"Žalgiris" draugiškose rungtynėse išleido pergalę iš savo rankų

Varžovai iš Rusijos šiandien jau žaidė vienas rungtynes prieš „Daegu“ ekipą, kurios baigėsi nulinėmis lygiosiomis. T ačiau ant žaliosios vejos jėgas išbandė antroji komandos sudėtis. Rungtynėms su „Žalgiriu“ atsakingai ruošėsi pirmoji komanda.

Pirmame kėlinyje vyko apylygis ir gana grubus – teisėjas ne kartą skyrė baudos smūgius tai vienų, tai kitų vartų link. Žalgiriečiai gynėsi patikimai ir pirmąjį kampinį „Ural“ ekipa pakėlė tik 21-ą minutę.

33-ią minutę Elivelto prasižengė prieš varžovų puolėją prie pat baudos aikštelės. Smūgį realizavęs varžovų žaidėjas perkėlė kamuolį per sienelę, o prieš vartus išbėgęs laisvas Aleksandras Jerochinas jį nusiuntė į Sauliaus Klevinsko ginamus vartus.

Po praleisto įvarčio, Lietuvos čempionai nepasimetė ir toliau rengė atakas, o iki kėlinio pabaigos abi komandos grasino varžovų vartams, tačiau rezultatas nepasikeitė.

Antrasis kėlinys prasidėjo kur kas aktyvesniu žalgiriečių žaidimu ir tai greitai atsispindėjo rezultate – 52-ą minutę Jakubas Wilkas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės tolimojo vartų virpsto link, o į plotą kartu su Georgu Freidgeimu įbėgęs Semiras Kerla galva išlygino rezultatą – 1:1.

Lietuvos čempionai apsukų nemažino ir jau už poros minučių dar vienas Jakubo Wilko pakeltas kampinis buvo „uždarytas“ Jurijaus Kendyšo. Jis galva kamuolį pasiuntė į pat vartų vidurį – 2:1.

Žaidimo vadžias laikė „Žalgirio“ vienuolikė, o gyvumo į aikštę įnešė vietoje atitinkamai Georgo Freidgeimo, Jakubo Wilko, Deivido Šembero ir Elivelto pasirodę Algis Jankauskas (63 min.), Paulius Janušauskas (71 min.), Artakas Jedigarijanas (82 min.) ir šiemet dar nežaidęs Mantas Kuklys (79 min.).

Nepaisant gražaus žaidimo, 82-ą minutę po sumaišties prie „Žalgirio“ vartų, rezultatą išlygino dublį atlikęs Aleksandras Jerochinas.

Pačioje rungtynių pabaigoje rezultatą puikiu smūgiu po baudos smūgio galėjo persverti Mantas Kuklys, tačiau pritrūko tikslumo, tad teisėjas paskelbė dar vienas lygiąsias.

Rungtynių pradžia buvo itin nedrąsi, o pirmąją kiek realesnę progą Jakubas Wilkas sukūrė tik penktą minutę, kai realizavo baudos smūgį. Tuomet varžovai apsigynė, bet iš baudos aikštelės išmuštą kamuolį atkovojo Vytautas Lukša, kuris perdavė kamuolį į vartininko aikštelę išbėgusiam tam pačiam Jakubui Wilkui. Šio jo smūgis nebuvo sėkmingas – kamuolį pasiėmė vartininkas.

Vis atakavę varžovų vartus, žalgiriečiai taip pat puikiai ir gynėsi, o pirmąjį kampinį prie savo vartų leido pakelti vos 21-ą minutę. Tačiau ir tuomet prie artimojo vartų virpsto pakeltas kamuolys problemų nesukėlė.

Kilęs nedidelis gaisras prie „Žalgirio“ vartų kiek išblaškė varžovų gynėjus, kurie 26-ą minutę vos nepraleido pro jų baudos link paskui kamuolį išbėginėjančio Elivelto, kurį grubiai sustabdė kitas žaidėjas. Prie kamuolio stojęs Vytautas Lukša neišnaudojo jam suteiktos progos ir smūgiavo į sienelę.

Rungtynės buvo išties kietos, komandos nuolat viena po kitos kėlė baudos smūgius. Po vieno jų – 33-ią minutę pagaliau buvo pelnytas pirmasis įvartis. Deja, bet ne į ekipos iš Rusijos vartus. Buvo prasižengta prie pat baudos aikštelės. Smūgį realizavęs žaidėjas perkėlė kamuolį per sienelę ir prieš vartus išbėgęs laisvas Aleksandras Jerochinas nepaliko vilčių Sauliui Klevinskui – 0:1.

