"Žalgiris" draugiškose rungtynėse įveikė Lenkijos pirmenybių lyderius

Kontrolinėse rungtynėse FK „Žalgiris“ šeštadienį Balstogėje 4:2 (2:1) įveikė Lenkijos čempionato lyderius Balstogės „Jagiellonia“ futbolininkus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė puikias rungtynes sužaidęs Serge‘as Nyuiadzis, po vieną pridėjo Tomašas Šimkovičius ir Liviu Antalis.

Išvyka į Balstogę žalgiriečiams neapkarto. Net ir be įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėse esančių bei traumas besigydančių futbolininkų „Žalgiris“ gražiu stiliumi įveikė Lenkijos vicečempionus ir dabartinius pirmenybių lyderius. Tiesa, savų nuostolių turėjo ir „Jagiellonia“. Dėl traumų ir kvietimų į rinktines su „Žalgiriu“ nežaidė septyni pagrindinės sudėties futbolininkai, taip pat ir rezultatyviausias komandos žaidėjas lietuvis Arvydas Novikovas.

Rungtynes centriniame Balstogės stadione žalgiriečiai pradėjo ramiai ir užtikrintai. Atrėmę kelis šeimininkų antpuolius „Žalgirio“ futbolininkai parodė, kad ir patys moka atakuoti. Tiesa, pirmojo smūgio į vartus teko palūkėti, tačiau kėlinio viduryje po puikios atakos ir tikslaus L.Antalio perdavimo iš dešinio krašto S.Nyuiadzi galva pelnė pirmąjį susitikimo įvartį.

Pirmame kėlinyje progų turėjo abi komandos, tačiau dažniau savo vartus gelbėti teko „Jagiellonia“ ekipos vartininkui Mariušui Pawelekui. Kelis kartus pavojingai atakavo labai aktyviai žaidęs S.Nyuiadzi, arti tikslo buvo ir Louisas Ogana. Savo meistriškumą teko pademonstruoti ir D.Bartkui, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje ir jis buvo bejėgis. Po gražios kombinacijos „Jagiellonia“ puolėjas Jakubas Wojcicki pramušė „Žalgirio“ vartų sargą ir rezultatą išlygino. Panūdę įtvirtinticpersvarą šeimininkai metėsi į priekį – ir buvo skaudžiai nubausti. 45 min. „Žalgiris“ surengė žaibišką kontrataką, L.Ogana įsiveržęs į baudos aikštelę atmetė kamuolį T.Šimkovičiui, o pastarasis užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrame kėlinyje šeimininkai atliko kelis keitimus, ilgiau žaidė su kamuoliu, o žalgiriečiai plušėjo gynyboje ir ieškojo progų kontratakuoti. Atrėmę kelis varžovų antpuolius „Žalgirio“ futbolininkai įrodė, kad kontratakose gali būti labai pavojingi. 75 min. T.Šimkovičius puikiu perdavimu išvedė S.Nyuiadzi į pasimatymą su „Jagiellonia“ vartininku ir „Žalgirio“ legionierius iš Prancūzijos padidino savo komandos persvarą.

Baigiantis mačui komandos dar apsikeitė įvarčiais. 80 min. šeimininkai rezultatą sušvelnino, tačiau pakurstyti intrigos jiems nepavyko. Po keitimo aikštėje pasirodęs Marquinhos baudos aikštelėje išprovokavo varžovų pražangą, o 11 m baudinį realizavęs L.Antalis įtvirtino „Žalgirio“ pergalę.

Artimiausias rungtynes žalgiriečiai žais kovo 30 d. A lygos 5 turo susitikime „Žalgiris“ savo aikštėje priims „Jonavos“ ekipą. Rungtynių pradžia 19.30 val.

Statistika

Balstogės „Jagiellonia“ – FK „Žalgiris“ 2:4 (1:2).
Įvarčiai: 40 min. Jakub Wojcicki, 80 min. Maciej Tarowski; 20 ir 75 min. Serge‘as Nyuiadzi, 45 min. Tomašas Šimkovičius, 86 min. Liviu Antalis (11 m),
„Žalgiris“: D.Bartkus, E.Morinas (61 min. A.Lukša), D.Oyarzunas (87 min. P.Jorgensenas), G.Freidgeimas (61 min. A.Čivilis), S.Mikoliūnas, S.Blagojevičius, T.Šimkovičius, L.Antalis, S.Nyuiadzis, L.Ogana, T.Malecas (61 min. Marquinhos). Atsargoje: A.Mickevičius.