"Žalgiris" draugiškose rungtynėse nusileido silpnai Rygos komandai

Vilniaus „Žalgiris“ pralaimėjo draugiškas rungtynes Rygoje. Žalgiriečiai 2:3 (1:2) nusileido „Riga“ ekipai, kuri vietos čempionate užima vos 6-tą vietą (8 dalyviai). Lietuvos čempionams įvarčius pelnė Linas Pilibaitis ir Karolis Uzėla.

Žalgiriečiai startavo itin sėkmingai. Pačioje rungtynių pradžioje Jorge'as Chula nurūko kraštu ir atliko puikų pedavimą į baudos aikštelę. Ten L. Pilibaičiui beliko nukreipti kamuolį į tuščius vartus (1:0).

Svečiai po įvarčio bemat atsipalaidavo. Žalgiriečiai dažnai klydo ir tai „Riga“ leido sukurti bene penkis pavojingus momentus. Patikimai žaidė „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas. Kartą kamuolys atsimušė į skersinį.

„Riga“ tikslą pavyko pasiekti kėlinio viduryje. Šeimininkai baudos aikštelėje liko be priežiūros ir tuo pasinaudojo (1:1). Po kelių minučių „Riga“ fantastišku baudos smūgiu pelnė antrąjį įvartį (1:2).

Pirmąjį kėlinį baigė netikslus L. Pilibaičio smūgis į tolimąjį vartų kampą.

Po pertraukos vyko tikras lietaus mūšis. Futbolininkai kovojo ne tik su varžovais, o ir liūtimi. „Žalgiris“ kontroliavo kamuolį aikštės viduryje, bet atkuojant trūko aštrumo.

„Riga“ pasirinko kontratakų taktiką ir kėlinio viduryje po perdavimo iš dešinės pelnė trečiąjį įvartį (1:3).

Svečiams skirtumą pavyko sušvelninti paskutinėmis minutėmis. Baudos aikštelėje perdavimą gavo Andrija Kaludžerovičius. Serbas nusiuntė kamuolį arčiau vartų, kur antrąjį „Žalgirio“ rungtynių įvartį pelnė Karolis Uzėla (2:3).

Jis debiutavo pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje. Pirmąsias rungtynes žaidė ir Arnoldas Baulinas, Glebas Chruščiovas bei Lukas Vaičiūnas. Trumpai rungtyniavo Bahrudinas Atajičius. Legionierius greitos atakos metu susiėmė už kirkšnies ir buvo pakeistas.

„Riga“ – Vilniaus „Žalgiris“ 3:2 (2:1)

Draugiškos rungtynės, Rygos „Daugava“ stadionas

„Žalgirio“ sudėtis: Armantas Vitkauskas, Saulius Mikoliūnas (Andrija Kaludžerovičius), Marius Žaliūkas, Mamadou Mbodjis (Glebas Chruščiovas), Aldas Korsakas, Marinas Matošas (Lukas Vaičiūnas), Slavko Blagojevičius, Matija Ljujičius (Bahrudinas Atajičius (Arnoldas Baulinas), Elivelto (Edvinas Baniulis), Linas Pilibaitis (Karolis Uzėla), Jorge'as Chula.