„Žalgiris“ suvarpė „Riterių“ gynybą © E. Žaldario nuotr.

„Optibet A lygos“ titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ nemažina apsukų vietiniame fronte – sekmadienį iškovota net šešta pergalė iš eilės.

22-ojo turo rungtynėse žalgiriečiai 5:1 (2:1) įveikė to paties miesto „Riterių“ ekipą, kuri šiemet sostinės derbyje pralaimėjo trečią kartą iš tiek pat galimų.

Vis dėlto nominalūs aikštės šeimininkai į priekį išsiveržė dar nesužaidus pusei minutės. Petaras Mamičius atliko netaiklų perdavimą netoli savo baudos aikštelės, tad tuo pasinaudojęs Artūras Dolžnikovas pasiuntė kamuolį į vartus.

Tiesa, „Riteriai“ ilgai pranašumu nesidžiaugė: 6-ąją minutę Joelio Bopesu smūgis buvo blokuotas, tačiau kamuolys apmaudžiai atšoko nuo Deivido Malžinsko ir įskriejo į vartus. Vėliau gero šanso neišnaudojo Gytis Paulauskas, smūgiavęs tiesiai į Edviną Gertmoną, bei į vartų plotą nepataikęs Mantas Kuklys.

38-ąją minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, kai baudinį realizavo Renanas Oliveira po to, kai ranka baudos aikštelėje sužaidė Valdemaras Borovskis. Kėlinio pabaigoje dvi nuostabias progas turėjo Josipas Tadičius, tačiau pirmuoju bandymu pataikė į virpstą, o antruoju – smūgiavo pro šalį.

Visgi po pertraukos kroatas pasiekė savo – po J. Bopesu perdavimo iš kairiojo krašto pasižymėjo 56-ąją minutę. Dar po 13 minučių R. Oliveira džiaugėsi 10-uoju įvarčiu, kai pasinaudojo sumaištimi pakelto kampinio metu. Tašką šiame mače 87-aja minutę padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Mathiasas Oyewusi, taikliai mušęs galva po J. Bopesu perdavimo.

Antrame kėlinyje dominavę žalgiriečiai su 47 taškais sugrįžo į turnyro lentelės viršūnę, savo ruožtu, 38 taškus turintys „Riteriai“ rikiuojasi ketvirti.