"Žalgiris" kyla į antrąją poziciją (A lygos turo apžvalga)

„Atlantui“ už nesėkmę pirmajame rate atsirevanšavęs „Žalgiris“ pakilo į antrą turnyro lentelės vietą.

Rokiruotės. Komandų pozicijos „SMScredit.lt A lygos“ rikiuotėje keitėsi ne tik viršutinėje, bet ir apatinėje lentelės dalyje. Vilniaus „Žalgiris“ į antrąją vietą pakilo aplenkęs Klaipėdos „Atlantą“, o Kauno „Stumbro“ futbolininkai į penktąją lipo per Jonavos „Lietavos“ galvą.

Tendencija. Įskaitant LFF taurės turnyro finalą, „Žalgiris“ trejas rungtynes iš eilės laimėjo vienodu rezultatu 1:0 , o visose šiose rungtynėse įvarčius mušė vidurio gynėjai. Anksčiau dukart tai padarė Linas Klimavičius, o 13-ojo turo dvikovoje su „Atlantu“ – Mamadou Mbodjis, siuntęs kamuolį į uostamiesčio komandos vartus ir pirmojo rato dvikovoje Klaipėdoje.

Neilgai. Į šalies rinktinę būsimoms kovoms su Estija, Latvija ir Lenkija pakviestas Saulius Mikoliūnas „Atlanto“ gynybą draskė tik 19 minučių. „Žalgirio“ saugas aikštėje pasirodė sužaidus kiek daugiau nei valandą, bet netrukus patyrė traumą ir grįžo ant suolo.

Išgąstis. Be traumuotų Jurijaus Mamajevo bei Pavelo Kruko rungtyniaujantys „Trakai“ per 3:0 laimėtas rungtynes su Jonavos „Lietava“ neteko ir Vaidoto Šilėno. „Tikiuosi, kad atsipirksime išgąsčiu, trauma nebus rimta“, – vylėsi riterių treneris Valdas Urbonas.

Įžvalga. Du iš trijų įvarčių „Trakai“ įmušė per paskutines 10 dvikovos minučių, kai „Lietava“ bandė kilti į šturmą. „Tikslas antrajame kėlinyje buvo išlyginti rezultatą, bet praleidome. Mums primušė įvarčių, o ne mes išlyginome“, – liko konstatuoti jonaviškių saugui Dominykui Galkevičiui.

Nuovargis. Po pralaimėjimo 0:1 „Sūduvos“ futbolininkams „Kauno Žalgirio“ treneris Laimis Bičkauskas sakė, kad kai kuriems jo auklėtiniams tiesiog pritrūko fizinių jėgų. „Buvo matyti, kad jie pavargo, bet taip buvo todėl, kad mes juos 70 minučių spaudėme“, – paaiškino marijampoliečių saugas Valentinas Baranovskis.

Pageidavimas. Antrajam kėliniui įpusėjus „Sūduvos“ sirgaliai skandavo ant suolo sėdėjusio V.Baranovskio pavardę. Treneris Aleksandaras Veselinovičius pasidavė spaudimui, metė futbolininką į aikštę ir neapsiriko – netrukus V.Baranovskis pataikė į virpstą, o vėliau atliko rezultatyvų perdavimą pergalingą įvartį įmušusiam Admirui Kecapui.

Skrieja. „Stumbras“ 3:1 įveikė Utenos „Utenį“, nepralaimėjo ketvirtą sykį ir iškovojo antrą pergalę iš eilės.

Kritiškas. „Esame laimingi, kad laimėjome, bet nesu patenkintas žaidimo kokybe. Tą pasakiau savo žaidėjams“, – nepaisant pergalės, priekaištų dėl silpnai sužaistos rungtynių pabaigos Kauno komandos futbolininkams turėjo „Stumbro“ treneris Mariano Barreto.

Ruožas. Jevgenijaus Morozo įvartis buvo pirmas, kurį „Utenis“ įmušė per 445 žaidimo minutes, bet tai kažin ar gali tapti paguoda Aukštaitijos komandai. Penktą kartą iš eilės pralaimėję uteniškiai lieka turnyro lentelės dugne.

Rinktinė. Po sekmadienio rungtynių „SMScredit.lt A lygoje“ paskelbta dviejų su puse savaitės pertrauka, tačiau būrys futbolininkų tuo metu atstovaus šalies rinktinėms. Į nacionalinę komandą pakviesti šeši „Atlanto“, penki „Žalgirio“ ir keturi „Trakų“ žaidėjai.