"Žalgiris" dominavo prieš latvius, tačiau pelnė tik vieną įvartį

Šeštadienį Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai susitiko su Latvijos čempionais FK „Liepaja“, o po rungtynių „į vienus vartus“ šventė pergalę rezultatu 1:0 (0:0).

Šiose rungtynėse nedalyvavo praėjusį šeštadienį puikiai debiutavęs Saulius Mikoliūnas, kuris patyrė smulkų sužeidimą treniruočių metu.

Rungtynės prasidėjo aktyviu aikštės šeimininkų žaidimu, o kamuolys dažniausiai buvo kontroliuojamas prie latvių vartų. Pirmasis smūgis į vartus buvo atliktas jau trečiąją žaidimo minutę, kuomet pavojingą, tačiau netaiklų šūvį paleido Bahrudinas Atajičius.

Vos po kelių minučių žiūrovus iš sėdimų vietų pakėlė į startinę sudėtį sugrįžęs Egidijus Vaitkūnas, atlikęs tolimą ir galingą smūgį iš aikštės gilumos, kuris sudrebino skersinį, tačiau į vartų tinklą neįkrito.

FK „Liepaja“ gynėjams itin sunkiai sekėsi tvarkytis kairiajame aikštės krašte, kuriame aršiai varžovų gynybą draskė tiek Justas Lasickas, tiek ne kartą ir ne du savo gebėjimus kontroliuoti kamuolį demonstravęs Donovanas Slijngardas.

Aikštės vidurio beveik neperėję latviai dažniausiai gynėsi, o progų persverti rezultatą taip ir neišnaudojo net keli žalgiriečiai: Vytautas Lukša, Mantas Kuklys, Jurijus Kendyšas ir kiti. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu – 0:0.

Antrasis kėlinys ir toliau nieko gero nežadėjo svečiams iš Liepojos miesto. Žalgiriečiai ir toliau laiką leido prie varžovų vartų, o grėsmę jų vartams bandė sukelti ir B. Atajičius, ir D. Slijngardas, ir po keitimo pasirodęs Danielis Romanovskis.

Pagrindinis rungtynių lūžis įvyko 70-ąją minutę, kuomet po puikaus komandos draugo perdavimo neatremiamą smūgį galva paleido Georgas Freidgeimas, pagaliau išvedęs savo komandą į priekį.

Per likusį laiką žalgiriečiai ir toliau neleido svečiams atakuoti, o nors jie ir surengė kelis paskutiniuosius „Žalgirio“ vartų šturmus, tačiau išlyginti rezultato taip ir nepavyko. Rungtynės baigėsi tvirta Lietuvos čempionų pergale rezultatu 1:0.

Vilniaus „Žalgiris“ – FK „Liepaja“ 1:0 (0:0)

70‘ [1:0] Georgas Freidgeimas

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Saulius Klevinskas (46‘ Armantas Vitkauskas), Egidijus Vaitkūnas (62‘ Aldas Korsakas), Donovanas Slijngardas (71‘ Dominykas Barauskas), Georgas Freidgeimas (71‘ Mamadou‘as Mbodjis), Linas Klimavičius, Jurijus Kendyšas (71‘ Marinas Matošas), Mantas Kuklys, Tautvydas Eliošius (62‘ Danielis Romanovskis), Vytautas Lukša (71‘ Jorge‘as Chula), Justas Lasickas (46‘ Elivelto), Bahrudinas Atajičius (77‘ Simonas Stankevičius)