"Žalgiris" surengė įvarčių fiestą Kaune (VIDEO)

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo šeštąją pergalę iš eilės ir per penkis pastaruosius mačus įmušė net 24 įvarčius. Keturiolikto turo akistatoje čempionai išvykoje rezultatu 4:0 (2:0) be vargo įveikė Kauno „Stumbrą“.

Sostinės ekipa pasinaudojo „Trakų“ nesėkme ir persvarą nuo artimiausių varžovų padidino iki penkių taškų. Kauniečiai pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės, tačiau trejuose paskutiniuose mačuose jiems teko grumtis su pirmenybių lyderiais.

Viena iš pirmųjų žalgiriečių atakų galėjo pasibaigti įvarčiu. Po pakelto kampinio vienu lietimu smūgiavo Semiras Kerla, bet bosnio muštą kamuolį Giedrius Kvedaras sugebėjo nukreipti į skersinį.

Netrukus ir vėl kauniečius nuo įvarčio išgelbėjo vartų konstrukcija. Vytautas Lukša puikiai smūgiavo iš toli, bet kamuolys atsimušė į skersinį, o pirmasis jo suskubęs Linas Pilibaitis buvo nuošalėje.

Kurį laiką „Stumbro“ futbolininkai gynėsi gana patikimai, tačiau viena neapdairi klaida lėmė praleistą įvartį. Šeimininkų gynėjas dešiniajame krašte prarado kamuolį, o tuo pasinaudojęs Jakubas Wilkas surado į baudos aikštelę įkirtusį L.Pilibaitį, kuris 25-ąją minutę iš arti smūgiavo tiksliai.

J.Wilkas ir toliau vieną po kito siuntė puikius perdavimus į baudos aikštelę, tačiau tiek Elivelto, tiek L.Pilibaitis galva smūgiavo virš vartų.

Visgi 40-ąją minutę suveikė duetas – J.Wilkas ir L.Pilibaitis. Lenkas eilinį kartą puikiai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo komandos draugas aplenkė varžovą ir tiksliu smūgiu galva pasiekė dublį.

„Stumbras“ atsakydavo tik pavienėmis atakomis, savo ruožtu, komandos lyderis Artūras Rimkevičius kamuolių beveik nesulaukdavo.

Po pertraukos žalgiriečių atakų škvalas kiek atslūgo, tačiau G.Kvedarui keletą sykių teko gelbėti komandą. Kartą vartininkas atmušė stiprų Pauliaus Janušausko smūgį, o netrukus įvertinti vartų sargo sugebėjimus turėjo ir J.Wilkas.

Dvikovai artėjant į pabaigą, „Stumbro“ ekipoje įvyko nemalonus epizodas. Svarbus komandos gynėjas Audrius Račkus susižeidė ir kurį laiką negalėjo tęsti rungtynių. Kauniečių strategas Darius Gvildys išnaudojo visus keitimus, tad kapitonas sukandęs dantis užbaigė rungtynes.

Vis dėlto pakrikusi ir pavargusi gynybos linija suteikė progą „Žalgiriui“ pelnyti dar du įvarčius. P.Janušauskas sykį atleido varžovams, kai iš puikios padėties nepataikė į vartus, tačiau po keitimo aikštėje pasirodęs Kristis Andreou vos per tris minutes atliko dublį. Puolėjas iš Kipro pasinaudojo puikiais komandos draugų perdavimais ir pelnė įvarčius 83-ąją bei 85-ąją minutėmis.

Šioje akistatoje J.Wilkas komandos draugus pavaišino net trimis rezultatyviais perdavimais ir pagal šį statistikos komponentą aplenkė iki tol čempionate pirmavusį „Trakų“ saugą Jurijų Mamajevą.