"Vėtra" nesunkiai įveikė "Interą" © Eurofootball.lt
Pirmosiose šeštadienį žaistose "A Lygos" aštuntojo turo rungtynėse Vilniaus "Vėtra" sostinės "Žalgirio" stadione nesunkiai rezultatu 2-0 įveikė čempionato autsaiderius Visagino "Intero" futbolininkus.

Visagino "%c00327" 0 - 2 Vilniaus "%c00123"
25` [0 - 1] Gediminas Butrimavičius
50` [0 - 2] Vitalis Stankevičius

"Interas": Audrius Dilys; Denis Gordej, Vaidas Macianskis, Mantas Gribauskas, Vitalijus Savickas; Viktor Pašin, Rinaldo Neto (46' Jevgenij Moroz), Anton Naumov, Gintas Širmelis, Povilas Krasnovskis (57' Arvydas Novikovas); Artūras Jeršovas (46' Deivydas Matulevičius)

"Vėtra": Vaidas Žutautas; Andrej Usačiov, Pedro Botelho, Julius Raliukonis, Andrius Skerla; Nerijus Sasnauskas, Mindaugas Panka, Gediminas Butrimavičius, Egidijus Juška (78' Maksut Azizi); Limo Severino (66' Dejan Milošeski), Vitalis Stankevičius (73' Rolandas Karčemarskas)

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą perėmė "Vėtros" futbolininkai, tačiau iš jų atakoms trūko tikslumo ir kūrybingumo. Ilgą laiką pavojingų progų nei vienai vienuolikei sukurti nepavyko.

Bene pirmąjį šansą išvesti savo ekipą į priekį 16-ąją minutę turėjo "Vėtros" legionierius iš Brazilijos Lima Severino, bet po jo smūgio iš dešiniojo baudos aikštelės krašto kamuolys praskriejo virš vartų. Dar po kelių tikslumo smūgiuojant iš 13 metrų pritrūko ir Pedro Botelho. Tuo tarpu "Intero" žaidėjams retai pavykdavo pereiti į varžovų aikštės pusę.

Galiausiai Vilniaus klubas pasiekė savo - kelis baudos smūgius iš pradžių nesėkmingai bandęs realizuoti Nerijus Sasnauskas 25-ąją minutę perleido šias pareigas Gediminui Butrimavičiui ir neapsiriko - Jungtinėse Valstijose praėjusį sezoną praleidęs saugas puikiu smūgiu iš 25 metrų į viršutinį vartų kampą nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui, išvesdamas į priekį svečius.

Pelnė įvartį "Vėtros" futbolininkai kiek nurimo ir netrukus surengė dar kelias pavojingas atakas. 31-ąją minutę Vitalis Stankevičius iš 10 metrų prašovė pro pat vartų virpstą, o dar po kelių akimirkų G.Butrimavičiaus iš 20-ies metrų smūgiuotą kamuolį pagavo A.Dilys.

Antrajame kėlinyje vaizdas išliko panašus ir netrukus "Vėtra" praktiškai užtikrino pergalę, pelnydama antrąjį įvartį - po puikaus brazilo L.Severino perdavimo iš dešiniojo krašto pasižymėjo vilniečių puolėjas V.Stankevičius.

Po šio epizodo visaginiečiai kiek atsigavo ir bandė atsakyti pavojingomis kontratakomis, tačiau po tikslių perdavimų į laisvą plotą po keitimo aikštėje pasirodžiusiam puolėjui Deivydui Matulevičiui pristigdavo tikslumo bei greičio, todėl gynėjai be didesnio vargo išspręsdavo visas problemas, o vartininkas Vaidas Žutautas nuobodžiavo.

"Vėtros" futbolininkai taip pat nepasižymėjo aktyvumu ir daug laiko praleido kontroliuodami kamuolį aikštės viduryje. 75-ąją minutę progą pelnyti dublį dar kartą turėjo G.Butrimavičius, bet jo smūgį iš arti spėjo blokuoti pasiaukojamai sužaidęs gynėjas.

Iškart po to kitas vilniečių ekipos saugas Egidijus Juška suklaidino kelis varžovų žaidėjus ir įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiuodamas pataikė į išorinę vartų tinklo dalį, sukeldamas negausiai susirinkusių žiūrovų nusivylimo atodūsį.

Per likusį laiką vienintelis Dejanas Milošeskis pabandę laimę keliais tolimais smūgiais, nesukėlusiais didelio vargo A.Diliui.

Blankus mačas baigėsi įtikinama "Vėtros" pergale 2-0, leidusia kiek pagerinti padėtį turnyrinės lentelės viduryje.

Po rungtynių nugalėtojų treneris Aleksandras Tarchanovas oficialiai klubo svetainei sakė, jog šios rungtynės nebuvo vien tik lengvas pasivaikščiojimas: "Mes pasimokėme iš varžovų klaidų. Kaip ir mes, "Žalgiris" prieš "Interą", pirmavo 2-0, bet vėliau atsipalaidavo ir tai vos nekainavo jiems pergalės. Mes kontroliavome žaidimą iki finalinio švilpuko. Pergalė nebuvo itin lengva. Varžovų komanda jauna, bet gan gerai organizuota, gynėsi neblogai".

Strategas iš Rusijos taip pat pakomentavo po traumos atsigavusio D.Milošeskio ir kol kas ne pačią geriausią sportinę formą demonstruojančio V.Stankevičiaus pasirodymą.

"D.Milošeskiui dar reikia laiko atgauti jėgas ir sportinę formą, nes dėl traumos praleido tikrai nemažai. Visų rungtynių jis dar nebus pasiruošęs sužaisti ir po trijų dienų vyksiančiame artimiausiame mače su "Šiauliais". Galbūt po savaitės, susitikime su "Vilnium" Dejanas jau galės rungtyniauti ilgiau."

"Tuo tarpu V.Stankevičiui dar reikia laiko adaptuotis, nes mūsų klube ir reikalavimai kiti, ir pasiruošimas sezonui buvo kitoks, nei ankstesnėse komandose, kuriose jis žaidė. Jis šiandien rungtyniavo geriau nei su "Kaunu", įmušė įvartį. Esu patenkintas jo žaidimu ir ateityje planuoju jam suteikti daug žaidimo laiko".