WU19 rinktinė nusivalė kojas į Estijos ekipą

Lietuvos WU19 merginų rinktinė įspūdinga pergale pradėjo Baltijos taurės turnyrą Rygoje. Sekmadienio rungtynėse lietuvės pademonstravo efektingą žaidimą puolime ir rezultatu 4:0 nugalėjo Estiją.

Šiame susitikime Lietuvos WU19 rinktinės vyriausiasis treneris Vytas Jančiauskas pasitikėjo keturiomis Europos čempionatui besiruošusios septyniolikmečių rinktinės futbolininkėmis. Komandos startiniame vienuoliktuke buvo ir moterų rinktinės saugė, Ispanijos aukščiausios lygos klube „Tenerife“ žaidžianti Liucija Vaitukaitytė.

Lietuvės susitikimą pradėjo aktyviai bei demonstravo ambicingą žaidimą prie varžovių vartų. 25 minutę mūsų komanda išsiveržė į priekį. Po L. Vaitukaitytės perdavimo, Erika Deventinaitė prie baudos aikštelės linijos pasitaisė kamuolį ir puikiu smūgiu į kairįjį viršutinį kampą nuginklavo vartininkę.

Nors iki pertraukos įvarčių daugiau nekrito, antrajame kėlinyje lietuvių puolimui varžovės priešnuodžių nerado. 53 minutę L. Vaitukaitytė iš maždaug 30 metrų kaire koja meistriškai užsuko kamuolį ir vartininkei tai nepaliko jokių vilčių – kamuolys atsimušė nuo skersinio ir suspurdėjo vartų tinkle.

Po kelių minučių WU19 rinktinės lyderė įmušė antrą įvartį iš panašios distancijos. Nors L. Vaitukaitytė buvo apsupta kelių varžovių, ji surado erdvės smūgiui ir tiksliai pataikė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Lietuvos komanda dar ne kartą lankėsi esčių baudos aikštelėje ir mačo gale įtvirtino triuškinamą pergalę ketvirtu įvarčiu. Gabrielė Ragauskaite nestipriu smūgiu smūgiavo iš toli, o vartininkė nesugebėjo išlaikyti kamuolio savo rankose.

Rytoj V. Jančiausko treniruojama rinktinė dėl Baltijos taurės kovos su Latvija, kuri pirmose rungtynėse šeštadienį nugalėjo Estiją 4:0.

Rungtynių statistika:

Lietuva WU19 – Estija WU19 4:0 (1:0)
Rygos „Arkadia“ stadionas, 40 žiūrovų
Teisėja – Tatjana Debisa

Įvarčiai: 25 min. E. Deventinaitė (1:0), 53 min. L. Vaitukaitytė (2:0), 55 min. L. Vaitukaitytė (3:0), 87 min. G. Ragauskaitė (4:0).

Lietuvos sudėtis: Emilija Kaselytė (84 min. Viltė Jurgaitytė), Simona Bagavičiūtė (73 min. Kamilė Nekrošiūtė), Erika Deventinaitė (90+1 min. Emilija Grečnaitė), Kamilė Pranulytė, Gintarė Blažytė (84 min. Miglė Padolskytė), Gabija Gedgaudaitė, Agneta Patilskytė, Viktorija Čiapaitė (73 min. Guostė Jonikaitė), Gabrielė Ragauskaitė (90+2 min. Kamilė Kviklytė), Liucija Vaitukaitytė, Loreta Rogačiova (90+1 min. Ugnė Maknytė).