Vengrija mačo pabaigoje išplėšė lygiąsias prieš Islandiją ir priartėjo prie aštuntfinalio (VIDEO, FOTO)

19 valandą įvyko priešpaskutinė antrojo rato F grupės dvikova. Marselio "Stade Velodrome" stadione susigrūmė Islandijos ir Vengrijos rinktinės.

Po dramatiškos kovos mažiausia Europos čempionato valstybė Islandija išleido pergalę prieš Vengriją. Susitikimas baigėsi rezultatu 1-1 ir 4 taškus po šių rungtynių savo sąskaitoji turintys vengrai yra arti patekimo į aštuntfinalį.

Startinės sudėtys:

Islandija: Halldarsson, B. Saevarsson, R. Sigurdsson, Gudmundsson, Bjarnason, Sigthorsson, G. Sigurdsson, Arnason, Bodvarsson, A. Gunnarsson, A. Skulason.

Vengrija: Kiraly, Lang, Kadar, Dzsudzsak, Nagy, Gera, Kleinheisler, Stieber, Priskin, Guzmics, Juhasz.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiai. Komandos žaidė gana atvirą futbolą, tačiau per pirmąsias 10 minučių pavojingesnių progų nebuvo sukurta. 9-ąją minutę smūgį galva atliko islandų gynėjas, bet veteranui Gaborui Kiraly sunkumų tai nesukėlė.

Vėliau kiek ryškesnę iniciatyvą su kamuoliu perėmė vengrai, tačiau apipilti pavojingos progomis islandų vartų jiems nepavyko.

30-ąją minutę prie Vengrijos rinktinės vartų kilo pavojingiausia kėlinio proga. Johannas Gudmundssonas korpusu atsitvėręs nuo varžovo liko vienas prieš vartininką, tačiau patyrusio G. Kiraly jam nuginkluoti nepavyko.

38-ąją minutę prie Vengrijos rinktinės vartų kilo pavojus po kampinio, kai patyręs vartų sargas G. Kiraly nesugriebė kamuolio ir netrukus vienas gynėjų prasižengė prieš islandų kapitoną. 11 metrų baudinį stojo mušti Gylfi Sigurdssonas, kurio koja nesudrebėjo ir islandai įsiveržė į priekį.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką nei vienai komandai rimtesnių progų sukurti nepavyko ir į rūbinę geresnės nuotaikos patraukė Islandijos futbolininkai, įgiję minimalų pranašumą.

Kaip ir tikėtas antrąjį kėlinį grėsmingai pradėjo Vengrijos futbolininkai. Berndo Storcko vadovaujama komanda pradėjo regzti pavojingas atakas prie Hanneso Halldorssono ginamų vartų, tačiau pasiekti greito išlyginamojo įvarčio vengrams nepavyko.

65-ąją minutę iš maždaug 30 metrų laimę baudos smūgiu pabandė Vengrijos rinktinės kapitonas Balazsas Dzsudzsakas. Smūgis buvo stiprus, bet H. Halldorssonui iš antro karto pavyko kamuolį pasiimti į savo rankas.

Vengrų puolimas su vis tirpstančia rungtynių minute aktyvėjo, tačiau pralaužti gerai sustyguotą islandų gynybą jiems niekaip nesisekė. 75-ąją minutę vėl laimę iš toli baudos smūgiu pabandė A. Dzsudzsakas, bet vartuose toliau užtikrintai stovėjo H. Halldorssonas.

Po ilgų ir varginančių bandymų vengrai 88-ąją minutę pasiekė savo tikslą. Dešiniuoju kraštu spurtavęs Nemanja Nikoličius atliko perdavimą link islandų vartų, o ten siekdamas išmušti kamuolį į savus vartus įsispyrė gynėjas Birkiras Saevarssonas.

Rungtynių pabaigoje gerą progą išplėšti dramatišką pergalę turėjo islandai, tačiau G. Sigurdssonui nepavyko pasižymėti baudos smūgiu, o taip pat šansą pataisyti „Swansea“ saugo smūgį turėjo islandų legenda Eiduras Gudjohnsenas, bet po jo smūgio kamuolys rikošėtu paliko aikštę.

Islandija 1 - 1 Vengrija
39' [1 - 0] G. Sigurdsson (11 m. baudinys)
88' [1 - 1] B. Saevarsson (į savus vartus)

Geriausiu rungtynių žaideju buvo pripažintas islandų puolėjas Kolbeinnas Sigthorssonas: