Vilniaus "Žalgiris" ketvirtą kartą iš eilės triumfavo A lygoje (VIDEO)

Vilniaus „Žalgiris“ anksčiau laiko užsitikrino ketvirtą iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ čempionų titulą. Sostinės komandai mače prieš Klaipėdos „Atlantą“ užteko ir lygiųjų, tačiau čempionato lyderiai aukso medalius sau garantavo pergalingu žaidimu – 2:0 (1:0).

Net ir pralaimėjęs uostamiesčio klubas neprarado vilčių sugrįžti į prizininkų trejetą. Likus žaisti dvejas rungtynes, „Atlantas“ nuo Marijampolės „Sūduvos“ atsilieka trimis taškais.

Nors kamuolį dvikovos pradžioje daugiau kontroliavo aikštės šeimininkai, tačiau į vartus pirmasis mušė „Atlantas“. Du kartus iš toli laimę pabandė Marius Papšys, Domanto Šimkaus šūvio kryptį pakeitė kamuolį lietęs Mantas Kuklys. Sostinės komanda kėlė porą kampinių, bet grėsmės varžovų vartams nesukėlė.

Kėlinio viduryje pirmą progą įmušti turėjo rezultatyviausias čempionato žaidėjas Andrija Kaludjerovičius bet laisvės apsisukti baudos aikštelėje gavęs puolėjas mušė į vartinininką. Svečiai atsakė pora pavojingų Donato Kazlausko smūgiu, kurių vienas praskriejo šalia virpsto, o kitą Armantas Vitkauskas sugavo tik antruoju bandymu.

34-ą minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Manto Kuklio smūgį prieš save atrėmė Povilas Valinčius. Klaipėdiečiams išmušti kamuolio nepavyko, o pirmasis prie jo atsidūręs Matija Ljujičius buvo tikslus.

Paskutinę kėlinio minutę „Atlantas“ buvo labai arti įvarčio po gražios atakos, kurios smaigalyje atsidūrė D.Kazlauskas. Jam pavyko pasiųsti kamuolį pro vartininką, bet ant vartų linijos stovėjęs Donovanas Slijngardas išgelbėjo savo komandą.

Po pertraukos greitos vilniečių atakos smaigalyje atsidūręs M.Ljujičius iššoko prieš vartus ir pabandė perkelti kamuolį pro jį pasitikusį P.Valinčių, bet pirmojo įvarčio autoriui pritrūko tikslumo.

A.Vitkauskui teko gelbėti komandą greitą išpuolį surengus ir „Atlantui“. Aikštės šeimininkų vartininkas sugebėjo perkelti kamuolį virš skersinio stipraus Ovidijaus Verbicko smūgio. Vėliau jis atrėmė ir gerą Maksimo Maksimovo šūvį.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą, į baudos aikštelę įsiveržęs M.Maksimovas griuvo po kontakto su Mamadou Mbodjiu, tačiau svečių reikalavimo skirti baudinį mačo arbitras neišgirdo.

Greitos atakos metu įmušti turėjo D.Slijngardas, kai S.Blagojevičius idealiu perdavimu išvedė gynėją iš Olandijos prieš vartus, bet labai tolimas bandymas perkelti kamuolį per vartininką ką tikslo nepasiekė.

Tai, ko nepavyko atlikti žalgiriečiams, padarė pats „Atlantas“. Aikštės šeimininkų atakos metu perdavimą iš krašto kamuolį į savo vartus apmaudžiai nukreipė klaipėdietis Justas Raziūnas, už kurio nugaros tykojo A.Kaludjerovičius.

Per likusį laiką abi komandos žaidė atvirą futbolą, kamuolys aikštės viduryje praktiškai neužsilaikydavo Realią progą sušvelninti rezultatą turėjo M.Maksimovas, bet palankioje smūgiui situacijoje atsidūrusiam rusui stipriai mušti nepavyko.

Per arbitro pridėtą laiką dar sykį prieš vartus atsidūrė D.Slijgardas. Olandas pagailėjo perdavimo komandos draugams ir nusprendė ataką užbaigti pats, tačiau P.Valinčiaus jam pergudrauti nepavyko.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ffkzalgiris%2Fvideos%2F10154675991176018%2F&show_text=0&width=500" width="500" height="323" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>