Žalgiriečiai pasitikrins jėgas su baltarusiais

Ketvirtadienį Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai išmėgins savo jėgas dar vienose draugiškose rungtynėse. Šį kartą jie Vilniuje susitiks su Baltarusijos sostinės ekipa FK „Minsk“.

Varžovas. Vos 2006-aisiais susikūręs klubas per savo gyvavimo laiką spėjo du kartus triumfuoti antroje pagal pajėgumą Baltarusijos lygoje, taip pat 2012-aisiais pateko į šalies taurės turnyro finalą, o po metų jį ir laimėjo. Iki šiol geriausias ekipos pasirodymas aukščiausioje Baltarusijos lygoje buvo užfiksuotas 2010 metais, kuomet FK „Minsk“ sugebėjo pakilti iki trečios turnyro lentelės pozicijos. Ne prasčiau baltarusiai pasirodė ir UEFA Europos lygos atrankos varžybose, 2011/12 metų sezone nukeliavę iki antro, o 2013/14 metų sezone – paskutinio etapo. „Tai yra naujo trenerio vedama komanda. Šiemet jie kovojo dėl bronzos medalių, tačiau sezono pabaigoje patirti 5 pralaimėjimai iš eilės jiems pakišo koją. Rungtynės su jais bus labai įdomios“, - sakė baltarusis Jurijus Kendyšas.

Lietuviai. Nuo 2009-ųjų FK „Minsk“ ekipoje rungtyniavo ne vienas Lietuvos atstovas. Tris sezonus (2009-2011 m.) Baltarusijos sostinės komandoje rungtyniavo vartininkas Simas Skinderis ir saugas Donatas Navikas, du metus (2010-2011 m.) klubui atstovavo gynėjas Jonas Pjatrauskas. Paskutiniai lietuviai, žaidę FK „Minsk“ klube buvo 2012-aisiais prie komandos prisijungę ir tik vieną sezoną komandoje žaidę gynėjas Marius Činikas ir saugas Nerijus Valskis. Pastarųjų sezonų metu baltarusių ekipa dažniausiai verčiasi vietinių žaidėjų paslaugomis. „Teko kelis kartus rungtyniauti prieš šį klubą, tačiau sunku apie jį kažką daug papasakoti, nes kiekvieno sezono metu komandos sudėtis stipriai pasikeičia“, - savo prisiminimais apie būsimus varžovus dalinosi J. Kendyšas.

Įpročiai. Atidžiai gintis nemėgstanti FK „Minsk“ ekipa per 26-ias šio sezono rungtynes praleido jau 28 įvarčius į savo vartus, tačiau kitoms komandoms įmušė 29. Užsienio interneto portalo soccerway.com duomenimis, baltarusiai dažniausiai įvarčius pelno rungtynių pabaigoje -75-90 minutėmis (24,1 proc. įvarčių), taip pat 30-45 minutėmis (20,7 proc.). To pačio portalo duomenimis žalgiriečiai taip pat mėgsta įvarčius mušti paskutinėmis rungtynių minutėmis: 21,7 proc. visų įvarčių yra pelnyti 75-90 minutėmis, taip pat 45-60 min.

Forma. Nuo birželio pradžios net 7 pergalių ir 10-ies nepralaimėtų rungtynių iš eilės seriją iškovoję FK „Minsk“ ilgą laiką varžėsi dėl trečiosios turnyro lentelės vietos. Tačiau rugsėjo pabaigoje komanda pradėjo klupti ir patekę į 5 iš eilės pralaimėjimų duobę jie ne tik prarado bet kokias galimybes pakovoti dėl medalių, bet ir dėl vietos UEFA Europos lygos atrankos turnyre. Šiuo metu surinkę 40 įskaitinių taškų keturiolikos ekipų čempionate FK „Minsk“ rikiuojasi šešti. Motyvacijos jiems suteikia tai, kad po ilgesnės pertraukos pavyko sugrįžti į pergalių kelią: lapkričio pradžioje įveiktas „Vitebsk“ klubas, taip pat ekipa neseniai prasibrovė į šalie taurės turnyro ketvirtfinalį.

Lygis. „Galime drąsiai sakyti, kad Baltarusijos futbolas yra gerame lygyje. Jie pamažu, bet užtikrintai žengia į priekį. Vien šiame sezone net dvi šalies komandos žaidžia tiek Čempionų, tie Europos lygose. FK „Minsk“ taip pat buvo vos per vieną žingsnį nuo šio turnyro grupių etapo. Tai yra komanda iš futbolo šalies“, - taip varžovus apibūdino vyriausiasis Vilniaus „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas.

Tikslai. Rinktinių pertraukos metu netinginiauti nusprendę žalgiriečiai suplanavo dvejas draugiškas rungtynes, iš kurių vienas jau sužaidė. Praėjusią savaitę jie keliavo į Lenkijos uostamiestį Gdanską, kur trečią kartą klubo istorijoje susigrūmė su „Lechia“ klubu ir pasiekė lygiąsias (1:1). „Šias rungtynes rengiame todėl, kad turėjome beveik trijų savaičių pertrauką A lygos čempionate. Draugiškas rungtynes norime sužaisti ir dėl to, kad pasiekę savo tikslus Lietuvoje neprarastume motyvacijos žaisti likusias sezono rungtynes. Taip pat norime įvertinti kai kuriuos savo komandos futbolininkus ir savo žaidimo elementus“, - sakė strategas.

Patirtis. „Žaidimas prieš kitos šalies komandas yra gera patirtis. Prieš vietines komandas ir taip žaidžiame po kelis kartus sezono metu. Į būsimų varžovų sudėtį nesidairome, mus yra svarbiausi mūsų žaidėjai ir jų žaidimo ryšys. Norime gerai pasiruošti likusioms dvejoms A lygos rungtynėms“, - sakė V. Dambrauskas. Sutvirtinti ryšį su pagrindine komanda galės ir iš jaunimo rinktinių sugrįžę Danielis Romanovskis, Aldas Korsakas, Dominykas Barauskas, Justas Lasickas, taip pat po sunkios traumos atsigavęs Edvinas Baniulis. Žalgiriečių treneris šiose rungtynėse galės verstis iš viso 21 žaidėjo paslaugomis.

16. Tiek draugiškų rungtynių žalgiriečiai šiemet jau sužaidė. Brazilijoje, Kipre, Lenkijoje ir Baltarusijoje svečiavęsi bei kelias komandas pasikvietę pas save vilniečiai per šį draugiškų rungtynių maratoną iškovojo 6 pergales, 5 kartus patyrė pralaimėjimą, taip pat 5 kartus sužaidė lygiosiomis. Mačas su FK „Minsk“ bus jau 17-os šioje grafoje.