomis lygiosiomis – 1:1.

Rungtynes gana šaltu ir niūriu oru - 8 laipsniai šilumos - aktyviau pradėjo net 11 kartų Čekoslovakijos futbolo čempionatą bei 8 kartus šalies futbolo taurę laimėjęs klubas iš Čekijos.

Tačiau „Žalgirio“ futbolininkai į pavojingas atakas atsakė taip pat pavojingais epizodais, o jų primestas spaudimas priešininkus vertė klysti.

Rungtynėse gerai pasirodė Linas Pilibatis, kuris jau 11-ą minutę vieną prieš vartininką išvedė Andro Švrljugą, tačiau šioje situacijoje vartininkas buvo kiek greitesnis.

Nors žaidimas kiek išsilygino, tačiau 19-ą minutę, pasinaudoję skyle gynyboje, įvartį pelnė varžovų futbolininkas. Po baudos smūgio pakeltas kamuolys buvo tiesiog „padėtas“ ant prieš Saulių Klevinską iššokusio futbolininko galvos. Kamuolys iš labai arti nusiųstas į vartų tinklą – jokių šansų vartininkui.

Po apsikeitimo pavojingomis atakomis, žaidimas persikėlė į aikštės vidurį, tačiau „Žalgiris“ tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po kelių nesėkmingų bandymų, sėkmė pagaliau nusišypsojo 41-ą minutę.

Tuomet Jakubas Wilkas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo nepasiekė Kristis Andreou. Tiesa, nebe varžovų komandos gynėjo. Teisėjo paskirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai pažeme prie pat virpso realizavo Linas Pilibaitis.

Kėlinio pabaigoje kilo tam tikras gaisras prie Lietuvos čempionų vartų, tačiau gynyboje patikimai žaidė Andro Švrljuga. Teisėjas papildomo laiko nepridėjo ir kėlinys baigėsi rezultatu 1:1.

Antrąjį kėlinį kiek aktyviau pradėjo žalgiriečiai, turėję kelias neblogas progas pasižymėti. Atskiro paminėjimo vertas Vytautas Lukša, kuris ne tik sėkmingai skirstė kamuolius, bet ir pats turėjo progą įmušti – deja, jo smūgiuotas kamuolys pataikė tiesiai į vartininką.

69-ą minutę „Žalgirio“ gretose įvyko pirmasis keitimas – Paulius Janušauskas pakeitė Jakubą Wilką. Už dešimties minučių įvyko dar vienas keitimas, kai Georgas Freidgeimas buvo pakeistas Algiu Jankausku. Galiausiai, 82-ą minutę Valdas Dambrauskas galutinai sustatė žaidėjus pagal savo norimą schemą, kai Edvinas Baniulis pasirodė aikštėje vietoje Elivelto.

Nauja formacija davė vaisių – pagyvėjusi komanda užkūrė tikrą pirtį vienuolikei iš Čekijos, tačiau vis pritrūkdavo tikslumo. Progas turėjo Edvinas Baniulis, Vytautas Lukša, Kristis Andreou ir Jurijus Kendyšas.

Teisėjas laiko nepridėjo ir antrosios varžybos Kipre baigėsi dar kartą komandoms neišsiaiškinus, kurį iš jų stipresnė.

Verta paminėti, kad „Žalgirio“ varžovas yra vienas garsiausių klubų ne tik Čekijoje, bet ir Vidurio Europoje. Čekijos pirmoje lygoje žaidžiantis 1948 metais įkurtas Prahos „Dukla“ klubas gyvavo iki 1995-96 metų sezono pabaigos, kai persikėlė į Pribramą ir buvo pervadinta į „1.FK Pribram“.

Jau 2001 metais net 11 kartų Čekoslovakijos futbolo čempionatą bei 8 kartus šalies futbolo taurę laimėjęs klubas buvo atkurtas, o 2011 metais sugrįžo į Čekijos aukščiausiąją lygą.

1966-67 ir 1985-86 metų sezonuose ši komanda pasiekė europinių turnyrų pusfinalius, o 1962 metais net 7 jos futbolininkai papildė tų metų pasaulio futbolo čempionate sidabrą laimėjusią Čekoslovakijos rinktinę.

Be to, jos vedlys Josefas Masopustas buvo įvardintas kaip geriausias Europos metų žaidėjas – laimėjo Ballon d'Or apdovanojimą.

Šiuo metu ekipa žengia 7-oje 16-os komandų lygos vietoje.

„Žalgiris“ – „Dukla“ 1:1

19' 0:1 Blažekas
41' L. Pilibaitis (11 m. baudinys)

Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Semiras Kerla, Georgas Freidgeimas (79' Algis Jankauskas), Andro Švrljuga, Jurijus Kendyšas, Linas Pilibaitis, Elivelto (82' Edvinas Baniulis), Vytautas Lukša, Jakubas Wilkas (69' Paulius Janušauskas), Kristis Andreou.