Vėl įmušęs L. Klimavičius padovanojo "Žalgiriui" pergalę Jonavoje

Pergalingą įvartį LFF taurės finale pelnęs Linas Klimavičius po trijų dienų atvedė Vilniaus „Žalgirį“ į pergalę ir „SMScredit.lt A lygos“ 12-e ture. Sostinės komanda svečiuose neišnaudojo net kelių puikių progų, bet įveikė Jonavos „Lietavą“ minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) ir į namus parsivežė svarbius tris taškus, neleisdama turnyro lentelėje atitolti čempionate pirmaujančioms komandoms.

Po LFF taurės finalo svečių vyr. treneris Valdas Dambrauskas leido pailsėti keliems pagrindiniams žaidėjams, todėl savo progos sulaukė pirmąsias rungtynes lygoje žaidęs Aldas Korsakas bei paprastai nuo suolo kylantys Simonas Stankevičius ir Jorge Chula.

„Žalgiris“ mačą pradėjo labai aktyviu spaudimu, priversdavo jonaviškius suklysti pavojingose vietose netoli jų baudos aikštelės ir stengėsi greitai kontratakuoti. Jau 8-ą mačo minutę įmušti privalėjo Mantas Kuklys, kai perėmę kamuolį žalgiriečiai surengė žaibišką išpuolį, tačiau visiškai laisvas saugas pasiuntė kamuolį šalia virpsto. Vėliau gerą momentą turėjo virš vartų mušęs Vytautas Lukša, tiesiai į Giedrių Kvedarą pataikė ir savo laimę smūgiu iš toli pabandęs Marinas Matošas.

Sužaidus pusvalandį, sausakimšame stadione nuvilnijo atodūsis, kai sėkmė nusišypsojo „Žalgiriui“. Laurynas Stonkus užklupo kiek nepasiruošusį Armantą Vitkauską tolimu smūgiu. Kamuolys nuo vartininko rankų atsimušė į skersinį ir paliko aikštę. Pakėlus kampinį, į vartus nepataikė Tomas Salamanavičius.

Nors, artėjant pertraukai, atrodė, kad iniciatyvą perėmė „Lietava“, vis dažniau priartėdavusi prie svečių vartų, į priekį išsiveržė sostinės komanda, kai kampinio metu M.Kuklio perduotą kamuolį galva į tinklą pasiuntė L.Klimavičius.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. Iš pradžių kampinio metu į vartus nepataikė T.Salamanavičius. „Žalgiris“ atsakė gražia ataka, o S.Stankevičiaus smūgį atrėmė patikimai sužaidęs G.Kvedaras.

„Lietavos“ vartininkas dar kartą gelbėjo komandą, kai po perdavimo iš gilumos jo vartams vėl grasino Martyną Dūdą aplenkęs S.Stankevičius, bet jonaviškis pirštų galais kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Netrukus G.Kvedaras pademonstravo dar vieną stebuklą. Justas Lasickas idealiu perdavimu padarė viską, kad įmuštų M.Kuklys, tačiau Jonavos komandos vartininkas neįtikėtinos reakcijos dėka kamuolį sugavo.

Progos neišnaudojo ir V.Lukša. Puikiu reidu įsiveržęs į baudos aikštelę, saugas stipriu šūviu iš aštraus kampo į vartus nepataikė, bet privertė G.Kvedarą kamuolį palydėti šuoliu. Vėliau vartininkui į pagalbą atskubėjo ir S.Stankevičiaus šūvį į užribį nukreipė Artūras Rocys.

Neturėdami ko prarasti, jonaviškiai nuskubėjo į priekį. Paskutinę minutę tik ką aikštėje pasirodęs Arnas Paškevičius savo pirmuoju lietimu galėjo išlyginti rezultatą, bet jo pavojingą smūgį atrėmė puikiai sužaidęs A.Vitkauskas.

Jau per pridėtą laiką žalgiriečiai tryse iššoko prieš vieną aikštės šeimininkų gynėją, tačiau V.Lukšai tiksliai smūgiuoti nepavyko. Dar po minutės žalgirietis vėl atsidūrė akistatoje su varžovų vartininku, bet smūgis ir šį kartą buvo netikslus.