"Žalgiris" kapituliavo prieš "Riterius"

Šio sezono Lietuvos futbolo A lygos sostinės derbiai geriau klostėsi Vilniaus „Riteriams“.

Alberto Rybako kariauna 31-ojo turo susidūrime LFF stadione 3:1 (2:1) įveikė „Žalgirį“, prieš kurį šiemet iškovojo net 8 taškus iš 15 galimų.

Pirmasis mačo pusvalandis buvo labai permainingas. „Riteriai“ surengė keletą aštrių išpuolių, tuo pačiu atsakė ir nominalūs aikštės šeimininkai, išsiskyrę pavojingais Liviu Antalio bei Tomislavo Kišo smūgiais.

Per likusį pirmojo kėlinio trečdalį pasipylė įvarčiai: 32-ąją minutę gražią „Riterių“ ataką įprasmino tiksliai galva smūgiavęs Teremas Moffi, o vos po 4 minučių po dar vieno Mindaugo Grigaravičiaus perdavimo rezultatą padvigubino Donatas Kazlauskas.

Vis tik žalgiriečiai netruko sušvelninti rezultatą – Saulius Mikoliūnas baudos aikštelėje išprovokavo Valentino Jeriomenkos pražangą, tad 39-ąją minutę prie 11 metrų atžymos stojusiam Tomislavui Kišui pasižymėti sunku nebuvo. Netrukus puikiai S. Mikoliūno muštą kamuolį atrėmė Tadas Simaitis.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir du sykius „Riterius“ nuo fantastiškų įvarčių gelbėjo vartų konstrukcija. Tuo epizoduose sėkmė nusisuko nuo puikius smūgius atlikusio dueto – Donovano Slijngardo ir Karolio Uzėlos.

Žalgiriečiai paliko daugiau erdvių savo aikštės pusėje ir oponentai tuo pasinaudojo. Dar vienas greitas išpuolis 74-ąją minutę baigėsi T. Moffi dubliu ir 17-uoju šio legionieriaus iš Nigerijos įvarčiu.

„Žalgiris“ mačo pabaigoje neišnaudojo dar kelių dėkingų situacijų ir sostinės derbyje pralaimėjo antrą kartą šiame sezone.