V.Dambrauskas: "Niekada nėra malonu pralaimėti"

Iš Lietuvos čempionato pasitraukus Pakruojo „Kruojai" ir atsiradus net kelių savaičių pertraukai tarp rungtynių, Vilniaus „Žalgirio" futbolininkai sužaidė draugišką mačą su Minsko „Dinamo" klubu (0:1), o po jų jau ruošiasi svarbiausiam šio sezono etapui - susitikimams su Marijampolės "Sūduva" ir dviejomis akistatomis su "Trakais".

Pasak trenerio Valdo Dambrausko, šiose rungtynėse, kuriose Minsko „Dinamo" ekipa negalėjo remtis tik keliais į rinktinę išvykusiais žaidėjais, buvo svarbu ne tik pajusti žaidimo ritmą, bet ir išspręsti nemažai sau išsikeltų užduočių.

„Svarbiausia buvo mūsų komandai susižaisti, nes artėja svarbiausias sezono etapas. Norėjome sustyguoti ir gynėjų liniją, taip pat po traumų sugrįžta Elivelto ir Mantas Kuklys. Kartu norėjome ir įlieti jauniausius žalgiriečius į komandą.

Niekada nėra malonu pralaimėti, tačiau tai buvo draugiškos rungtynės. Į ateitį turime žvelgti pozityviai, nes šiose rungtynėse sukūrėme nemažai progų. Sveiksta mūsų traumuoti žaidėjai, o taip pat norėčiau pagirti jaunimą, kurie puikiai įsiliejo į rungtynes", - sakė žalgiriečių treneris.

Nors tai ir tebuvo draugiškos rungtynės, žalgiriečių legionierius iš Baltarusijos Jurijus Kendyšas teigė, kad jo netenkino pasiektas rezultatas, o labiausiai saugui norėjosi pergalės.

„Nemanau, kad varžovai buvo stipresni. Pirmajame kėlinyje jie dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau mes neleidome jiems išnaudoti sukurtų progų. Mes, kaip ir jie, galėjome pelnyti įvarčių tiek pirmajame, tiek antrajame kėlinyje.

Tačiau žaidimas susiklostė taip, kad pirmo kėlinio pabaigoje patys praleidome įvartį. Antrajame kėlinyje mes atrodėme geriau už juos ir daugiau atakavome, todėl nemanau, kad „Dinamo" futbolininkai buvo geresni už mus, nors ir laimėjo", - sakė J. Kendyšas.

Žaidėjui pritarė ir žalgiriečių strategas: „Palyginus abu kėlinius vyko lygios rungtynės, tačiau varžovai išnaudojo savo progą, o mes ne, nors per paskutines 15 minučių galėjome ne kartą ir ne du pasižymėti."

Antrajame kėlinyje komandos pradėjo itin dažnai keisti futbolininkus, o tokia įvykių seka, anot J. Kendyšo, naudingesnė buvo būtent žalgiriečiams.

„Manau, kad po keitimų mūsų komanda tik sustiprėjo, mes vis geriau žaidėme, kontroliavome kamuolį ir sukūrėme nemažai progų pasižymėti. „Dinamo" gretose po keitimų kai kurie žaidėjai atrodė geriau, kitiems nepavyko įsilieti į žaidimą. Todėl manau, kad tokia keitimų karuselė jiems nebuvo naudinga", - konstatavo baltarusis.

Futbolininkas teigė, kad šios rungtynės žalgiriečiams buvo naudingos ne tik dėl to, kad komanda galėjo vėl pajusti žaidimo ritmą ir išbandyti jėgas prieš pajėgų varžovą, bet ir dėl dar vienos priežasties.

„Manau, kad Marijampolės „Sūduva" žaidžia labai panašiu žaidimo stiliumi, kaip ir Minsko „Dinamo". Jie stengiasi kontroliuoti kamuolį, nelekia greitai į puolimą. Kitos komandos Lietuvoje dažniausiai bando prisitaikyti prie mūsų žaidimo stiliaus ir iniciatyvą atiduoda mums, todėl tik „Sūduvą" galima palyginti su šiais varžovais", - rungtynių naudą įžvelgė saugas.

Rugsėjo 12-ąją į Vilnių po beveik trijų savaičių pertraukos sugrįš „SMScredit.lt A lygos" kovos, o žalgiriečiai susitiks su Marijampolės „Sūduva". Susitikimas Lietuvos futbolo federacijos stadione prasidės 19 valandą 30 minučių.