"Žalgiris" draugiškose rungtynėse nusileido baltarusiams

Draugiškas Lietuvos čempionų FK „Žalgiris“ vizitas į Brestą sėkmės neatnešė. Ketvirtadienį ant dirbtinės dangos vykusiose rungtynėse žalgiriečiai 1:2 (1:1) nusileido šeimininkams, Bresto „Dinamo“ futbolininkams.

„Žalgiris“ jau pirmomis susitikimo minutėmis po žaibiškos Sauliaus Mikoliūno ir Elivelto atakos išsiveržė į priekį, bet pirmo kėlinio viduryje šeimininkai rezultatą išlygino, o baigiantis rungtynėms pelnė ir pergalingą įvartį.

Į Brestą atvyko net 20 „Žalgirio“ žaidėjų, o aikštėje nepasirodė tik rungtynių dieną sunegalavęs Jonas Skinderis. Treneriai nuo rungtynių pradžios į aikštę išleido vartininką Saulių Klevinską, gynėjus Dominyką Barauską, Mamadou Mbodji, Marių Žaliūką, Donovaną Slijngardą, saugus - Saulių Mikoliūną, Slavko Blagojevičių, Elivelto, Matiją Ljujičių, Justą Lasicką ir puolėją Bahrudiną Atajičių. Antrame kėlinyje žaidė Armantas Vitkauskas, Aldas Korsakas, Ernestas Stočkūnas, Julius Momkus, Andrija Kaludjerovičius, Jorge Chula, Linas Pilibaitis bei Marinas Matošas.

Spaudžiant lengvam šaltukui žalgiriečiai energingai startavo ir jau po kelių minučių privertė šeimininkus traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. 4 min. „Dinamo“ vartininko klaida pasinaudojęs S.Mikoliūnas prasiveržė kairiu kraštu, parideno kamuolį Elivelto, o po jo smūgio kamuolys atsimušė į „Dinamo“ gynėją Igorį Tymonyką ir įskriejo į vartus. Išsiveržę į priekį žalgiriečiai nemažino tempo ir toliau atakavo.

Tačiau pirmo kėlinio viduryje atsigavo ir šeimininkai.  O 31 min. „Žalgirio“ gynėjai suklydo prie savo vartų ir šia klaida pasinaudojęs „Dinamo“ puolėjas iš Ganos Latifas Amadu iš arti „sušaudė“ Saulių Klevinską bei išlygino rezultatą. Pirmo kėlinio pabaigoje šeimininkai perėmė iniciatyvą, bet po pertraukos vėl aktyviau ir pavojingiau atakavo žalgiriečiai. Puikiai į žaidimą įsiliejo po keitimo aikštėje pasirodę futbolininkai, šansų pasižymėti turėjo ir J.Momkus, A.Kaludjerovičius, o po M.Matošo galingo smūgio varžovus išgelbėjo virpstas.

Vis dėlto, nesnaudė ir šeimininkai. Antroje rungtynių dalyje „Dinamo“ į kovą metė kelis legionierius, privertusius rimtai paplušėti „Žalgirio“ vartų sargą A.Vitkauską. Tačiau 86 min. ir jis buvo bejėgis. Po perdavimo iš dešinio krašto „Dinamo“ puolėjas iš Tadžikistano Džachongiras Ergaševas galva pasiuntė kamuolį į žalgiriečių vartus. Paskutines rungtynių minutes „Žalgiris“ praleido puolime. Rezultatą galėjo išlyginti J.Momkus, bet visi bandymai baigėsi nesėkmingai, tad pergalę šventė šeimininkai.

Bresto „Junost“ stadione vykusias draugiškas rungtynes stebėjo keli šimtai vietos futbolo mėgėjų, o tvarką prižiūrėjo gausios vietos milicijos pajėgos. Po rungtynių žalgiriečiai spėjo ne tik papietauti, bet ir pasveikino su 33-iuoju gimtadieniu komandos gynėją M.Žaliūką.

Ketvirtadienį vakare „Žalgiris“ iš Bresto išskrido į Vilnių. Iki sezono pabaigos žalgiriečiams dar liko dvi rungtynės. Artimiausios – „SMScredit.lt A lyga“ 32 turo susitikimas su Kauno „Stumbru“ įvyks lapkričio 18 d. 19.15 val. „Sportimos“ manieže.