Pernai iškovotą taurės trofėjų „Žalgiris“ galės apginti finale. „Hegelmann LFF taurės“ pusfinalyje vilniečiai 2:1 po pratęsimo pranoko „Kauno Žalgirį“ ir pateko į finalą.

Pergalingą įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje po Sauliaus Mikoliūno perdavimo iš arti įmušė Oliveris Buffas. Per pridėtinį antrojo kėlinią laiko po Nemanjos Ljubisavljevičiaus įvarčio į savo vartus rezultatas tapo lygiu. Vis dėlto pratęsime „Žalgiris“ įrodė savo pranašumą Mathias Oyewusi įvarčiu.

Taurės finalo rungtynės vyks spalio 16 d.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokia pat sudėtimi, kokia žaidė prieš antradienį prieš „Sūduvą“. Pirmoji kėlinio pusė daugiau pasižymėjo kova aikštės viduryje, netrūko ir kietų dvikovų bei įspėjimų.

„Žalgirio“ atakose išsiskyrė du smūgiai iš baudos aikštelės prieigų – Renano bandymas 23 min. ir Fabieno Ouregos smūgis. Po pirmojo kamuolį sugavo vartininkas, po antrojo kamuolį vartininkui teko nukreipti virš vartų.

34 min. vilniečiai turėjo geriausią progą, bet po F. Ourega smūgio iš baudos aikštelės vidurio vartininkas D. Mikelionis atmušė kamuolį, o pakartotinis Renano bandymas iš aštraus kampo buvo netikslus.

37 min. po N. Gorobsovo baudos smūgio kamuolys rikošetu pralėkė šalia skersinio.

39 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Po kampinio atšokusį kamuolį iš toli link vartų mušė S. Mikoliūnas, ir šalia vartų kairiame krašte buvęs O. Buffas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

50 min. po tolimo  E. Gertmono perdavimo M. Oyewusi turėjo puikią progą – jis aplenkė gynėjus ir prasimetė kamuolį pro vartininką, tačiau per toli atsileido kamuolio ir į tuščius vartus atlikti smūgio nespėjo.

60 min. iš dešinio baudos aikštelės krašto netiksliai mušė D. Kazlauskas.

64 min. po baudos smūgio galva stipriai smūgiavo E. Girdvainis, tačiau E. Gertmonui pavyko nukreipti kamuolį virš skersinio.

76 min. po M. Oyewusi smūgio iš baudos aikštelės prieigų D. Mikelionis atmušė kamuolį.

87 min. svečiai turėjo šansą išlyginti rezultatą, laimei M. Bahlouli baudos aikštelėje smūgis nepavyko, nesėkmingas buvo ir N. Valskio bandymas.

Antrą pridėtinio laiko minutę rezultatas tapo lygus. Po kampinio kamuolys nuo N. Ljubisavljevičiaus kojos įskriejo į vartus.

Pratęsimo metu aktyvesni buvo žalgiriečiai ir gerą progą antrojo pratęsimo kėlinoi pradžioje turėjo Francis Kyeremeh, bet įsiveržęs į baudos aikštelę jis neįveikė vartininko.

110 min. vilniečiai rezultatą persvėrė. Po O. Buffo ir J. Bopesu kombinacijos pastarojo perdavimas surado M. Oyewusi šalia vartų ir šis iš arti smūgiavo tiksliai – 2:1.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais spalio 6 d. Jerevane prieš vietos „Pyunik“.  Kitos namų rungtynės – spalio 13 d. prieš tą patį „Pyunik“.