Vilniaus "Žalgiris" nesugebėjo įveikti lygos autsaiderių

Vos keturias minutes „SMScredit.lt A lygoje“ sužaidusio Pijaus Širvio įvartis neleido Vilniaus „Žalgiriui“ iškovoti pergalės Kaune. Paskutinėse II rato rungtynėse čempionas įmušė „Kauno Žalgiriui“ antrojo kėlinio pradžioje, bet pergalės savo rankose neišlaikė – 1:1 (0:0).

Vilniečiai nepasinaudojo puikia proga prisivyti taip pat lygiosiomis su Klaipėdos „Atlantu“ sužaidusių „Trakų“, nuo kurių turnyro lentelėje skiria 4 taškai.

Rungtynes čempionas pradėjo sunkiai ir vos nebuvo nubaustas. Sužaidus 10 minučių, po tikslaus Igno Deduros tolimo perdavimo prieš vartus iššoko Rokas Krušnauskas, tačiau nesugebėjo įveikti puikiai sužaidusio vartininko Armanto Vitkausko.

Pamažu įsibėgėję vilniečiai perėmė kamuolio kontrolę į savo rankas, siuntė kamuolius link vartų iš aikštės kraštų, bet „Kauno Žalgirio“ gynyba neklydo. Kėlinio viduryje pavojingoje vietoje prieš vartus buvo nugriautas Justas Lasickas, Vytautui Lukšai baudos smūgis nepavyko.

Kėlinio viduryje aikštės šeimininkams teko atlikti priverstinį keitimą, nes traumą patyrė Rokas Sikorskis. Jį gynybos linijoje pakeitė Marius Miškinis.

Prieš pertrauką svečiai surengė labai pavojingą greitą išpuolį. V.Lukšos smūgį pažeme ne be vargo atrėmė Deividas Mikelionis, o atmušto kamuolio į tuščius vartus J.Lasickui pasiųsti kone iš metro atstumo neleido tvirtai sužaidęs Ernestas Pilypas.

Antrąją dvikovos pusę „Žalgiris“ pradėjo atlikdamas dvigubą keitimą. Aikštėje pasirodė Egidijus Vaitkūnas bei Tautvydas Eliošius ir jau pirmoji vilniečių ataka buvo sėkminga. V.Lukša baudos aikštelės krašte aplenkė Mantą Fridriką, tiksliu perdavimu surado J.Lasicką, kuris pelnė pirmąjį savo įvartį čempionate.

„Kauno Žalgiris“ atsakė pavojingu R.Krušnausko reidu į baudos aikštelę, kur svečių gynėjams tik paskutiniu momentu pavyko išmušti kamuolį iš po puolėjo kojų. Kitos atakos metu jo smūgį pažeme šuoliu teko gaudyti svečių vartininkui.

Vis tik persvara čempionai džiaugėsi neilgai. Pirmą kartą šiame sezone į aikštę išleistam Pijui Širviui prireikė vos 4 minučių išlyginti rezultatą. Link vartų įkirtusio Leonido Mušnikovo smūgį krisdamas blokavo Linas Klimavičius, tačiau pirmasis prie kamuolio prišoko 18-metis „Kauno Žalgirio“ debiutantas ir savo šanso nepraleido.

Netrukus priblokštus svečius nubausti galėjo ir Karolis Gvildys. Kaunietis stipriai mušė iš toli, bet pataikė į išorinę virpsto dalį. „Žalgiris“ atsakė pavojingu V.Lukšos smūgiu, kai kliudęs I.Dedurą kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Sostinės futbolininkai užgulė aikštės šeimininkų vartus, tačiau didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukę kauniečiai darbo savo vartininkui nesuteikė bei laukė progų greitiems išpuoliams, tolimais perdavimais ieškodami R.Krušnausko.

Mačo pabaigoje „Kauno Žalgiriui“ ne tik pavyko atitraukti žaidimą nuo savo vartų, bet ir sukurti keletą pavojingų išpuolių. Iš pradžių L.Mušnikovas nesugebėjo įveikti vartus palikusio A.Vitkausko, po to šalia vartų iš toli šovė Edvinas Kloniūnas.

Jau per pridėtą laiką vilniečių perdavimas baudos aikštelėje surado Liną Pilibaitį, kurio smūgį kone ant vartų linijos blokavo E.Pilypas. Žalgiriečių nuomone, gynėjas sužaidė ranka, tačiau jų argumentų arbitrų iš Šiaurės Airijos brigada neišgirdo.