"Žalgiris" po dramatiškos kovos palaužė "Interą" © Eurofootball.lt
Vilniaus "Žalgiris" tęsia sėkmingą pasirodymą Lietuvos futbolo "A lygos" čempionate. Sekmadienį Armino Narbekovo auklėtiniai, tiesa, po permainingos kovos 3-2 (1-0) palaužė vieną autsaiderių Visagino "Interą".

Vilniaus "Žalgirio" stadionas
Teisėjas - Viktoras Chileckis
Vilniaus "%c00032" 3 - 2 Visagino "%c00327"
33' [1 - 0] Igoris Morinas
47' [2 - 0] Igoris Morinas (11m.)
49' [2 - 1] Denis Gordej
54' [2 - 2] Povilas Krasnovskis
87' [3 - 2] Nikolaj Misiuk

Žalgiriečiai, palaikomi ne itin gausiai susirinkusių žiūrovų ir kaip visuomet aktyvių aistringiausių sirgalių "Pietų IV" tribūnoje, nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą ir neleido "Interui" užmegzti lygaus žaidimo. Tiesa, vilniečiams kurti progas prie varžovų vartų iš pradžių taip pat sekėsi sunkiai - sutankinta jų gynyba kėlė problemų saugams bei puolėjams, kuriems lemiamais momentais pritrūkdavo tikslumo.

Pirmąją kiek realesnę progą 13 minutę turėjo Valerijus Mižigurskis, tačiau jo iš toli smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų. Dar po kelių akimirkų pirmąsias rungtynes šį sezoną žaidęs Visagino komandos vartininkas Audrius Dilys nesugraibė kamuolio po kampinio, tačiau jo į vartus iš nepatogios padėties pasiųsti nesugebėjo Igoris Steško.

"Žalgiris" po truputį įsižaidė ir pradėjo nuolat kelti grėsmę "Intero" vartams. 23-ąją minutę laimę iš 18 metrų pabandė Eimantas Poderis, tačiau jam pritrūko kelių centimetrų ir kamuolys praskriejo pro pat vartų virpstą.

Geriausią galimybę išvesti savo komandą į priekį iškart po pastarojo epizodo turėjo Iulianas Bursucas - Igoris Morinas kairiajame krašte suklaidino gynėją ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur jo jau laukė ir nestabdydamas į vartus bandė pasiųsti moldavas. Visgi jo bandymas buvo kiek netikslus - kamuolys nuo skersinio atšoko už galinės linijos.

27-ąją minutę žalgiriečiai keliais tiksliais perdavimais išvedė Virmantą Lemežį vieną prieš A.Dilį, bet puolėjas pernelyg toli atsileido kamuolį ir "Interas" dar kartą vargais negalais apsigynė.

Bene pirmą kartą į žaidimą įsijungti 31-ąją minutę turėjo "Žalgirio" vartų sargas Ernestas Šetkus, nesunkiai pagavęs labai tolimą bei didesnio pavojaus nesukėlusį Artūro Jeršovo smūgį.

Galiausiai 34-ąją minutę "Žalgiris" pasiekė savo - iš pradžių I.Bursuco smūgį iš dešiniojo baudos aikštelės krašto atrėmė vartininkas, bet po kelių minučių jam teliko bejėgiškai stebėti, kaip Edvinas Lukoševičius įsiveržė į baudos aikštelę ir parideno kamuolį I.Morinui, kuriam teliko nukreipti jį į tuščius vartus.

Pelnę įvartį šeimininkai nurimo ir pirmajame kėlinyje vienintelis E.Lukoševičius dar pabandę laimę smūgiu iš toli, skriejusiu tiesiai į vartininką.

Antrosios mačo dalies pradžioje "Žalgiris" įtvirtino savo persvarą - kamuolys baudos aikštelėje po perdavimo iš krašto atsimušė į vieno iš gynėjų ranką ir teisėjas Viktoras Chileckis nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Standartinę situaciją sėkmingai realizavo I.Morinas. Beje, patyręs futbolininkas pasiekė klubo rezultatyvumo rekordą - tai buvo 53-asis taiklus jo smūgis karjeroje.

Nors atrodė, jog pergalė jau Vilniaus komandos kišenėje, per keletą minučių viskas apsivertė aukštyn kojomis. Iš pradžių 50-ąją minutę po sumaišties baudos aikštelėje vienas prieš vartininką E.Šetkų atsidūręs Denisas Gordejus rezultatą sušvelnino, o dar po kelių akimirkų po perdavimo iš dešiniojo krašto gynėją dvikovoje įveikęs išlyginamąjį įvartį puikiu smūgiu galva pelnė Povilas Krasnovskis.

Viskas prasidėjo iš naujo ir "Žalgiris" vėl kibo "Interui" į atlapus, beveik neleisdamas varžovams pereiti į savo aikštės pusę. 60-ąją minutę aktyviai, tačiau ne visada produktyviai žaidęs V.Mižigurskis pagrasino Visagino ekipos vartams suktu, bet netiksliu smūgiu iš 16 metrų.

65-ąją minutę V.Lemežiui pritrūko tikslumo mėginant nestabdant pasiųsti kamuolį į vartus iš 20 metrų. Tuo tarpu 70-ąją minutę sirgaliams teliko griebtis už galvų, kuomet po dar vieno V.Mižigurskio smūgio galva kamuolys atsimušė į vartų virpstą.

Kiek vėliau abu pastarieji žaidėjai dar kartą privertė A.Dilį pasinervinti bandymais iš toli, kol galiausiai 88-ąją minutę "Žalgiris" pelnytai pasiekė savo - po I.Morino perdavimo iš kairiojo atakos krašto I.Bursucas susistabdė kamuolį prie tolimojo vartų virpsto, suklaidino gynėją ir stipriu smūgiu iš kelių metrų padedamas Nikolajaus Misiuko išplėšė dramatišką pergalę.

Per likusį laiką šeimininkai ramiai kontroliavo kamuolį ir teisėjui teliko finaliniu švilpuku paskelbti dar vieną "Žalgirio" pergalę pirmenybėse, leidusią išsaugoti vietą turnyrinės lentelės viršūnėje.