Vilniečiai namuose pranoko "Kauno Žalgirį"

21-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai namuose priėmė „Kauno Žalgirį“ bei be didesnių rūpesčių iškovojo jau šeštą pergalę iš eilės. Žalgiriečių gretose pasižymėjo ne tik įvarčius vieną po kito štampuojantys Linas Pilibaitis ir Andrija Kaludjerovičius, bet net kelis mėnesius trukusią tylą nutraukė ir Bahrudinas Atajičius - 3:1 (2:0).

Rungtynės prasidėjo itin greitu varžovų nokdaunu. Jau antrąją žaidimo minutę po kelių komandos draugų perdavimų Linas Pilibaitis atsidūrė visiškai laisvas prieš vartus ir nedvejodamas pasiuntė kamuolį į tinklą – 1:0.

9-ąją minutę iš patogios pozicijos smūgiavo prie greitos atakos prisijungęs Bahrudinas Atajičius, bet jo šūvis buvo atremtas. Vos po poros minučių varžovams nervus patampė ir vienas rezultatyviausių žalgiriečių Andrija Kaludjerovičius, tačiau serbo šūvis skriejo šalia vartų.

Atslūgus pirmajai bangai žaidimas šiek tiek sulėtėjo, o pavojingesnę progą žalgiriečiai sukūrė 22-ąją minutę. Patogioje pozicijoje perdavimo sulaukęs Mantas Kuklys atliko galingą šūvį, bet jis atsidūrė vartininko Modesto Stonio rankose.

25-ąją minutę sunkioji „Žalgirio“ puolimo artilerija prabilo vėl. Po tikslaus Vytauto Lukšos perdavimo B. Atajičius išbėgo vienas prieš vartininką ir tiksliu smūgiu jį nuginklavo bei padvigubino savo komandos persvarą – 2:0. Legionierius šio smūgiu nutraukė jau ne vieną mėnesį jį kamavusį įvarčių badą.

35-ąją minutę žalgiriečiai surengė dar vieną efektingą ataką. Dešiniuoju kraštu į puolimą tiesiog nuskriejęs V. Lukša atliko aštrų perdavimą baudos aikštelės prieigose lūkuriavusiam M. Kukliui, tačiau galingas saugo smūgis sudrebino virpstą, bet į vartus nepakliuvo. Vos po minutės šalia vartų smūgiavo A. Kaludjerovičius, dar po kelių akimirkų – įvarčiu jau pasižymėjęs B. Atajičius.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu abejų komandų žaidimu. Jo pradžioje galėjo pasižymėti, bet šalia vartų smūgiavo V. Lukša. 50-ąją minutę vienas prieš vartus išniro po keitimo pasirodęs Andrejus Liasiukas, bet jis smūgiavo ir per anksti, ir per silpnai.

Visgi varžovams netrukus pavyko sušvelninti rezultatą. 55-ąją minutę netikėtu smūgiu iš aštraus aikštės kampo Rokas Sikorskis ne tik pataikė į tolimąjį virpstą, bet ir pričiupo tokio išpuolio nesitikėjusį Saulių Klevinską – kamuolys įriedėjo į vartus – 2:1.

59-ąją minutę L. Pilibaitis nurūko į greitą ataką, o po kelių perdavimų kamuolys pasiekė tą patį L. Pilibaitį. Nors ir saugas buvo beveik vienas prieš vartininko neginamus vartus, jis smūgiavo pro šalį. Dar po poros minučių baudinio metu Slavko Blagojevičius smūgiavo galingai, bet tiesiai į vartininką.

65-ąją minutę prie atakos prisijungė ir Saulius Mikoliūnas, tačiau galingas gynyboje žaidusio futbolininko smūgis iš aštraus kampo skriejo į vartininką. 71-ąją minutę vienas prieš vartus atsidūrė A. Kaludjerovičius, tačiau ataką nutraukė pakelta šoninio teisėjo vėliavėlė, fiksuojanti nuošalę.

Ilgai tvyrojusi tyla nutrūko 83-iąją minutę. It uraganas į baudos aikštelę įsiveržęs Andrija Kaludjerovičius pirmuoju savo smūgiu pataikė į vartininką, bet antruoju – neklydo. Tiksliu šūviu nuginklavęs varžovus serbas pelnė jau devintą savo įvartį šiame čempionate – 3:1.

Netrukus puolėjas smūgiavo ir vėl, tačiau šį kartą prieš vartus išsiveržęs ir gynėjo trukdomas A. Kaludjerovičius smūgiavo virš vartų.89-ąją minutę virš vartų smūgiavo ir atakos smaigalyje atsidūręs V. Lukša, ir vienas prieš vartus išsiveržęs po keitimo pasirodęs jaunasis Julius Momkus, kurio smūgis skriejo šalia virpsto.

Jau pridėto laiko metu auksinės progos neišnaudojo tas pats J. Momkus. Po uraganinio V. Lukšos prasiveržimo puolėjas liko vienas prieš vartus, bet nesėkmingai nepataikė ir į kamuolį, ir į vartus. Netrukus Modestas Stonys atlaikė ir M. Kuklio prasiveržimą.

Tai buvo jau šešta žalgiriečių pergalė „SMScredit.lt A lygos“ čempionate iš eilės, kuri dar labiau įtvirtino lyderiavimą turnyro lentelėje.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“ 2:1 (2:0)
2‘ [1:0] Linas Pilibaitis
25‘ [2:0] Bahrudinas Atajičius
55‘ [2:1] Rokas Sikorskis
83‘ [3:1] Andrija Kaludjerovičius