"Žalgirio" dominavimas Lietuvoje baigtas: LFF taurė "Stumbro" rankose (VIDEO)

Keletą metų trukęs Vilniaus „Žalgirio“ dominavimas Lietuvoje ir titulų serija baigėsi - sekmadienį Panevėžyje įvykusiame LFF taurės finale vilniečiai buvo priversti pripažinti Kauno „Stumbro“ pranašumą.

Pergalę kauniečiai iškovojo minimaliu skirtumu 1:0, o vienintelį rungtynių įvartį 84-ąją minutę pelnė po keitimo pasirodęs Nasro Boucharebas.

Pirma pavojinga proga buvo užfiksuota 10 minutę prie „Stumbro“ vartų. Darvydas Šernas sulaukė patogaus perdavimo dešiniajame baudos aikštelės krašte ir bandė smūgiuoti į vartus, bet vartininkas blokavo kamuolį. Manto Kuklio pakartotinis smūgis taip pat buvo nesėkmingas.

22 minutę „Stumbras“ taip pat pagrasino „žalgiriečių“ vartams, kai po Lucaso Villelos perdavimo iš kairiojo krašto, baudos aikštelės centre atsilaisvinęs Vilius Armanavičius prašovė virš vartų.

37 minutę „Žalgiris“ pademonstravo namų darbus standartinėje situacijoje. Kauniečiai prasižengė prie baudos aikštelės ir galinės linijos sankirtos, o „žaliai balti“ pakėlė kamuolį ant baudos aikštelės linijos buvusiam Matija Ljujičiui, kuris paleido galingą šūvį, bet pataikė šalia vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo lėtai ir abi komandos nesugebėjo primesti savo žaidimo vienas kitai. Dažniausiai kamuolys buvo stumdomas aplink aikštės vidurio apskritimą.

69 minutę „Žalgiris“ susikūrė neblogą galimybę įmušti – standartinėje situacijoje dėkingai nukritusį kamuolį D. Šernas smūgiavo į vartų kampą, bet vartininkas Rodrigo Josviaki blokavo smūgį. Po dešimties minučių ambicingoje pozicijoje priešais vartininką atsidūrė Nasro Boucharebas, bet nespėjo paskui kamuolį.

84 minutę „Stumbrui“ pavyko išsiveržti į priekį. N. Boucharebas vėl iššoko prieš A. Vitkauską ir šį kartą savo šanso nepaleido bei pasiuntė kamuolį į dešinį vartų kampą.

Iki rungtynių galo Kauno komanda sugebėjo išlaikyti trapią persvarą ir buvo tie, kurie kėlė kumščius į viršų nuaidėjus paskutiniam teisėjo švilpukui.

Kauno „Stumbrui“ tai yra pirmasis toks komandos titulas per visą klubo gyvavimo istoriją. Iškovoję LFF taurę jie užsitikrino vietą kito sezono UEFA Europos lygos atrankos turnyre.

„Žalgirio“ komandai patyrus pralaimėjimą, nutrūko įspūdinga šios komandos iškovotų trofėjų serija. Vilniečiai Lietuvoje trofėjų niekam nebuvo atidavę nuo pat 2013 metų, o prieš tai buvo iškovoję šešis LFF taurės nugalėtojų titulus iš eilės.