Tačiau žalgiriečiai po grubios klaidos gynyboje visiškai nesutriko ir toliau žaidė organizavo atakas, o pasižymėti galėjo Elivelto 37-ą minutę, kai iš aikštės krašte buvusio Egidijaus Vaitkūno gavo kamuolį į baudos aikštelę. Tačiau jo ir paskui sekęs Vytauto Lukšos smūgiai buvo blokuoti gynėjų.

Pačioje kėlinio pabaigoje, 45-ą minutę Jakubas Wilkas po baudos smūgio tiksliai nusiuntė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau kito žaidėjo atmuštas kamuolys skriejo virš vartų.

Per pertrauką išklausę trenerio pamokymus, futbolininkai antrąjį kėlinį pradėjo daug aktyviau, o jau 46-ą minutę Elivelto nepasiekė prieš vartus jam siųsto kamuolio. Po minutės gražų aukštą perdavimą po baudos smūgio atliko Jakubas Wilkas, tačiau į vartininko aikštelę nusileidusio kamuolio niekas „neuždarė“

Įvarčio laukti nereikėjo ilgai – 52-ą minutę tas pats Jakubas Wilkas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės tolimojo vartų virpsto link. Į plotą įbėgo Georgas Freidgeimas ir Semiras Kerla, kurie kartu šoko kamuolio link. Tačiau toli gražu netrukdė vienas kitam, o S. Kerla iš arti galva nuginklavo varžovų vartininką bei išlygino rezultatą – 1:1.

Visiškai nesumažinę apsukų, Lietuvos čempionai kamuolį į varžovų vartus pasiuntė vos už poros minučių, kai Jakubas Wilkas pakėlė dar vieną gražų kampinį. Šįkart kamuolį į vartus iš arti, į pat jų vidurį pasiuntė ir rezultatą persvėrė Jurijus Kendyšas – 2:1.

Vos už minutės, 55-ą rungtynių minutę Egidijus Vaitkūnas įmetė kamuolį į baudos aikštelę iš už šoninės linijos, tačiau pavojus buvo neutralizuotas vartininko. Toks aktyvus puolimas akivaizdžiai išmušė „Ural“ vienuolikę, kurios žaidėjas čia pat prasižengė prieš Liną Pilibaitį ir tarp abiejų komandų žaidėjų įvyko susistumdymas.

63-ią minutę atliktas pirmas keitimas, kai Georgą Freidgeimą pakeitė Algis Jankauskas. Po to 71-ą minutę Deividą Šemberą pakeitė Paulius Janušauskas, 79-ą minutę vietoje Elivelto pirmąkart aikštėje šiemet pasirodė Mantas Kuklys, o už trijų minučių Jakubą Wilką pakeitė Artakas Jedigarijanas.

Nors tai įnešė šviežumo į komandos žaidimą – savo progas turėjo Elivelto, Jurijus Kendyšas, kuris ne tik smūgiavo galva, bet ir sugebėjo pakartoti smūgį, iš toli ypač pavojingai smūgiavęs Linas Pilibaitis, rezultato išlaikyti nepavyko.

Puikiai puolę žalgiriečiai visgi nesugebėjo išlaikyti pranašumo, tai 82-ą minutę po sumaišties prie „Žalgirio“ vartų, rezultatą išlygino dublį atlikęs Aleksandras Jerochinas.

Pačioje rungtynių pabaigoje, praktiškai ant baudos aikštelės linijos buvo pargriautas pirmas rungtynes šiemet žaidžiantis Mantas Kuklys, kuris ir realizavo uždirbtą baudos smūgį. Prasiskyrus sienelei, jo įsuktas kamuolys pralindo tarp jos ir praskriejo prie pat vartų konstrukcijų sujungimo.

Vienuolikė iš Rusijos dar bandė organizuoti „Žalgirio“ vartų šturmą, tačiau teisėjas laiko nepridėjo ir paskelbė jau trečiąsias Lietuvos čempionų lygiąsias Kipre

Jekaterinburgo „Ural“ komanda (Rusija) šiuo metu užima 13 vietą iš 16-os „Premier“ lygoje (4 pergalės, 1 lygiosios ir 12 pralaimėjimų). Šios šalies pirmenybės bus atnaujintos kovo 7-ą dieną. „Ural“ klubas žais su Rusijos čempionato lydere St. Peterburgo „Zenit“ komanda.

Šio klubo didžiausiu laimėjimu laikomas 1996-ais metais pasiektas Intertoto taurės pusfinalis. Be to, verta paminėti, kad klube yra žaidę lietuviai Robertas Poškus ir Arūnas Klimavičius.

„Žalgiris“ 2015 metų Lietuvos čempionatą pradės kovo 2-ą dieną rungtynėmis su Utenos „Uteniu“.

„Žalgiris“ 2 - 2 „Ural“

33' Aleksandras Jerochinas 0:1
52' Semiras Kerla 1:1
54' Jurijus Kendyšas 2:1
82' Aleksandras Jerochinas 2:2