Žalgiriečių akistata su Telšių atstovais – po 23 metų pertraukos © E. Žaldario nuotr.

Įsismarkaujant kovoms A lygoje „Žalgirio“ laukia dvejos rungtynės per keturias dienas. Pirmos iš jų – prieš komandą iš miesto, kurio varžovų gretose nebuvo 23 metus.

Antradienį „Žalgirio“ varžovu bus Telšių „Džiugas“. Žemaitijos sostinėje komanda šiuo pavadinimu buvo dar tarpukaryje, tačiau šiais laikais gyvuoja nuo 2014 metų.

Iki tol Telšiams šalies futbolo žemėlapyje atstovavo „Mastis“, tačiau jis ilgą laiką kapstėsi tik trečiajame divizione. Aukščiausioje lygoje Telšių komanda žaidė 1995-1998 m.

Žemaitijos atstovams sekėsi ne itin gerai, o pirmas testas su „Žalgiriu“ netgi tapo viena iš rezultatyviausių visų laikų vilniečių pergalių. Telšiuose žalgiriečiai laimėjo net 14:1. Penkis įvarčius tuomet pelnė tuomet 20-metis puolėjas Edgaras Jankauskas. 1998 m. rudenį „Mastis“ pralaimėjo „Žalgiriui“ „tik“ 0:6, bet po dar kitų metų pavasarį į čempionatą nebegrįžo.

Į elitą neskubėjo veržtis ir „Džiugas“, kuris sezoną praleido II lygoje, šešis – Pirmoje lygoje, ir šiemet debiutuoja A lygoje. Ilgai lauktas debiutas kol kas nusisekęs – iškovotos pergalės prieš „Hegelmann Litauen“ ir „Nevėžį“, lygiosiomis sužaista su „Nevėžiu“ ir „Dainava. Komanda su 8 taškais žengia penktoje turnyro lentelės vietoje.

Telšiškių sėkmės receptas – stabilumas, solidus patyrusių, susižaidusių žaidėjų pagrindas ir jį papildantys legionieriai.

Komandai trečią sezoną vadovauja jaunas specialistas Marius Šluta, o gynybos ir saugų grandyse ilgus metus rungtyniauja Davydas Arlauskis, Tomas Rapalavičius, Adomas MIka, saugų grandyje – Andrius Lipskis.

Ekipoje taip pat yra kituose A lygos klubuose rungtyniavusių žaidėjų – tauragiškis Lukas Ankudinovas, uteniškis Marius Paukštė, Panevėžio ekipoms atstovavęs biržiškis Rokas Stanulevičius.

Trečius metus ekipoje rungtyniauja du legionieriai: japonas Yudai Koike ir brazilas Leonardo Antonio. Juos papildė saugai Yudai brolis Ahiroi Koike, brazilas Leo Ribeiro, iš Ispanijos atvykęs saugas Bryanas Jimenezas, Nyderlanduose rungtyniavęs gynėjas Jeremy Fernandesas, ir bulgaras puolėjas Nasko Milevas.

L. Ribeiro ir N. Milevą kol kas galima vadinti vienais iš sezono atradimų. Jie kartu yra pelnę 5 iš 9 ekipos įvarčių.

Dvikovoje su „Nevėžiu“ dviem rezultatyviais perdavimais pasižymėjo B. Jimenezas, o taip pat jaunasis vartininkas Povilas Survila.

Pastarasis atrėmė 11 metrų baudinį, kai rezultatas dar buvo 0:0. Vartininko pozicija „Džiuge“ kol kas bene labiausiai nenuspėjama iš visų komandų: kiek neįprastoje rotacijoje P. Survila kone kas rungtynes keičiasi su M. Paukšte.

Tik paskutinės rungtynės su „Riteriais“ namuose – pralaimėta 1:4 – kiek apkartino iki tol sėkmingai žygiavusių telšiškių startą. Toje dvikovoje viską lėmė itin nesėkminga antro kėlinio pradžia – net tris įvarčius „Džiugas“ praleido nuo 46 iki 52 minutės.

Pirma šį sezoną išvyka į Vilnių „Džiugo“ laukia antradienį. Dvikova su „Žalgiriu“ vyks balandžio 20 d. nuo 17 val.